Özet: Trüflü mayonez kullanımını ve düşük kaliteli peynirleri yok sayarsak dünya standartlarında, iyi burgerler yapıyoruz. Barto’s da onlardan biri.

Ambiyans: İç dekorasyonu yeni. Terrazzo stili zeminin üstünde mermer masalar ve metal-ahşap karışımı sandalyeler… Her yer ışıl ışıl. Fast food olduğu için hızlıca ama konforlu biçimde yemeye göre tasarlanmış bir mekan.

Fiyat: Zincir burgercilere ya da alelade burgercilere kıyasla fiyatlar daha yüksek. Ancak fiyatlarla muadili olan ve birçok temel ürünü bizzat yapan burgercilerle aynı seviyede.

İstanbul’da burger yemeye pek ilgi duymuyordum. Şimdilerdeyse duyuyorum çünkü köprünün altından epey sular aktı. Yurtdışında düzgün burger yiyip iyiyle kötü arasındaki farkı anlayan bir nesil yetişti. Onların taleplerine cevap veren ve işi bilen mekânlar ortaya çıkmaya başladı. Bunlardan biri de Barto’s… Çengelköy’de sevimli bir mekân. Genç bir ekibi var. Farklı burgerlerde farklı ekmekler ve soslar kullanıyorlar. Ekmek, köfte ve sosları kendileri yapıyorlar. Peynirleri ve patates kızartmasını dışarıdan alıyorlar. Patates kızartması isteyince farklı soslar deneme imkânı buluyorsunuz: Sarımsaklı mayonez, cheddar ezmesi, acı-tatlı mayonez, trüflü mayonez, vişne reçeliyle yapılan mayonez… Sonuncusu ilginçti, trüflü olan bence en zayıfıydı. En çok sevdiğimse sarımsaklısı oldu.

Üç farklı burger denedik. New York Double Smash’in eti leziz. Dana etinin gerdan ve döş kısmı kullanılmış, et doğru büyüklükte çekilmiş. Kullanılan ekmek, tuzlu ve susamlı. Sosunda tatlı bir relish, cheddar ve trüflü mayonez var. Bu burgerde özellikle tatlı ve brioche türü bir ekmek kullanmadıklarını çünkü tuzlu ve susamlı ekmeğin trüf yağıyla daha iyi uyum sağladığını düşünüyorlar. Olabilir ama ülkemizde sevilen trüflü mayonezden vazgeçilse daha da iyi olur.

Ribs and Cheese, cheeseburger’in farklı bir versiyonu. Tütsülenmiş ve tiftiklenmiş kaburga eti kullanılmış. Eti kurutmamışlar. Sosu lezzetli. Sirke ve şarapla lezzetlendirilmiş Barto sosla geliyor. Ekmek ilkinden farklı, susamsız. Et-ekmek-sos dengesiyse gayet başarılı, çok lezzetli bir burger. Ekmek burgere iyi entegre edilmiş. Daha da iyi olması için peynir kalitesi bir-iki çıt
yükselmeli.

Son olarak da Oklahoma Burger yedik. Bu burgerde patatesli ekmek, ‘smash’ köfte, cheddar peyniri, trüflü mayonez, ızgara soğan ve salatalık turşu relish var. Mayonez konusunda çekincem baki ama bu burger de iyi. Pişimi orta-az, tam istediğim gibi.

Tavsiyeler:

  • New York Double Smash
  • Ribs & Cheese
User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Barto's Burger Place, Çengelköy Mahallesi, Çengelköy Cd. No:33/C, 34680 Üsküdar/İstanbul

İnceleme Ekle

3İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Burak 26 Ekim 2022 17:45
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

İstanbul un en iyisi…

Şehnaz 10 Ağustos 2022 21:39
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Eti Oldukça Lezzetli idi , sos çok güzeldi. Barto’s burger yedim beğendim. patatesler de ideal, ancak servis konusu geliştirilebilir.

cem 24 Mayıs 2022 10:59
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Sirke ve şarapla lezzetlendirilmiş olmadığını iddia ediyor. barto burger sahipleri. güncel bilgiyi aktarırsanız sevinirim