Türkiye’de lezzetli küçük pasta ve atıştırmalıklar arıyorsanız, işiniz zor. Hamburger, tost, sosisli sandviç, patates kızartma, kumpir, börek vs. istiyorsan sorun yok. Ama “Hem sağlıklı hem makul fiyat olsun” diyorsan ayvayı yedin. Akaretler’deki Blum Coffee House ise tam buna cevap veren bir kahveci. Kahvesi belli bir seviyede. Daha iyi olabilir ama Blum’daki güler yüzlü iki kız kardeş güzel işler yapıyorlar. Enfes kişler ve glütensiz tatlılar yapıyorlar. Sorun şu ki ben ve sizlerin çoğu rafine undan yapılan ürünleri seviyoruz. Ama Blum’daki glütensiz pastaların tadına bir bakın. Antepfıstıklı ve bademli glütensiz kek ve glütensiz tahinli susamlı mekikler gibi. Glütenli pastalar da yok değil. Yabanmersinli ve çikolatalı kek ve ricotta’lı limonlu bademli kek gibi. Bu sonuncuların kalorisi yüksek ve sağlıklı öğle yemeği parametremin dışına çıkıyorlar ama kiş yedikten sonra iki kişi bir pastayı paylaşabilir. Sonuç olarak hem hafif hem lezzetli yemiş oluyorsunuz ve ette olduğu gibi üzerinize ağırlık çökmüyor. Ülkemizde İspanya ve Yunanistan’daki gibi öğle üzeri uyku, ‘siesta’ geleneği olmadığına göre bu da az şey değil.

Vedat Milor

Tavsiyeler:

– Kişler (quiche)
– Antep fıstıklı ve bademli glütensiz kek
– Zeytinyağlı poğaçalar
– Yaban mersinli ve çikolatalı kek
– Ricottalı limonlu bademli kek

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Blum Coffee House, Vişnezade Mah. Süleyman Seba Cad. No 64/A Beşiktaş / Akaretler / İstanbul

Telefon:
İnceleme Ekle

4İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Derya Eryiğit 11 Ekim 2020 16:03
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Ricottalı bademli limonlu kek efsane aklınızda kalacak bir tada ve dokuya sahip. Fiyat olarak ortalama bir kahveciden daha pahalı değil ama onlardan Farklı olarak oldukça rafine bir tarzı var

Uğur 11 Ekim 2019 20:04
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Fiyat olarak cok yuksek mekan guzel iceceklerde fiyat orani tartisilir

Zafer 7 Eylül 2019 22:59
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kahveler ortalamanın üstü ortam sessiz ve güzel işletmeciler iyi niyetli

Serdar Ulubeyli 24 Nisan 2019 16:47
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Glutenli keklerinden tattık, gayet güzeldi. Hafif ve lezzetli diyebiliriz. Kahvesi de ortalamanın üzerinde kesinlikle. Mekan küçük ama o yüzden de şirin.