Bir otelin genel müdürü Bay Struger’e İstanbul’da hangi balıkçıları sevdiğini sormuştum. “Fark eden bir tek fiyat ve manzara. Onun dışında hepsi birbirine benziyor” diye cevap vermişti. Türkiye’deki en iyi balıkçılar kadar olmasa bile iyi işler yapmaya çalışan ve belli bir düzeyi tutturan balıkçılar var. Rumelihisarı İskele gibi. Bu düzeyde aşağı yukarı 10-15 balıkçı var İstanbul’da. Ortak bazı özellikleri var bu yerlerin. Birincisi garsonları iyi eğitilmiş ve size ilgi gösterirken bunu dalkavukluk mertebesine vardırmıyorlar ve size saygı gösterip sohbetinizin içine turp suyu sıkmıyorlar. Sonra da, mezeleri standart ve kabuklu deniz ürünleri genelde dondurulmuş olsa bile, taze balık bulmak mümkün oluyor ve balığı pişirirken kurutmuyorlar. Bu tip lokantalarda soğuk mezeler genelde belli bir düzeyi tutturuyor ama akılda pek iz bırakmıyor.

Tavsiyeler:

– Patlıcan salatası
– Kalkan
– Levrek

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Rumeli Hisarı, Yahya Kemal Cd. No:1, 34470 Sarıyer/İstanbul

Telefon:
İnceleme Ekle

3İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Altuğ ADANUR 6 Temmuz 2023 16:57
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Gerek mezeleri, Gerek Balıkları ve personel ilgisi yerinde bir mekân. Her zaman tercih edilir. Boğaz havası…

Hulusi 24 Ocak 2022 02:23
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Manzara gercekten harika,yemekler vasatligiyla keyif kaciriyor.Ara sicaklar felaketti,donuk karides kullanilmisti.Tavsiye etmem

Sule Karaman 16 Kasım 2018 16:43
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Boğaz’da balık yenebilecek en güzel manzaraya sahip mekan. Mezelerde ve ara sıcaklarda lezzet standartın altında fakat balıkları oldukça iyi. Porsiyonlara göre fiyat oldukça yüksek kalıyor. Servis hızı konusunda eksikler giderilirse daha iyi olacaktır.