Topağacı’ndaki Petra hem kahve hem sağlıklı sandviç ve benzeri atıştırmalıklar açısından sektörün önderi gibi. Petra’ya her gidişimde Etiyopya Hunkute düz çöküş yöntemiyle hazırlanmış nefis bir kahve içtim. Çiçeksi kokuları olan, asiditesi yüksek, damakta sitrik tatlar hissedilen ve zarif bir kahve. Hafifle orta arası kavrulmuş. Böylece aroması ve karakteri kaybolmamış.

Tavsiyeler:

– Etiyopya Hunkute düz çöküş yöntemiyle hazırlanmış kahve
– Sandviç ve benzeri atıştırmalıklar

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Teşvikiye, Prof. Dr. Orhan Ersek Sokak, No: 18, 34365, Şişli/İstanbul

İnceleme Ekle

4İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
nil 14 Ekim 2020 00:00
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Tavsiyedeki Etiyopya Hunkute gerçekten güzel bir çekirdek ama çok nadir sezonu oluyor ve fiyatı düşünülünce de. Diğer artısı kullandıkları süt konusunda diğer 3. nesil kahvecilerden iyiler ama aynı sütü sabit kullanmıyorlar. Yiyecekler ve tatlılar vasat. Ekmekleri olmaması gereken bir ekşilikte, keklerin yapısı, dokusunda sorun var. Çalışanları ise diğer her şey artı olsa dahi – ki değil işletmeden aşırı derece soğutacak cinsten.

Eyüp Boncuk 21 Kasım 2018 01:38
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kahveyi acı bulan ve sevmeyem benim gibi birine bile gayet yumuşak ve hoş kokulu kahveleri mevcut. Yanık kahve istemiyorsanız burası ideal

Demirkan AYÇA 15 Kasım 2018 23:51
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Petra Topağacı evime yakın olduğu için sık sık gittiğim bir yer. Etiyopya Hunkute, Vedat Bey’in de belirttiği gibi asiditesi yüksek meyvemsi tadıyla harika. Makinede yapılmış filtre kahveyi içiyorum. Hario veya chemex gibi bir demleme yöntemini özel olarak talep etmedim henüz. Petra, kahvelerini kavururken first crack seviyesinden önce bırakır. Yani çekirdeği az kavururak olabildiğince meyvemsi özelliğini korumasına özen gösteriyor. Standartlarını korumak adına franchise vermiyor. Filtre kahve 9 TL ve piyasaya göre uygun denebilir. Bu kalitede bir kahveyi bulabileceğiniz diğer bir yer Kronotrop ancak orada makinede demlenmiş kahve 11 TL’dir. Yani fiyat/performans olarak Petra en iyisi.

Pelin Tatlıcı 29 Ekim 2018 09:22
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Petradan içeri girince kendimi Avrupa’da bir cafeye girmiş gibi hissediyorum. Ambiyansı huzur, yemek, kahve ve tatlıları keyif veren bir yer. 3. dalga kahvede Türkiyede ilk olarak yerlerden biri. kahve kavrulma derecesi ve kalitesi çok iyi olduğundan severek içiyorum. Ancak buraya yemek yemek için de gelinmeli. az ve öz seçeneklerin hepsi bence başarılı