Tabii köfte sonunda Balkan ülkelerine ait bir yiyecek. Saraybosna’da farklı, Kosova’da farklı, Makedonya’da farklı. Her birinin kendine özgü farklı stilleri var ve bu stiller ülkemize de buralardan gelmiş göçmenler aracılığı ile yansıyor. Bu kültürel çeşitlilik ülkemizi bir köfte cenneti haline getirmiş durumda. Bu yüzden, köfte konusunda bir değerlendirmeyi sistematik bir şekilde yapmak çok zor. Bazen değişik yerlerde yediğiniz köfteler “tıpkısının aynısı” gibi. Genel olarak iki genelleme yapabilirim. Sadece köfte üzerine uzmanlaşmış mekanlar, mönüsünde köfte de bulunan esnaf lokantalarından ya da lüks restoranlardan daha iyi yapıyorlar bu işi, orası kesin. Bunun en önemli nedenlerinden biri de dananın neresinden kıyma çekileceğini bilmeleri ve yıllardır aynı yerlerden aynı kıymayı temin etmeleri. İkincisi, köfteciler arasında çok şubeleşmiş ya da franchise sistemine geçmiş olanlar var. Bunlar hâlâ kaliteli ama maalesef şubeleşme başladığı zaman, herhalde yeterli köfte ustası olmadığı için kalite düşüyor ve tutarsızlıklar başlıyor. Benim Sirkeci taraflarında kişisel tercihim Rumeli köftecisi. Trakya ve Balıkesir’den gelen dana etinden leziz köfteler yapıyorlar.

Vedat Milor

4

Tavsiyeler:

– Köfte

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Rumeli Namlı Köftecisi, Hoca Paşa Mahallesi, Hoca Paşa Sk. No:9, 34112 Fatih/İstanbul

Telefon:
İnceleme Ekle

7İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Birol 25 Şubat 2023 14:48
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Porsiyonlara göre fiyatlar yüksek. Lezzet efsane olmasa da gayet iyi.

Sema Sağlam 5 Aralık 2022 14:28
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Nefis köfte ve yavuk ızgara piyaz ve yanında muhteşem helva

Gurel 31 Temmuz 2022 02:02
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Pes para etmez piyasadaki porsiyonların yarısı ve fiyatı piyasanın iki katı bir daha gitmeyeceğim yerlerin basinda

Burak 18 Kasım 2020 00:55
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Az pişmis tam anlamı ile Rumeli köftecisi gayet leziz.Porsiyonu çok küçük fiyatı pahali, ayrıca salata,piyaz fiyatı köftenin yarısı kadar olmasıda işletmede ticari boyutun ağır bastığını gösteriyor.

Erhan Çelik 23 Ekim 2019 20:20
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Vedat beye başka bir köfte yedirmis olabilirler. Merin hanımın yaptığı yoruma katılıyorum. 29 Ekim 2018’den beri değişen hic bir şey yok maalesef. Bildiğiniz vasat köfte. Porsiyonu kesinlikle doyurucu değil. İsimden prim yapıyor.

Fırat Topal 12 Temmuz 2019 13:42
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Hem ulaşılabilirlik, hem çabuk servis hem de lezzet açısından tercih edilecek köftecilerden bir tanesi. Fiyatlar uygun ve yemekten sonra gelen işletmenin bir diğer imzası İrmik Helvası da lokantalarda servis edilenler arasında en iyilerinden. Bu sokak lezzet açısından oldukça iyi örneklerin olduğu bir sokak ve keşfetmek lazım.

Merin Sever 29 Ekim 2018 01:09
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Köfteci de piyazı da güzel ancak porsiyonları öyle küçük ki çok pahalı kalıyor. Fiyat/performans açısından Çemberlitaş ara sokaklarında daha iyi köfteciler bulmak mümkün.