Lokantacıların çoğu trendlere bakıp moda neyse o tip lokanta açmayı tercih ediyor. Menüleri de çok kalabalık oluyor. Pek bilmedikleri ya da evde yemedikleri yemekleri pişiriyorlar. Fıccın’ın Leyla Hanım’ı ise, kalıbımı basarım; restoranda çıkan yemekleri ve sabah çıkardıkları poğaçaları iştahla yiyordur. Düşünüyorum: Bu tip şahsiyeti olan lokantaların önemli bir bölümünün gerisinde bir kadın eli oluyor. Ama hepsi ortak paydada buluşuyor: İdealist ve inatçılık düzeyinde sebatkâr olma. Üst düzey çalışma gücü. İş etiği. Fıccın, öncelikle Kafkas mutfağı burası. Çerkes, Osetya… Hamur işi ağırlıklı. Kalori açısından yüksek ama leziz. Dört kişilik küçük bir grupla gittik Fıccın’a. Fıccın’lardan bir tanesinde, ikinci katta rahat bir masaya yerleştik. Sigara dumanı olmadığı için de yediklerimizin ve içtiklerimizin tadına vardık.

Vedat Milor

4

Summary

– Ermeni kabağı
– Gabın
– Fıccın
– Saç kavurma
– Kuzu pirzola

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Fıccın, İstiklal Mahallesi, Kallavi Sk. No:13 D:1, 34430 Beyoğlu/İstanbul

Telefon:
İnceleme Ekle

22İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Altuğ ADANUR 6 Temmuz 2023 17:00
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Ve nihayet dün akşam ziyaret ettiğimiz mekan. Gerçekten çok başarılılar. Çok yoğun olmalarına rağmen ilgili bir personeli mevcut. Yemekler ve mezeler harika. Ara sıcak mevcut değil maalesef. Bunun haricinde misafirlerin kullandığı lavabolar hijyenik değil. Depo içinde bir lavaboları mevcut kullanın diyorlar. Diğer lavabo ise çok kalabalık. Ama her şeye rağmen harika 🙂

FARUK YİĞİT 20 Haziran 2023 11:48
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Geleneksel yemekler ve menü çeşitliliği fazla. Şehrin merkezinde şirin sakin bir sokak. Fıccın yemeği gerçekten lezzetli.

Nilay A. 19 Haziran 2023 12:01
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Beyoğlu’na uzun bir zaman sonra gittim. Gitmişken eski tatları hatırlamak adına Fıccın’da yemek yedim. Cumartesi öğleden sonrası olduğu için yer vardı ve rezervasyona gerek kalmadı. Bana neden daha sık Beyoğlu’na gelmiyorum dedirtti. Mezelerin, bilhassa enginar ve humusun dibini sıyırdım. Ara sıcak olarak Velibah tercih ettim, yağlı ve yumuşaktı beğendim. Sokağın ambiyansı lezzetle birleşince bana çok iyi geldi. Serviste sorun yaşamadım. teşekkürler.

Ümit 11 Mart 2023 23:31
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Çok lezzetli yemekleri var. Ficcin ve pazı dolma denedim. Sizi. Yorumlarınızı gördüğüm için ısrarla gitmek istedim ama nerdeyse vaz geçiyordum. Giriste masa gostermekle karşılama ile ilgilenen yaşı biraz ileri beyefendi gerçekten çok kaba idi. Şaşırdım. Tek gittiğim için sanırım ilgilenmek istemediler, garip garip yarım ağızlı cümleler ve ne olduğunu anlayamıyorum. Onların da bir planı yoktu belli ki. Tekli masaya alalım diye (masa temizligi yapan yaşı biraz daha küçük biri ile) konusuyorlardi amaa memnuniyetsizlikleri beni vermişti. İsrarimla “yemek yiyip gideceğim çok sürmez dememle oturabildim ve hızlı servis olduğu için Max 15-20 dakika da kalkmisimdir. Cumartesi aksamiydi ve masalar boştu inanın. Rezervasyonla aliyoruzu çok sonradan duydum ama dışardaki masalarda rezervasyona.dair.hic bir ibare yoktu ve gerçekten masalar boştu. Beni karsilarken de rervervasyonunuz var ki diye sorabilirlerdi eğer ki öyle calisiliyorduysa. Kalktığımda da kimse gelmemişti. Çok uzattım.ama.gercekten üzüldüm. İşletmeci hanımefendi lezzetli şeyler yapıyor, ellerinize.saglik. misafir ilişkileri ile ciddi şekilde.ilgilenmeleri lazım o yüzden işletme menfaati için yaziyorum. Umarım ki bu yazdıklarımı ya görürler ya da biri işletmeye iletir.

Ahmet Üner Elbir 25 Nisan 2022 23:42
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

İlk gittiğimde çok beğenmiştim fakat bu ikinci gidişimde mantıyı ve şebiti (yağlama) pek beğenmedim. Mezeleri ve fesleğenli domates çorbası çok başarılıydı ama ne yazık ki servis kötüydü. Çalışan beyefendiye seslendiğimizde ‘ben sipariş alamıyorum’ cümlesini duymak çok sıktı, eğer beyefendi komiyse o zaman servis de yapmamalı, servis yapıyor ama sipariş alamıyor, garson da geç bakıyor. Mekan tamamen doluydu, yoğunluk olabilir ama o zaman ona göre çalışan almalılar. Yemekleri yedikten sonra doymayınca ortaya bir fıccın söyledik, yarım saat gelmeyince de hesabı ödeyip kalktık. ilk gidişim olsa bir daha gitmem fakat ikinci gidişim olduğu için ve ilk gidişimden memnun kaldığım için bir şans daha vereceğim.

Selahtin Bölükbaş 3 Şubat 2022 22:48
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Vasat olan hiçbir şey bulamazsınız.

Filiz 29 Kasım 2021 17:01
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Zeytinyagli tabagi, turşusu ve muhallebisi mukemmeldi. Fiyatlar cok uygun. Tesekkuler!

Atalay Bozoklu 9 Ağustos 2020 22:14
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kesinlikle her anlamda (lezzet, servis, fiyat, hizmet vs) mükemmel bir restoran… Uzak olmasına rağmen favori restoranım oldu.

İlke 21 Mayıs 2020 10:08
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bu lezzette mezeleri bu fiyata başka yerde bulamazsınız. Ambians, müzik, konum çok güzel anılar biriktiriyor. Fıccın, mantı,enginarlı mezesi,ciğeri,meze tabağı herşeyi harika. Uğrak mekanım.

Şafak Dincer 9 Ağustos 2019 18:25
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kız arkadaşım ile geldik. Ortam oldukça samimi ve Neriman hanım çok ilgili. Arkadaşım kendisiyle görüşüp bana bir sürpriz hazırlamış 🙂 Fıccın hamuru ince ve içindeki harç damakta bir yoğunluk bırakmıyor. Ermeni kabağı ve atom mezesi rakının yanında gayet iyi eşlik etmekte..

Ömer Murat URHAN 29 Temmuz 2019 00:14
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Aslında hepimizin aşina olduğu tatların mükemmelleştirilmiş hali bu lokanta. Bol porsiyonları ve şık sunumları ile de hem mideyi hem gözü doyuruyor tabakları. Servisteki hızları da unutulmamalı. Yalnız tek önerim Gabın’ı yoğurt içerikli bir meze ile tüketmeniz. Bu şekilde lezzeti katlanacaktır. Ermeni Kabağı’ndaki dereotu da mezeyi başka bir boyuta taşımış. Ellerine sağlık.

Beyza 17 Haziran 2019 20:03
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

İstanbul’da gözüm kapalı güvenebildiğim nadir yerlerden biri. Ne zaman gitsem, kimi götürsem hem memnunum. Ne olur bozmayın, ne olur tadınız, hizmetiniz bozulmasın. İstanbul’un size ihtiyacı var.

Alican Karakurt 15 Haziran 2019 12:50
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Fiyat performans olarak İstanbul’da en iyilerden biri olabilir. Her yıl 2-3 kere kesin gideriz. Menüdeki çoğu ürün ortalama üstü bir lezzete sahip, gönül rahatlığıyla hepsi denenebilir. Personel de her zaman ilgili ve çok güler yüzlü.

Eda Melis Zengin 2 Şubat 2019 14:42
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Fıccın, Tulen Çorbası , Yaprak Ciğer, Mantısı , Ermeni Kabağı gayet lezzetli ve fiyatları uygun. Tavsiye ederim 🙂

Mine 2 Ocak 2019 21:48
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Hala lezzetini koruyor ancak artan enflasyonla fiyatları yükseldiği bir gerçek

Kader Sucuk 13 Aralık 2018 14:14
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Uzun yıllardan beri dönem dönem gittiğim ve keyifle vakit geçirdiğim yer. Ayrıca Beyoğlu’nun değişen ve kötüleşen çehresinden ne yemekleri, ne personeli ne de müşteri kitlesi ile hiç etkinlenmedi, yıllardır herşey aynı kalitede devam ediyor. İster hafif bir yemek için gidin isterseniz güzel bir yemek organizasyonu yapın, her türlü tercih edilir. Gitmeden önce rezervasyon yapmakta fayda var.

Menü çeşit olarak çok geniş değil ama yediğiniz herşeyi her zaman aynı kalite ve lezzette bulabilirsiniz. Menüde neyi seçseniz mutlaka güzeldir ama böyle otantik mutfaklara gidip köfte pilav yemeyi çok anlamlı bulmuyorum. O yüzden mutlaka çerkes mantısı çeşitleri, fıccın ve özellikle çerkes tavuğu denenmeli. Şaraplar çok güzel ve uygun fiyatlı.

Sinem Kilimci 27 Kasım 2018 10:03
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

İyi yemek yerlerinin gitgide azaldığı bir dönemde her anlamda mutlu ayrıldığımız bir restoran oldu. Fıccın, ağırlıklı çerkes yemekleri sunan bir mekan. Gitmişken çerkeslerin meşhur mantısını denedik. Mantı, kıymalı ve patatesli olarak sunuluyor. Bu tarz iri kapatılan mantılarda en önemli detay, hamurun incelik/kalınlık ayarı ve iç malzemenin öbek öbek olmaması bence. Bu açıdan, bu mantı için gerçekten altın orandı diyebilirim. 🙂 Kıymalıyı yoğurtlu, patatesliyi yoğurtsuz yemenizi öneririm.
Mekanın ismini aldığı fıccın ise 2 hamur arasında kıyma ile yapılıyor. Gayet başarılı buldum.
İşini gerçekten düzgün ve özenli yapan bir yer Fıccın. Vedat Milor tavsiyesi ile gittik ve gerçekten çok memnun ayrıldık.

hazal karaman 20 Kasım 2018 20:56
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Fıccın uzun zamandır listemde olan ve sonunda gitmeye fırsat bulduğum bir mekan.Açıkcası Çerkes yemekleri deyince daha salaş ve hızlı tüketime sebeb olacak bir yemek servisi bekliyordum.Fıccın bulunduğu sokağı tamamiyle kaplamış.Küçük , taş duvarlardan oluşan restaurantlar bütünlüğünden oluşuyor.İşletmecileri çok ilgililer sizi kapıda karşılıyorlar.Rezervasyonumuz olmamasına rağmen bizi mağdur etmeden hemen masa ayarladılar. Menü hakkında masada bilgilendirmede bulundular ve tavsiye de bulundular.Son zamanlarda ne yazık diğer işletmelerde görmediğim bir uygulamaları mevcut.Seçtiğiniz şarabı size şişe olarak açmadan küçük bir kadehte tatmak üzere sunuyorlar.Biz süryani şarabı tercih ettik.Şişesi 90 tl idi ki, standartlarında ki yerlerden çok daha uyguna geldi.5 çeşit meze içeren meze tabağı , fesleğenli enginar salatası , fıccın ve , mantılarından sipariş ettik.Enginar salatasına bayıldım .Mezelerinden çerkes tavuğu ayrı lezzetliydi , ana yemekler de bu yemeğimizin keyfini pekiştirdi.Şarap dışında geri kalan yemeklere 128 tl ödedik.Hızlı , ayaküstü geçiştirmeyi planladığım yemek benim için güzel sohbetlere ve tadlara vesile bir akşam aktivitesine dönüştü.Ne gürültülü meyhanelerdeki gibi karşı tarafa sesimi ulaştırmaya çalıştım ne de kazıklandım.Kesinlikle tavsiyeediyorum.

Merin Sever 29 Ekim 2018 00:23
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

10-12 yıldır sık sık yemek yediğim bir yer, zeytinyağlılarını ve kıymalı mantısını özellikle severim. Ancak tabii yıllar içinde cidd bir dönüşüm geçirdi, bir zamanların esnaf lokantasından bir meyhaneye (ama gündüz de açık ve ayaküstü uğrayıp yemek yenebilen bir meyhaneye) dönüştü. Bu dönüşüm esnasında fiyatları ciddi oranda arttı. Bir meyhane olarak değerlendirilirse uygun fiyatlı ve lezzetli, lakin gündüz uğrayıp yemek yenecek bir lokanta olarak pahalı olmak gibi bir durumda kaldı. Yine de lezzeti sebebiyle sık sık uğrarım.

Burak A. 28 Ekim 2018 20:49
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Yıllardır lezzet degişmedi, her gidişimde memnun ayrıldım. Hafif ve lezzetli bir öğlen yemeği için ideal

Erdoğan Özer 25 Ekim 2018 20:42
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Çok iyi bir mekan ama haftasonları için önceden rezervasyon yaptırmakta fayda var. Fiyatlar uygun, tatlar güzel.

Musa 24 Ekim 2018 13:07
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Çerkes yemekleri bakımından oldukça başarılı, hatta o kadar ki bazıları annemin yaptıklarından daha lezzetli. Diğer yemekleri, özellikle mezeleri de iyi durumda.

Mekan sokağın büyük bir kısmını kaplamış durumda, bu da serviste aksaklıklara sebep olabiliyor. Bu sorunu birden fazla kez yaşadık maalesef. Bu duruma rağmen oldukça başarılı bir mekan.