İstanbul’da hâlâ enfes kuru fasulye yemek mümkün. Fasuli’deki fasulye kalitesi ve tazeliği tartışma götürmez. Pişirme şekline gelince Fasuli’nin fasulyesi daha helmeli. Kullanılan Vakfıkebir yağı ve ince kıyılmış soğanlar da ayrı lezzet veriyor. Bence muhteşem. Keza turşusu da tartışma götürmeyecek kadar iyi.

Tavsiyeler:

– Fasulye
– Turşu

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Cerrahpaşa Mahallesi, No:31, Org. Abdurrahman Nafiz Gürman Cd., 34098 Fatih/İstanbul

Telefon:
İnceleme Ekle

6İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Gökhan Atila 6 Ocak 2023 20:42
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Genel olarak özenli bir yer fakat fasulyenin salçası fazla.

hasan b. 21 Ağustos 2022 14:16
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

etsiz kuru fasulye yok mu dedigimde “etsiz kuru fasulye mi olur, vegan misin?” diyen garip garsonlari olan bi isletme. mercimek corbasi soyledim hic guzel degildi. tuzlu ve agir yag kokuluydu. tavsiye etmiyorum, ortam acayip gergin.

İpek y. 23 Eylül 2021 09:09
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Enfes lezzetli yemekleri olan bir yer tüm yemekleriyle, özellikle kuru fasulyeyi çok çok iyi yapıyorlar

Pelin Tatlıcı @yemekicinyasa 29 Aralık 2018 22:33
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

İstanbulda gerçek karadeniz mutfağı ve özellikle bol tereyağlı ispir fasulyesi yiyebileceğiniz nadir yerlerden. Yıllardır lezzeti ve kalitesi hiç değişmedi.

Hakkı Yıldırım 28 Kasım 2018 20:18
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Öncelikle belirtmek isterim ki; her ne kadar esnaf lokantası kategorisinde yer almışsa da bir esnaf lokantasına göre oldukça pahalı bir restoran bana göre. Fasulyesi ise oldukça koyu kıvamda, benim gibi suyu yerinde, ekmek banılabilir kıvamda sevenler pek tatmin olamayabilir. Onun haricinde lezzeti gayet yerinde. Mısır ekmeği ile güzel bir ikili oluyorlar. Tereyağı kokusunu alabiliyorsunuz.

Sule Karaman 16 Kasım 2018 16:51
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Fasulye, pilav ve yoğurt üçlemesini en iyi yapan iki mekandan biri. Çayeli kurufasulyesi diye bilinen İspir fasulyesini bol tereyağlı ve etli olarak servis etmektedirler. Turşu ve karalahana sarması da oldukça lezzetlidir. Servis oldukça hızlıdır.