Ülkemizde hâkim olan normlar ve gerçekler bir yana. Sebzeler ve otlar canları iyice çıkana kadar pişiriliyor. Bunun nedeni damak zevkimizin olmaması değil. Tarihsel ve kültürel. Birçok konuda olduğu gibi yemek konusunda da tabularımız ve güçlü önyargılarımız var. Şu anda, özellikle İstanbul’da taze ve olağanüstü, yerli tohum sebze yeme şansımız yok. Bırakın bunu, düzgün pişmiş ve diri kalmış sebze yemekleri pişiren lokanta bulmak zor. Beşiktaş’taki Elde Börek bu çok az sayıda lokantadan biri. En güzel tarafı da aslen Ağrılı olan anne-kız alçakgönüllü ve iddiasız olmaları. Mekânları da kendileri gibi sade ve aydınlık. Güzel bir şömine, rahat koltuklar ve bol ışık. Fırınlanmış, yoğurtlu-cevizli balkabağı leziz. Yerelması, kinoa, balkabağı, brüksellahanası ve maş fasulyeli salatada tüm bileşenler diri.

Vedat Milor

4

Tavsiyeler:

– Kinoa salatası
– Su böreği

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Elde Börek, Sinanpaşa mah ihlamurdere cad no 23 Beşiktaş, 34022 Beşiktaş/İstanbul

Telefon:
İnceleme Ekle

6İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Tuğba 12 Ekim 2019 18:21
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Yemeklerini begenerek yediğim yer. Tek sıkıntı fiyatları gerçekten biraz yüksek kalıyor.

Beyza 17 Haziran 2019 20:02
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Elde Börek Beşiktaş’ta midenizi hasta etmeden öğün yiyebileceğiniz 2-3 mekandan biri. En başlarda severek gidiyordum, hatta yoldan geçen bir teyzenin kararsızlığımı fark edip burayı tavsiye etmesi üzerine gittim. Ne var ki, çok pahalı, gün geçtikçe de pahalılaşıyor. Sağlıklı öğün yemek için her zaman gidebileceğiniz bir yer değil; olsa olsa bir ödül mekanı oluyor hele ki öğrenciyseniz. Bunun yanında, son zamanlarda tüm salataların, soğuk mezelerin vs. birbirine benzediğini fark ettim. Yani ne yersem aynı tadı alıyorum. Bunun nedeni hepsinin aynı yerde bekliyor olması olabilir, aşağı yukarı aynı içeriklerden oluşuyor olması olabilir… Bilemiyorum. Kokusu birbirlerine sinmiş yemek yemek için bu kadar para verirken, kendimi umutsuz hissediyorum. Servis sistemi güzel, mekan ferah, fiyat değil. Lezzetse sallantıda.

Ezgi Yilmaz 13 Haziran 2019 13:24
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Evime cok yakin oldugun icin ozellikle ilk acildigi donemlerde her gun gidiyordum. Fakat havalar isininca ozellikle zeytinyaglilarin tadinin bozuldugunu ve bu sekilde servis edildigini gorunce bir sure gitmeme karari aldim. Belli bir duzeyde kaliteye ulasmak zor ama onu koruyabilmek daha zor.

Berkay 13 Nisan 2019 19:39
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Elde Börek eski iş yerime yakın olduğu için sık sık gittigimiz bir restorandı. Çeşit bol, yemekler aslında 2ye ayrılıyor; her gün değişen ana yemekler (sıcak) ve genelde aynı olan soğuk meze ve salata çeşitleri. Sağlıklı bir öğün için her çeşit yemek var. Lezzet olarak da gayet iyi. Tek sıkıntı fiyatlar. Fiyatı kasada öğreniyorsunuz ve bir fiyat istikrarı yok. Bazen aynı tabağı bir gün sonra biraz daha pahalı veya ucuza alabiliyorsunuz. Genel olarak da fiyatlar yüksek. 2-3 soğuk yemek aldığınızda bir anda hiç beklemediğiniz bir fiyatla karşılaşabilirsiniz.

Merve 24 Şubat 2019 23:27
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Genel olarak yemeklerini ve salatalarını beğeniyorum, favorim ise sebzeli kiş. Tek beğenmediğim nokta, ortalamanın üstündeki fiyatları.

Alican Karakurt 16 Kasım 2018 18:16
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Sokağın karşısında küçük dükkandan karşıya büyük yere geçmelerine çok sevinmiştim. Hakettiklerini düşünüyorum. İşlerini özenle yapıyorlar bence de. Bugüne kadar yediğim tüm sebze yemekleri tam olması gerektiği gibiydi. Lezzetliydi. Eksi yönü olarak bahsedebileceğim tek kısım sanırım son zamanlardaki fiyatlar. Bence biraz ortalama üstünde.