Bu meyhanedeki “Sadrazamın bulgur pilavı” mangal üzerinde, odun kömüründe özel bir sac kapta, et suyu ile ıslatılmış bulgurdan ağır ağır karıştırılıp pişirilerek yapılıyor. Pilavın domatesi, biberi, özel tereyağı ve kaymağı kıvamında. Bu malzemelere bir de pişince eriyen ama lezzeti bulgura geçen koyun kavurma ekleyin. Sadrazam’ı ziyaret etmenin asıl nedeni ise uykuluk. Başka güzel şeyler de var. Izgara köfteleri güzel. Baharatı tam kıvamında olan ev sucukları ise çok güzel. Ben güveçte yaptıkları kuzu kokoreci de seviyorum. Pursika denen “isli” etin de mutlak tadına bakın.

Tavsiyeler:

– Sadrazam pilavı
– Uykuluk
– Izgara köfte
– Ev sucuğu
– Kuzu kokoreç
– Pursika

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Piri Paşa Mah., Kumbarahane Cd. No:62, 34445, Beyoğlu/İstanbul

Telefon:
İnceleme Ekle

4İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Erdoğan Kalay 28 Şubat 2022 13:22
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bir zamanların şaşalı sakatat ve et lokantası, şimdi o günler biraz geride kalmış gibi ama yine de her şey belirli bir çizginin üzerinde lezzette. eğer iletişim kumayı başarırsanız o eskinin müzip şakalarını arkadaşlarınıza yapmalarını da sağlayabilirsiniz.

Y.EMRE C. 2 Ocak 2022 11:37
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Sadrazam Mahmut Et Lokantası aslında menüsünde sizleri şaşırtacak derecede zengin içeriğe sahip bir mekandır. Özellikle güveçte sundukları lezzetlerin başında ciğer şahsen zirve lezzetlerimden biridir. Tabiki gerçek uykuluk yiyeceğiniz sayılı yerlerdendir. Bir de sakatat konusunda sınır tanımayan çeşit ve lezzet şekilleri de bir o kadar şahanedir. İstanbul ‘da en iyi billur da burada yenir bu da bilmeyenlere gizli bir bilgi olsun.

ANIL 20 Ağustos 2020 20:47
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Rehberde görüp gittik. Uykuluk ve güveçte ciğeri oldukça lezzetliydi fakat köftesi çok ağır kokuyordu normal mi yoksa değil mi anlamadık sorduk soğandan dolayı dediler.

Ahmet 10 Ocak 2019 17:35
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Rehberde gördükten sonra gittim. Genel olarak önerilen yemekleri aldık. Antrikot ve şaşlık çok güzeldi. Kuzu kokoreç de fena değildi. Biz kendimiz pişirdik yandaki mangalda bu yüzden biraz kurutmuş olabiliriz. Köfte ortalamaydı diyebilirim. Sadrazam pilavına tereyağı güzel bir lezzet katıyor fakat içindeki et miktarı çok azdı. Acılı ezmesi gerçekten acı ve güzeldi. Pilaki ben çok beğenmedim. Biraz daha zeytinyağlı olabilirdi. Bunca şey üzerine güzel acı bir kahve iyi gidiyor. Mekan sahipleri son derece samimi ve güleryüzlüydü. Tekrar gideceğim yerler arasında.