Paris’te en sevdiğim bistrolardan, yani Fransız tipi esnaf lokantalarından biri. Felsefe az ve öz olduğu için seçim az ama her bir yemek kaliteli. Buraya giderseniz ‘steak au poivre’ denemeniz şart. Yediğim en iyi bonfilelerden biri ve sosu olağanüstü. Çakma değil, gerçek klasik ve hazırlaması meşakkatli Fransız sosu. Yanında gelen patates kızartma da süper. Bu yemek bayağı doyurucu olduğu için ıspanak koku salata gibi hafif ama lezzetli salatalardan biri ile başlayın derim.

Vedat Milor

4.5

Tavsiyeler:

– Steak au poivre (bonfile)

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Le Bistrot Paul Bert, 22 Rue Paul Bert, 75011 Paris, France

Telefon:
İnceleme Ekle

2İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
KAMURAN MULAYIM 16 Temmuz 2022 21:40
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Tavsiyeye uygun olarak Steak au poivre denedik. Medium istedigimiz tam kivaminda geldi.Sos ve servis cokniyiydi.. Garsonun PINOT NOIR tavsiyesine uyduk gayet lezzetliydi.
Kendi pisirdikleri sicak servis ettikleri ekmek cok lezzetliydi.

Masada Bernaise sosu da deneme firsatim olsu cok begendim.

Yolu dusenlere ben de tavsiye ederim.

Efecan 24 Mayıs 2022 22:09
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Lezzet olarak herşey iyiydi ama beklentimin biraz altında kaldı. Tavsiye ettiğiniz boeuf au poivre orta pişmiş istememe rağmen iyi pişmiş geldi. Sosun da karabiberi fazla kaçmış gibi hissettim. Yine de kötü diyemem. Başlangıç olarak aldığım feuillete de ris d’agneou aux chanpignons ve tatlı olarak aldığım souffle au grand marnier ise oldukça iyiydi. Ancak bunları Fransa standartlarıyla karşılaştırma şansım olmadı.

Şarapların ideal sıcaklıkta servis edilmesi dikkatimi çekti.

Ambiyans ise klasik bistro. Bardan uzakta oturmanızı tavsiye ederim. Barda devamlı çalan ve kimsenin açmadığı yüksek sesli bir telefon var.