Buraya yoğurtlu döner yemek için gittik ama ben asıl ıslama köftelerine bayıldım. 80’lik delikanlı Ömer bey bulabildiği dana etinin hep küspe yemiş hayvan olduğunu ve en iyi danaların şimdi Maraş ve Elbistan’da olduğunu söyledi. Geyve ve Akyazı’da artık eskisi gibi doğal beslenmiş dana bulunmuyormuş. Ya bulunsaydı ne olurdu? Ömer bey yılların tecrübesi ve kurduğu ilişkiler ile herhalde et seçme işinin profesörü olmuş. Tok olmama rağmen tabağımı bitirdim ve köfteyi olağanüstü lezzetli buldum. Ama arkasından ikram edilen irmik helvasını bir çatal alıp bırakırım diye düşündüm. Haddime mi? Enfes. Palavradan değil, gerçekten tereyağlı. İyi ki burası bana uzak. Yoksa her öğlen gelir ve epey kilo alırdım!

Vedat Milor

Tavsiyeler:

– Islama köfte
– İrmik helvası

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Tenekeciler Çarşısı No:9 Uzun Çarşı 54130 Adapazarı, Sakarya

Telefon:
İnceleme Ekle

6İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Ümit 9 Mayıs 2023 18:18
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Dün gidip yine test ettim 15 sene önce yediğim dönerin tadı ile aynıydı ben dönerini daha çok seviyorum aynı lezzeti birde Erzurum civarı alıyorum çok güzeldi. Başarılarının devamını bekliyoruz

Emirhan 22 Haziran 2021 17:58
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Islama Köfte’yi henüz yemedim fakat yoğurt dönerin kötü olduğunu söyleyebilirim. Pideler çok çok yumuşaktı,bebeğe hazırlanmış gibiydi. Döner için ise yorumlardaki Serhat’ın dediğine katılıyorum.

Ahmet ayberk Hun 30 Kasım 2020 15:29
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Et sonuçta hayvandan geliyor her hayvanın aynı olamaz, o yüzden her zaman aynı tadı bulmanız zor fakat burada et hep çok iyi bazen ise muhteşem

Çetin dilber 15 Temmuz 2019 16:12
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Sakaryadaki en iyi döner burada yenir.

Serhat 7 Haziran 2019 08:39
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Dün itibariyle sakarya da önermiş olduğunuz dönerci ömer e gittim ve tam bir hayal kırıklığı ile karşılaştım, buraya bursa dan gelmiştik,ıslama köftenin ekmekleri tam bir faciaydı âdeta hamur gibi olmuştu, döner tatsız ve pişmemişti, yanımdaki 7 misafire karşı büyük bir mahcubiyet yaşadım, sahibi olduğunu tahmin ettiğim şahsa bu durumu anlattım ve kendisi de kabul etmesine rağmen oldukça duyarsız davrandı hiçbir jestte bulunmadılar bir daha olmayacağını bir dahaki sefere olmaz dediler ben hayatım da sakarya ya ilk defa geldiğimi ve bir daha geleceğimi de sanmadigimi söyledim, vedat beyi büyük bir ilgiyle takip ettiğim için bu durumun bilinmesini istedim, bu şekilde bu listede olmasını hiç uygun bulmuyorum,teşekkür ederim.

Alpcan çelik 17 Kasım 2018 02:35
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bence kesinlikle adapazarının en iyi köftesi ve döneri.Her gittigimde yarım köfte yarım yogurtlu doner ve vazgecilmezim gunun kompostosunu soylerim.Adapazari koftesi benim cok tercih ettigim ve begendigim bir kofte türü degildir fakat ömerin koftesi ve diger kofteciler olarak ikiye ayirmak gerekir ,omer usta halen bir fiil dukkanin basinda durarak bu kofteleri kendi sectigi etlerle yapiyor.Hafif sarimsakli yogurt ve altinda pideyle servis ettigi donerde bence cok basarili mutlaka deneyin .İstanbulda olsa mudavimi olacagim bir yer burasi.