Bazen hiç beklemediğiniz yerlerde çok ilginç yemekler bulabiliyorsunuz. Tıpkı benim Ankara’daki Kalbur’da yaşadığım gibi. Burası küçük bir lokanta. Daha çok meze ve balık üzerine eğiliyorlar. Rezervasyonsuz gelmeyi pek düşünmeyin derim. Mutfağının en büyük özelliği kendine özgü ve yaratıcı oluşu. Mezelerin severek ve işi bilerek hazırlanması.

Vedat Milor

4

Tavsiyeler:

  • Balık Pastırma
  • Fava
  • Balık kokoreç
  • Tekir mantı
  • Ahtapot
  • Izgara çinekop
User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Kalbur, Oran Mahallesi, Oran Çarşısı C Blok No:23, 06450 Çankaya/Ankara

Telefon:
İnceleme Ekle

10İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Ahmet B. 24 Ağustos 2023 22:43
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Çok kötü bir ambiyans. Kibirli ve suratsız bir işletme. Lezzet iyi fiyatlar normal seviyede.

Suat Aydın 24 Mart 2023 08:23
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Midenizi doldurmak için bir yer arıyorsanız, orası burası değil. Sadece 10 lokma ama her biri lezzet patlaması olan lokmalarsa aradığınız, doğru yerdesiniz.

S. FIRAT 24 Ağustos 2019 13:10
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Sadece Ankara değil ülkemizde ender bulunur bir yer. Mehmet beyle eşinin ömrünü adadığı bir lezzet mekanı.

Kredi kartı geçmiyor, rezervasyonsuz gidilmiyor, dikkat!

Oburcuk 25 Temmuz 2019 23:00
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Burası Oran Çarşı’da küçücük bir mekan. Sahibi Mehmet Bey’in eşinin özenle hazırladığı kendine has tadlar deneyimleyebileceğiniz mezeleri ile öne çıkıyor. Karidesli somon sarma, kadayıflı karides, köz patlıcan içine deniz börülcesi ile hazırlanan karnıyarık ve enginar denediğimiz mezeler arasında öne çıkan ve farklılık yaratanlar olarak sayabileceklerimden. Şakşuka, midye dolma, kalamar tava, ahtapot ızgara, mevsim gereği seçtiğimiz tekir balığı ve son dokunuş olarak dondurmalı kabak da ortalama üzeri ve mutluluk verici.

Yavuz 23 Temmuz 2019 15:24
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Ankara’da son 10-15 yilda birbirinin kopyasi, tatsiz ve kazik bir suru balik restorani acildi, ama hic biri Kalbur’un yanina bile yaklasamadi. 35 yillik bir Ankarali olarak 90’larin basindan beri hizmet verip de bu kadar istikrarli giden baska bir lokanta da bilmiyorum acikcasi. Umarim sahipleri emekliye ayrilinca Kalbur efsanesi de son bulmaz.

Mutlu Çalışkan 5 Kasım 2018 19:20
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Burasını Ankaralılar bilir: lezzetli balık ve diğer deniz ürünlerini yemek isteyenlerin adresi burasıdır. Yediğim en lezzetli kalamar tava buradaydı. Kalamar dolma, kadayıf içinde karides, ve diğer sıcaklar nefisti. Dil şiş de gayet lezzetliydi. Çocuklar balık yedi ve lokanta sahibi Mehmet beyden gizli olarak tattığım balık da oldukça lezzetliydi. Çocuklar dahil 14 kişiydik ve alkol de alınmasına rağmen çok cüzi bir hesap ödedik. Nakit dışında ödeme kabul edilmez.

Tuğçe 28 Ekim 2018 22:35
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Lakerda, favalı enginar, somon füme, kalamar dolma, ızgara ahtapot, çinekop ve kendi reçeteleri olan kabak tatlısını yedik. Balıklar ve deniz ürünlerinin hepsi çok iyi pişirilmişti ancak özellikle somon ve ahtapotu tavsiye ederim, enginar kalbi söylemedik ama ızgaradaki marifetleri onun da çok lezzetli olabileceğini gösteriyor bir kez daha onu denemek için gitmeyi çok isterim. Tatlıları benim damak tadım için uygun değil dondurmalı sıcak tatlıları sevenler beğenebilirler. Mütevazi ve lezzetli bir akşam için şiddetle tavsiye ederim.

Pelin Tatlıcı 26 Ekim 2018 17:03
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Deneyimsel mezeler ve müthiş lezzet. Huysuz ihtiyar amcaya kendinizi sevdirirseniz 2 porsiyon tatlı yersiniz

kopukmere 15 Ekim 2018 16:52
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

tahinli tatlısı da çok başarılıdır

kopukmere 15 Ekim 2018 15:33
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

tahinli tatlısı da çok lezzetli