Ülkemizde hâkim olan normlar ve gerçekler bir yana. Sebzeler ve otlar canları iyice çıkana kadar pişiriliyor. Bunun nedeni damak zevkimizin olmaması değil. Tarihsel ve kültürel. Birçok konuda olduğu gibi yemek konusunda da tabularımız ve güçlü önyargılarımız var. Şu anda, özellikle İstanbul’da taze ve olağanüstü, yerli tohum sebze yeme şansımız yok. Bırakın bunu, düzgün pişmiş ve diri kalmış sebze yemekleri pişiren lokanta bulmak zor. Beşiktaş’taki Elde Börek bu çok az sayıda lokantadan biri. En güzel tarafı da aslen Ağrılı olan anne-kız alçakgönüllü ve iddiasız olmaları. Mekânları da kendileri gibi sade ve aydınlık. Güzel bir şömine, rahat koltuklar ve bol ışık. Fırınlanmış, yoğurtlu-cevizli balkabağı leziz. Yerelması, kinoa, balkabağı, brüksellahanası ve maş fasulyeli salatada tüm bileşenler diri.

Vedat Milor

4

Tavsiyeler:

– Kinoa salatası
– Su böreği

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Elde Börek, Sinanpaşa mah ihlamurdere cad no 23 Beşiktaş, 34022 Beşiktaş/İstanbul

Telefon:
İnceleme Ekle

2İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Merve 24 Şubat 2019 23:27
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Genel olarak yemeklerini ve salatalarını beğeniyorum, favorim ise sebzeli kiş. Tek beğenmediğim nokta, ortalamanın üstündeki fiyatları.

Alican Karakurt 16 Kasım 2018 18:16
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Sokağın karşısında küçük dükkandan karşıya büyük yere geçmelerine çok sevinmiştim. Hakettiklerini düşünüyorum. İşlerini özenle yapıyorlar bence de. Bugüne kadar yediğim tüm sebze yemekleri tam olması gerektiği gibiydi. Lezzetliydi. Eksi yönü olarak bahsedebileceğim tek kısım sanırım son zamanlardaki fiyatlar. Bence biraz ortalama üstünde.