Balık lokantalarında herkesin başına gelen bir sorun var. İnsan mezelere ağırlık verince doyuyor ve balığın tadını çıkaramıyor. Burada öyle bir sorun yok, çünkü fazla meze yok. Daha çok balık ağırlıklı. İzmir’in dil balığı meşhur ama şimdi zamanı değil. Gene de bir dil şişin tadına bakmak istedik. Bu mevsim bulunan dil balıkları küçük ve yağsız. Ama güveçte bol domates ve biberle sunulduğu için korktuğum başıma gelmedi, yani balık kuru değildi. Domatesin akan suyuna bulayıp ve azıcık ızgara yeşil biber kesip ağzınıza attığınızda “vallahi hiç de fena değil” diyordunuz. Ama asıl başyapıt bu değil. Benim kolay unutamayacağım lezzet balık pişiricinin deniz levreği. Lezzetin yüzde 50’si balığın kalitesi. Diğer yüzde 50’si ise pişirmedeki maharet. En önemlisi şu: Derisiyle ve pulları alınmadan pişiyor levrek. Kullanılan mangal da özel. Öyle elektrik ya da gazlı ızgarada pişmiyor. Meşe kömürüyle ısıtılan bir mangalda pişiyor. Mangal çok sıcak, ama ateş söndükten sonra külller üstünde pişiyor levrek. Ayrıca balık direkt olarak mangala değmiyor. Telli ve açılıp kapanan özel bir ızgara içinde pişiyor. Böylece balık ağır ağır pişiyor. Adeta ‘demleniyor’.

Vedat Milor

Not: Hisar Balık Pişiricisi iki şubeye sahip olduğundan, mevcut değerlendirmenin aşağıda adresi belirtilen Kale Arkası şubesine ait olduğunu vurgulamak isteriz.

4

Tavsiyeler:

– Deniz levreği
– Tekir

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Hisar Balık Pişiricisi, Akdeniz Mahallesi, Vali Kazım Dirik Cd. No:20, 35210, Konak/İzmir

Telefon:
İnceleme Ekle

5İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Hakan 18 Aralık 2019 23:48
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Güzel ama pahalı.

Tanay Kalafat 27 Haziran 2019 21:33
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Az önce çok iyi pişirilmiş deniz levreği yedim. Buradaki levreği yedikten sonra diğer balıkçıların pişirme konusunda özensiz olduğunu düşünüyorum. Servis hızlı ve personel kibardı. Mekan ve ambiyans salaş. Buna rağmen daha temiz olmasını beklerdim. Güncel fiyat; 1 kişi için balık, salata ve alkolsüz içecek 75 TL.

Mehmet Bulut 27 Şubat 2019 21:37
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Sicak otu harika,iri soganla kavurmak ve karamelize etmek cok iyi fikir. Kaliteli zeytinyaginin da cok etkisi var. Fava biraz kendini salmisti. Deniz levregi ise, mukemmel pisirilmisti ama ben biraz tatsiz buldum. Ufak bir yer ara sokakta sayilir ama bana gore denenmeli. Fiyatlar klasik Izmir fiyatlari yani biraz yuksek ama sonucta Izmir desiniz.

Ömer KILIÇ 8 Şubat 2019 09:39
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Deniz levreği ve deniz çuprası çok lezzetliydi. Resmini görerek lezzetini anlamak mümkün olmayacağı için Vedat beyin tavsiyesinin yeterli olduğunu düşünüyorum.

Vedat 12 Kasım 2018 20:17
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Biraz daha açıklama rica edebilir miyiz, mahalle bakkalının yorumu gibi yorumlamışsınız. Hayalde canlandırmak yerine fotoğraflarla desteklerseniz seviniriz..