Benim için Türkiye’de devamlı yesem de bıkmayacağım bazı lezzetler var. Mesela iyi bir döner gibi. O yüzden gittiğim yerlerde döner tavsiye edilmiş ise mutlaka denemeye çalışıyorum. Erzurum’daki Dönerci Hacı Baba da ziyaret ettiğim dönemde bu lezzeti iyi sunan yerlerden biriydi. Bir defa 1964’ten itibaren hizmet veriyorlar. Bu işte bilgi birikimi ve tecrübe önemli. Ama burayı asıl özel kılan şey kullanılan etin türü ve kalitesi. Hacı Baba tıpkı Ardanuç’taki cağ kebap ustası Ersin Dede gibi koyun eti kullanıyor. Ama Erzurum’da yaygın olan Morkaraman ırkı koyunlar. Bunların özelliği kokmaması ve yağlı olması. Etin sadece döş, but, kol ve kürek kısımlarını kullandıklarını ekleyeyim. Eti terbiye ederken de Erzurum’un İspir ilçesinde yetişen reyhan otları kullanılıyor. Piştikten sonra biraz da üzerine serpiştiriliyor. Dediğim gibi buradaki döner tam istediğim gibi bol yağlıydı. Bu da döneri dana etiyle hazırlananlardan çok daha lezzetli kılıyor. Soğan dışında dönerin yanında gelen ikramları sıradan buldum. Bir diğer eleştirim ise doğal gazda pişirilmesi ve ateşin ete temas etmesi. Erzurum’a gelirseniz bu dönerim tadına bakmanızı tavsiye ederim. Değerlendirmelerinizi de lütfen bizlerle yorum olarak paylaşın.

Vedat Milor

Tavsiyeler:

  • Döner
User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Dönerci Hacı Baba, Muratpaşa, İsmetpaşa Cd. No : 15, 25100 Yakutiye, Erzurum

Telefon:
İnceleme Ekle

22İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Selçuk Erhan 14 Temmuz 2023 20:29
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bir döner sever olarak Türkiye’nin birçok noktasında döner yedim ancak bu kadar iyisine denk gelmemiştim . Çok beğendim . Dönerde ve yoğurttaki koyun araması tam kıvamında .

Özgür 15 Kasım 2022 00:31
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Döneri soğuk geldi tadı ortanın altı, fiyatı yüksek, esnaflık hiç yok.

vmilor 17 Eylül 2022 00:54
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

İddia ediyorum yeryüzünde daha lezzetli hiçbir döner yok. Damak tadı zaten olmayan döner nedir bilmeyen bir iki kişi karalama yorumu atmış. Çekemeyenlere inat Vedat Milor’un buraya gerçekten gitmiş olması ve bu kadar beğenmesi yeter zaten anlatmak için. Açık açık söyülüyorum insanlar bu döneri şehirdışına geri dönerken ailesine paket yaptırıyor. Ankara’da yaşıyorum yıllardır ve muadilini geçtim aynı eti kullanacak kalitede bir mekan bile yok, ki bu devirde Sultanahmet Köftecisi bile eşek eti kullanırken yakalanıyor.

Engin Özoğul 6 Haziran 2022 16:17
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bugün cağ kebap planımız varken VM tavsiyesi üzerine rotayı buraya çevirdik. Açıkçası bence de gittiklerim içinde en isabetsiz VM tavsiyesi olmuş. Bu dönerden daha iyileri de bu bölgelerde mevcut. Tabii ki kötü bir döner değil ve de lezzetli ama VM rehberine girmeyi hak edecek seviyede değil.

Nurullah 15 Mayıs 2022 14:30
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Erzurum’a gidince Cag kebap yemek yerine hacibaba’da döner yenmesini tavsiye ederim. Özellikle az pişmiş (tatari) tercihim. Etin lezzetini nasıl pişirildiği kadar nasıl yendiği de önemli.

Gökhan Atila 11 Mayıs 2022 23:38
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Lezzet 1 yıldız. Çok kötü! Tabak önüme gelir gelmez nahoş bir koku aldım ve geri göndermeyi bile düşündüm. Yine de yedim. Ama pişman oldum. Sert ve tadı da kokusu gibi kötü. Koyun eti kokusundan bahsetmiyorum. Hafif de bir ekşimsilik vardı. İşte bu akla çok sakat şeyler getiriyor!

Pişmesi de çok kötü. Vedat Milor’un yüksek gaz alevinde pişen bir döner önermiş olmasına şaşıyorum. Gazı sonuna kadar açmışlar, ateş ete değince hızlıca pişiriyor ama dengesiz bir pişme. Bazı yerler çiğ. Ve bu gaz sağlıksız da.

Eren 31 Mart 2022 14:09
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

İşim gereği şehir şehir geziyorum, gittiğim illerde Vedat Milor’un tavsiye ettiği mekanlara gitmeye çalışıyorum. Bu restoran için şunu söyleyebilirim ki gittiğim en kötü tavsiye restoranıydı. Döneri hiç güzel değildi diğer illerde her yerde yiyebileceğiniz standart bir dönerdi. Fiyatı da oldukça yüksekti. Pişman oldum gerçekten.

Ömerhak YALÇIN 19 Mart 2022 18:45
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Lezzet olarak güzel . Vedat beyin dediği gibi güzel yağlı bir döner yiyorsunuz , reyhan güzel tad vermiş. Meze olarak yetersiz gibi …

Murat 15 Ocak 2022 13:48
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Evet Hacıbaba’nın döneri kesinlikle cağ kebabını aratmıyor. Eti çok lezzetli ve ayrıca dönerden yapılan pidesini de beğendiğimi söyleyebilirim…

Yiğit Emeç 25 Eylül 2021 21:57
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Döner kültürünün tek adresi…

Abdulkadir 14 Ağustos 2021 16:23
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Yedikçe yediren bir döner

Serhatt 21 Ağustos 2020 13:55
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Geçen hafta ziyâret etme fırsatı buldum. Bilâkis bana yağsız geldi. Bence daha iyi olabilir

Hasan emre kaya 11 Ağustos 2020 08:03
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Vedat belli ki Ağrı’da döner yemediniz. Sizi agridaki donercilerimizde döner yemeniz için bekliyoruz

Mustafa Yalçın 11 Şubat 2020 03:44
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Yediğim en lezzetli döner diyebilirim. Yerinde bir eleştiri olmuş Vedat Bey. Denediniz mi bilmiyorum ama buranın dönerli Karadeniz usulü kapalı pideside denemeye değer. Gidenlere tavsiyemdir.

Serkan 10 Şubat 2020 23:57
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Erzurum’da cağ kebap dışında döner yenilebilecek tek yer. Bence ilk önce 1.5 ile başlayın sonra 1 ve 1 devam edin sıcak sıcak.

Cenk 6 Şubat 2020 01:00
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Lezzet bakımından fena deyil ama bu döneri odun ateşinde yapsalar daha muazzam bir lezet ve aroma katacağına eminim. Artvin Borçka da bir yerel halk lokantasında bunu yatık döner olarak yemiştim ve odun ateşi özellikle meşe odunu kullanımını bizat tecrübe etmiştim. Saygılar

Caner 4 Şubat 2020 18:48
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Erzurumlu biri olarak eski lezzetinden uzak olduğu kanısındayım bu da sanırım artan talep sonucu her işletmenin karşılaşmak durumunda kaldığı bir sorun. Ama Türkiye’deki diğer dönercilerle karşılaştırıldığında ilk 10’da kendisine her zaman yer bulabileceğini iddia ediyorum. Servis konusunda Vedat beye katılıyorum maalesef Erzurum’daki et ve döner lokantalarında bariz bir sunum eksikliği olduğu aşikar. Dönerin öncesinde verilecek çeşitli mezeler ya da Erzurum’a has lor tereyağı gibi servisler sunumu zenginleştirecektir. Son olarak Hacı Baba özelinde değil ama diğer lokantalardaki “büyük şehirde olsanız bu ete ne kadar öderdiniz” argümanının bırakılması gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca dönerin doğal gazda değil “cağ kebapta” olduğu gibi odun ateşinde pişirilmesi taraftarıyım.

Emin 4 Şubat 2020 15:31
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Odun ateşinde pişirilse muazzam bir şey ortaya çıkar.

Ömer 4 Şubat 2020 14:47
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Türkiye’nin en iyisi

Mfk 4 Şubat 2020 12:10
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Merhaba Vedat bey, değerlendirmeniz için teşekkür ederim. Benim eleştireceğim tek nokta restoranlarında pilav olmaması 🙂 biz öyle alışmışız garip geliyor.

Tayfun 4 Şubat 2020 11:25
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Döner pişmesine fırsat verilmeden kesilmişti. Fazla sulu ve pişmemiş servis edildi. Etin lezzeti pişirilse çok daha öne çıkardı. Doğalgazlı ocakla olmaz.

Miraç Özalp 4 Şubat 2020 11:22
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Üstünde kullandığı baharat, etin mis gibi kokması ve lokum gibi kovanı şahane. Çalışanlar ve sahibi sanki her gün giden özel müşteri gibi hissettiriyor ilk kez giden müşteriye bile. Hayatımdan yediğim en leziz döner değil en leziz gıda