Dürüst, işini iyi yapan, iddiasız bir esnaf lokantası burası. Özellikle sakatatlarıyla öne çıkıyor. Ben de size burada sakatat çorbalarını öneririm. Başka çorbalar da var. Örneğin mercimek. Grubumuzdan biri denedi ve sağ elinin baş parmağını aşağı doğru indirdi. Kullanılan malzemeler taze. Pişirmeyi biliyorlar, malzemeler ne çiğ kalıyor ne de laçka gibi oluyor. Sakatatların hepsi dana etinden. Kuzu daha pahalı tabii. Porsiyonlar 6 TL. Paça olsun, işkembe olsun, iyi temizlenmişti. İşkembe oldukça lezzetliydi ve kostik kullanmadıklarını düşündüm. Gerek paça, gerek işkembe çorbasının terbiyesini ‘şöyle böyle’ buldum,  daha doğrusu bulduk. Sorunlardan bir tanesi çorbalarda tereyağ yerine margarin kullanılması. İkinci sorun unun fazla kaçması. Çorbalar biraz un kokuyordu. Ayrıca tuzsuzdular. Sonradan tuz eklemek aynı lezzeti vermiyor. Öte yandan bol sarımsak ve sirkeyle epey lezzetlendirdik çorbaları.

Vedat Milor

4

Tavsiyeler:

– Kelle çorbası
– Beyin çorbası

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Zeytinlik Mahallesi, 35120 Konak/İzmir

Telefon:
İnceleme Ekle

2İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Gökhan Atila 6 Ocak 2023 20:30
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kesinlikle burası da çok iyidir ama benim Kemeraltı’nda favorilerim Abbas’ın Yeri ile Bizim Lokanta. Kısmet ile başa baş olarak ise Mahmut Usta sayılabilir. Hiçbiri pişman etmez.

Kaan 21 Kasım 2018 00:45
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Sürekli giderim buraya, özellikle harmandalı ( işkembe + kelle paça) çorbası muhteşem. Üzerine terbiyesini çok az koydurun, maksat renk versin. İlave yağ koydurmayın. Etin suyu lezzeti kalsın