UYARI: Bu tavsiye Yaşar Usta’nın Bostancı’daki yeri için geçerlidir. Yaşar Usta adıyla faaliyet gösteren diğer şubeler için geçerli değildir!

Ben dondurma tavsiyesi yaparken çok temkinli davranmak zorundayım. Ünlü birçok dondurmacının dondurmalarını beğenmiyor ve üzerlerinde çok oynandığını, kıvamını tutturmaktan renk ve lezzet vermeye kadar birçok kimyasal kullanıldığını düşünüyorum. Yaşar Usta’nın lezzetleri doğal. Ayrıca fiyat da çok makul. Ne yapıyor ediyor, meyveleri uygun olduğu zaman alıyor ve fiyatları uygun tutuyor. Bunun sonucunda da her gelir kesiminden ve yaş grubundan müşterisi var. Son ziyaretimde üç sorbe, üç de dondurma denedim. Aralarından seç desen, seçemem. Karadutlu dondurmayı yerken sanki Paris’in ünlü (ve çok pahalı) Berthillon’un katkısız gerçek meyve sorbesini yer kadar zevk aldım. Limonlu dondurma da çok seviyorum. Yaşar Usta fazla şeker kullanarak limonun doğal tadını bozmamış. Aynı şeyi çilekli dondurma için de söyleyebilirim. Doğal ve aromatik açıdan zengin. Mis gibi yaz sorbesi. Ceviz, tahin ve sakız denedim. Sakız son zamanlarda epey moda oldu. Burada en iyi örneklerinden birini bulabilirsiniz. Tahinli olanı da çok başarılı. Acımsı değil tahin. Fazla şekeriyle lezzeti maskelenmemiş. Hani yanında pekmez olsa üzerine döküp yenecek cinsten. Ama özellikle ilgimi çeken cevizli olanıydı. Çok lezzetli ve gerçekten ceviz tadı geliyor. Ceviz biliyorsunuz pahalı. Yaşar Usta’ya işin sırrını sordum, basit. İyi kalite ceviz kullanıyor. Minik ve yoğun lezzette olanları. Sonbahar döneminde ve fiyatlar uygunken alıp donduruyor. Yaşar Usta gibi işini hem hakkıyla, hem severek, hem de ticari kaygılardan önce müşteri memnuniyetini düşünerek yapan esnaf ya da başka meslek sahipleri, nesli giderek tükenen bir grup. Sanırım bunun gerisinde yatan temel dürtü, haysiyet anlayışı. Yaşar Usta’yla tanışın. Ne demek istediğimi anlarsınız. Kendine olan saygısı ve haysiyet anlayışı, kalitenin ve hijyenin güvencesi.

 

Tavsiyeler:

  • Karadutlu dondurma
  • Limonlu dondurma
  • Çilekli dondurma
  • Tahinli dondurma
  • Cevizli dondurma
User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Yaşar Ustanın Dondurması, Bostancı Profesör Doktor Ali Nihat Tarlan Caddesi No:33 No:34/A, 34744 Kadıköy/İstanbul

İnceleme Ekle

9İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Serkan 2 Eylül 2023 15:58
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Sahibi müşterileri fırçalıyor.

Giray AKAY 16 Temmuz 2023 17:13
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Tahinli dondurması çok iyi. Meyveli dondurmaları sorbe severleri memnun eder. Çikolata, kaymak, karamel denemeye değmez. Her yerde bulunabilecek tatlar. Bunlar haricinde diğerleri deneyiniz ama sorbe bilmeyenler buz yeme hissiyatı verecektir ki bu da kötü yoruma davetiye açar. Nakit çalıştıklarını bildiğimiz için hiçbir şey bize garip gelmedi. Sıradan fırıncı&pastaneci esnaf sonuçta. Servis beklemeyin.
16.07.23 kg 300 tl / top 15 tl.

Doğukan Yıldız 12 Mayıs 2023 08:32
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Tahinli dondurması muhteşem. Diğerlerini de denedim ama tahinli başka güzel.

Kerem ALTINDEĞER 28 Nisan 2022 16:00
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Düzenli olarak tahinli ve kavunlu dondurmasını yiyorum. Ailemin favorileri de karadutlu, çilekli ve vişneli. Acele etmeden, tadına vararak yendiğinde diğer dondurmalardan -ve tabii ki fabrikasyonlardan- farkı anlaşılıyor.

Erdoğan Kalay 28 Şubat 2022 13:20
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

1970lerde sahilden Küçükyalı’ya çıkan yol üzeriden yazdan yaza açan dondurmacı tezgahına 2 bina ötede otururduk. Bostancı’da bir kaç yer değiştirdi, şu an asıl yeri Bostancı dört yolda ve kesinlikle tat bayilerinden farklı. Hep mevsiminde meyve ile yaptığı sorbeleri vazgeçilmez, benim için bir de tahinli dondurması.

Canberk 6 Şubat 2022 13:22
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Birer top cevizli çilekli ve kavunlu aldım. Kavunluda adeta kavun yiyorsunuz ama buzlaşmamış da. Ben cevizli pek tercih etmem normalde ama önerildiği için denedim ve beğendim. Çilekli de güzel. Elinize sağlık. Servis ve hijyen normal. Fiyat/performans açısından çok iyi. Ellerine sağlık.

Kayhan Aykın 15 Ocak 2022 19:15
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bazı dondurmalarının renkleri çok parlak. Gıda boyası var gibi duruyor. Gerçi gıda boyası kesinlikle kullanılmamalı da demiyorsunuzdur belki. Mesela sizin paylaştığınız fotodaki portakal rengi dondurma nasil o renk olabilir. Safran, kırmızı toz biberli vs değilse, portakal suyu ve kabuğuyla öyle bir rengi vermek zor gibi geliyor bana. Siz ne düşünürsünüz bu konuda?

Büşra 24 Aralık 2021 21:27
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Karamel çilek en sevdiğim yaşar usta lezzeti bir başka

Erol YİĞİTBAŞ 13 Kasım 2021 10:01
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kızılcıklı ve incirli mükemmeldi