Duble Meze’nin mekanı da çok güzel. Tepebaşı’nda, bir butik otelin üst katında. Harika manzaralı ve ferah. Yazın ziyaret edersem terasta bir kokteyl içmek isterim, güzel mezeleri iyi bir şarap eşliğinde iyi etmeye başlamadan önce. Benim için özel yapılan hiçbir şey yoktu Duble Meze Bar’da. Kendime bir menü oluşturdum. Soğuk mezeler ağırlıklı bir tadım menüsü. Tadına baktığım mezelerden hemen hepsi değişik baharat ve soslarla daha lezzetlendirilmiş ama doğal tatları aşırı acı ya da baharat kullanımı ile bastırılmamıştı. Yani ne yavan ne de aşırı baharatlıydı mezeler. Bu dengeyi yakalamak kolay görünüyor ama çok az meyhane bunu başarıyor. Soğuk ve sıcak mezeler iyiydi ama final akılda kalıcıydı. Enfes bir ızgara granyoz balığı yedim. Kaya levreği de denen bu balık, yetiştirme değil. Aşçı Umut Karakuş gerçekten taze balığı kurutmadan, adam gibi tuzlayarak ve içini sulu bırakarak pişirmişti.

Vedat Milor

4

Tavsiyeler:

– Izgara kaya levreği

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Asmalı Mescit Mah., Meşrutiyet Cad. Palazzo Donizetti Hotel, 34420 İstiklal/Beyoğlu/İstanbul

Telefon:
İnceleme Ekle

4İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Cemil Alpay Sünnetci 28 Eylül 2021 18:48
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Duble Meze’ye ilk NTV’de Vedat Milör’ün Tadı Damağında programının akşam 17 sularında tekrarını izlerken arayıp rezervasyon yaptırıp o akşam gitmiştim. O günden sonra onlarca defa gerek çift, gerek arkadaş grubumla gerek iş vb. yemekleri için 40 ve üstü gruplarla Duble Mezeyi ziyaret ettim ve hepsinde de memnun kaldım. Pandemi öncesi doğum günümde bir arkadaşımla gitmek için rezervasyon yaptırmak istedim. Arkadaşım “erkek” olduğu için rezervasyonu kabul etmediler. Aradan 2 sene geçti, yabancı bir arkadaşım ailesiyle İstanbulda. Onları duble mezede ağırlamak istedim, ısrarla “kaç kadın olacak” sorusuna maruz kaldığım için sinirlenip telefonu kapattım. Ben artık Duble Meze’yi normal bir işletme olarak göremiyorum. Sizde isterseniz rehbere bu durumu not düşün, kadın ve erkek eşit sayıda değilse bu restaurantı ziyaret edemezsiniz.

Kader Sucuk 13 Aralık 2018 14:21
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Beyoğlu’nun hoş manzaralı meyhanelerinden, ama sigara kullanmıyorsanız açık havanın keyfini çıkaramayabilirsiniz. Mekan haftaiçi bile beklediğimden kalabalıktı, o yüzden mutlaka rezervasyonlu gitmeli ve biraz gürültüyü göze almalısınız.

Mezeler ve yemekler oldukça lezzetli, özellikle seviyorsanız ciğer denemelisiniz. Ayrıca lezzetine ve mekanın nezihliğine göre fiyatları da fena değil.

Gokce 4 Kasım 2018 16:30
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

çok aç gidilmemesi gereken bir yer çünkü porsiyonlar gerçekten çok küçük.. onun dışında çok keyifli ve mezeler de başarılı

Pelin Tatlıcı 29 Ekim 2018 09:24
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Meyhane keyfini güzel ambiyans ve manzara eşliğinde yaşayacağınız ve deneyimsel mezeleri tadabileceğiniz iyi bir seçenek