Artık kullanılan unun kalitesinden midir, yağın ve sütün özelliğinden mi, ustalık ve bilgi birikiminden mi, şöbiyetlerin piştiği fırının efsunundan mı, bilmiyorum. Ben bu kadar lezzetli bir şöbiyet hiç ağzıma koymamıştım. İşin basında duran Bülent Bey İTÜ mezunu bir mühendis ve usta bir aşçı olan büyükdedesi Mehmet Maasinoğlu’nun mirasını hakkıyla devam ettiriyor. Küçük ölçekli çalıştığı için fabrikasyona gitmemiş ve kolay açılsın diye yumuşak un kullanıp fazla su basmıyor. Şöbiyetler kıtır kıtır ama ince ve damakta adeta eriyorlar. Şerbetleri de mükemmel. Bülent Bey şekerlenmesin diye tatlılara glikoz eklemeyi reddediyor. Bu nedenle eğer tatlıları İstanbul’a gönderirse biraz şekerleneceğini söylüyor. Baklavasını ve sipariş üstüne hazırladığı su böreğini de denedim. Onlar da mükemmeldi.

Vedat Milor

5

Tavsiyeler:

– Şöbiyet
– Baklava
– Su böreği

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Alleben Mahallesi, Atatürk Blv. 38/B, 27010 Şahinbey/Gaziantep

Telefon:
İnceleme Ekle

5İncelemeler

captcha-input
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Alper Sinan ŞAHİN 4 Aralık 2018 23:09
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Şöbiyet ve Özel baklavasını denedim. Her ikisinin de şeker miktarı çok yüksekti. Yediğim zaman ağzım da şeker tadı kalıyordu. Bence Koçak baklava çok daha başarılı. Vedat bey’in gittiği zaman ki gibi değil lezzetleri. Keşke koruyabilselerdi.

Onur Erşen 16 Kasım 2018 14:13
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Gaziantep’te isim yapmış baklavacıların hemen hepsi çok kaliteli baklava üretebiliyor. Ancak Zeki İnal farkını bence şöbiyette gösteriyor. Fıstık – kaymak dengesi mükemmel, yufkanın üst katları kadar alt katlarının da çok iyi pişirildiğini ısırınca anlıyorsunuz. Sanki her bir şöbiyet için tek tek özen gösterilmiş gibi. Fiyatlar oldukça yüksek ama Gaziantep, reklamını iyi yaptığı bu üründe ne kaliteyi ne de fiyatları düşürmüyor.

Ersin Rahatgün 5 Kasım 2018 23:23
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Şöbiyetçi Zeki İnal olmalıydı..Bi tarafım antepli, şöbiyeti çok yerde yedim..Belirgin farkla önde burası..Yalnız antep geneli olduğu gibi fiyat biraz yüksek..

Pelin Tatlıcı 29 Ekim 2018 10:11
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Gaziantepte baklava yenilecek ilk yer burasıdır. sadece baklava yemeyin, taze ise şöbiyet (bekleyince içindeki kaymak nedeniyle yumuşuyor) ve bol fıstıklı tereyağlı kurayesini kesin denemelisiniz

Gökay Özen 21 Ekim 2018 22:38
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Şöbiyet ve bülbül yuvasını yeme şansına eriştim, antalyaya sipariş verdik , bülbül yuvası gerçekten muhteşemdi ağızda eriyor adeta , şöbiyette çok güzeldi fakat şöbiyeti yerinde yemekte isterim , bi parça yumuşamıştı çünkü yoldan gelince