Artık kullanılan unun kalitesinden midir, yağın ve sütün özelliğinden mi, ustalık ve bilgi birikiminden mi, şöbiyetlerin piştiği fırının efsunundan mı, bilmiyorum. Ben bu kadar lezzetli bir şöbiyet hiç ağzıma koymamıştım. İşin başında duran Bülent Bey İTÜ mezunu bir mühendis ve usta bir aşçı olan büyükdedesi Mehmet Maasinoğlu’nun mirasını hakkıyla devam ettiriyor. Küçük ölçekli çalıştığı için fabrikasyona gitmemiş ve kolay açılsın diye yumuşak un kullanıp fazla su basmıyor. Şöbiyetler kıtır kıtır ama ince ve damakta adeta eriyorlar. Şerbetleri de mükemmel. Bülent Bey şekerlenmesin diye tatlılara glikoz eklemeyi reddediyor. Bu nedenle eğer tatlıları İstanbul’a gönderirse biraz şekerleneceğini söylüyor. Baklavasını ve sipariş üstüne hazırladığı su böreğini de denedim. Onlar da mükemmeldi.

Vedat Milor

5

Tavsiyeler:

– Şöbiyet
– Baklava
– Su böreği

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Alleben Mahallesi, Atatürk Blv. 38/B, 27010 Şahinbey/Gaziantep

Telefon:
İnceleme Ekle

17İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Gürkan 7 Ocak 2023 22:32
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Baklavasini bilmem ama sobiyeti Türkiye’nin en lezzetlisi

Selimcan Binici 31 Mart 2022 23:43
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Antep’te bir saatin var deseler, önce Zeki İnal’a giderim.

Tolgahan 31 Mart 2022 00:01
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kötü puan verenler bence oraya gitmemişlerdir. Trol olma ihtimalleri de yüksek. Buraya gitmediyseniz henüz şöbiyet yememişsiniz demektir (nokta)

Yu 20 Şubat 2021 12:43
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Mükemmel

Ümit 18 Ekim 2020 21:40
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

130 liraya baklava aldık, gimsa’nın 10 liralık baklavasıyla anca karşılaçtırabildik.

Akg 16 Mart 2020 17:26
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Şöbiyet açıkçası biraz pahalı, ancak dünyanın belki de en iyi şöbiyetini yiyecek olduğunu bilince yine de veriyor insan. Başka kusuru yok.

İzmir Karşıyaka 15 Şubat 2020 23:32
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Hizmet ve müşteri ile ilgileri çok kötü ürünleri iyi olsa bile bence kötü

Murat 21 Eylül 2019 11:11
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Ben cocuktum, evin tatlisi Zeki Inal’dan alinirdi, yillar gecti simdi de yolum dustukce oradan alirim. Nesiller gecmesine ragmen cizgisinden hic sapmayan ve isletmecilerinin esnaflik ozellikleri harika bir yer.

Enesha 24 Mayıs 2019 10:48
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Vedat bey mekan temiz güzel lezzet çok iyi ama esnaflık ahlakı sıfır

Mecit Tekin 30 Mart 2019 19:59
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Geçen hafta saat 17.00 gibi şöbiyet almak için gitmiştik fakat şöbiyet kalmadığı için 1 kilo baklava aldık eve gelince gördük ne yazık ki şekerlenmişti yani o günün akşamı bile şekerlenmişti. Onun dışında tereyağı ve fıstık harikaydı.

Kadir Demirci 9 Şubat 2019 23:43
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Zeki İnal, çok bilinen ve son zamanlarda İstanbul Steakhouse’larının tatlı menülerini süsleyen Antep tatlıcılarından farklı olarak daha mütevazi ve daha yerel bir tatlıcı. Hafif yanmış şöbiyeti kendine has ve dillere destan bir lezzet. Uzun süredir üzerinde herkesin “yediğim en güzel tatlı” diyerek hemfikir olduğu başka bir yer hatırlamıyorum. Açık ara Antep’te yenilebilecek en iyi tatlı olduğunu düşünüyorum. Bonus: Tatlıları lezzetinden ödün vermeden İstanbul’a ertesi gün gönderimli olarak kargoluyorlar.

Emre Bereketli 3 Şubat 2019 13:57
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Şöbiyeti de baklavası da mükemmel ve çıtır çıtır.
Koçak, İmam Çağdaş ve Elmacı Pazarı Güllüoğlu’ndan bir adım önde.
Ama gerçek güzelliğini orada yediğinizde alıyorsunuz zira glikoz kullanılmadığından paket yaptırıp şehir dışına götürdüğünüzde şekerlenme yapıyor.

Alper Sinan ŞAHİN 4 Aralık 2018 23:09
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Şöbiyet ve Özel baklavasını denedim. Her ikisinin de şeker miktarı çok yüksekti. Yediğim zaman ağzım da şeker tadı kalıyordu. Bence Koçak baklava çok daha başarılı. Vedat bey’in gittiği zaman ki gibi değil lezzetleri. Keşke koruyabilselerdi.

Onur Erşen 16 Kasım 2018 14:13
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Gaziantep’te isim yapmış baklavacıların hemen hepsi çok kaliteli baklava üretebiliyor. Ancak Zeki İnal farkını bence şöbiyette gösteriyor. Fıstık – kaymak dengesi mükemmel, yufkanın üst katları kadar alt katlarının da çok iyi pişirildiğini ısırınca anlıyorsunuz. Sanki her bir şöbiyet için tek tek özen gösterilmiş gibi. Fiyatlar oldukça yüksek ama Gaziantep, reklamını iyi yaptığı bu üründe ne kaliteyi ne de fiyatları düşürmüyor.

Ersin Rahatgün 5 Kasım 2018 23:23
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Şöbiyetçi Zeki İnal olmalıydı..Bi tarafım antepli, şöbiyeti çok yerde yedim..Belirgin farkla önde burası..Yalnız antep geneli olduğu gibi fiyat biraz yüksek..

Pelin Tatlıcı 29 Ekim 2018 10:11
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Gaziantepte baklava yenilecek ilk yer burasıdır. sadece baklava yemeyin, taze ise şöbiyet (bekleyince içindeki kaymak nedeniyle yumuşuyor) ve bol fıstıklı tereyağlı kurayesini kesin denemelisiniz

Gökay Özen 21 Ekim 2018 22:38
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Şöbiyet ve bülbül yuvasını yeme şansına eriştim, antalyaya sipariş verdik , bülbül yuvası gerçekten muhteşemdi ağızda eriyor adeta , şöbiyette çok güzeldi fakat şöbiyeti yerinde yemekte isterim , bi parça yumuşamıştı çünkü yoldan gelince