Biliyorsunuz ki özellikle İstanbul’da ciddi bir San Sebastian cheesecake furyası var. Dürüst olmak gerekirse, Türkiye’deyken yabancı mutfakların örneklerini genellikle tercih etmiyorum. Sebebi açık. Yabancı mutfağın ortalama bir yemeğini yemektense bizim coğrafyaya ait üstün lezzetleri yemek daha cazip geliyor. O yüzden San Sebastian cheesecake’i Türkiye’de yeterli sayıda denediğimi söyleyemem. Ancak bu tatlının ana vatanı olan San Sebastian’da çok uzun senelerdir yedim, yemeye de devam ediyorum. Hatta referans noktası olabilecek örneğini San Sebastian yakınlarındaki Zuberoa isimli Michelin yıldızlı restoranda yiyebilirsiniz. Size gönül rahatlığı ile söyleyebilirim ki Akaretler’deki B.Blok Bakery San Sebastian’daki birçok yeri geçmiş, sınırlı malzeme imkanlarına rağmen Zuberoa gibi en üstün örneklerine bile yaklaşabilmiş. Bunu sebebi bence kremamsı yapıda olması ve kendi peynir karışımlarını kullanmaları. Ortası kuru değil. Buranın ilk zamanlarında yemek servisi de varmış ancak San Sebastian cheescake’leri çok tutunca yemek servisini bırakıp sadece bu tatlıya odaklanmışlar. Ziyaret ettiğimde orada beyaz çikolata parçalı brownie’lerini de denedim. Islak keke yakın brownie stilinde değildi. Kakao oranı yüksek, yoğun Belçika çikolatası kullandıkları için o da çok başarılıydı. Lezzet Rehberi olarak üstlendiğimiz misyona uygun bir tavırları da var. Talebi karşılamak için büyük üretim üretime geçmekten ziyade butik kalmayı planlıyorlar ve günlük üretimlerini sınırlı sayıda tutan bir aile işletmesi olarak devam etmek istiyorlar. Peki her şey mi iyi? Bir uyarı yapmam gerekirse yoğunluğu olurdu. Sıra beklemeye hazır olun.
Vedat Milor
5

Tavsiyeler:

  • San Sebastian Cheesecake
  • Beyaz Çikolata Parçalı Brownie
User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Vişnezade Mahallesi, Şair Nedim Cd. No:35, 34357 Beşiktaş/İstanbul

Telefon:
İnceleme Ekle

4İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Merve 24 Şubat 2019 23:23
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

San sebastian cheescake’i İstanbul’da 3 farklı mekanda denedim, hiçbiri b blok kadar başarılı değildi. Bu işletme ile ilgili tek sorun mekanlarının küçük olması ve hafta sonları her daim kapıda sıra olması.

Adnan Günay 13 Şubat 2019 17:52
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bildiğimiz standart cheesecake’e pek bir ilgim bulunmuyor ama San Sebastian cheesecake’i keşfedince farklılıklar güzeldir dedim. İlk kez bu lezzeti yediğim yer ve hala da değişmedi. Genel buradan aldığım cheesecakelerde içinde baskın bir tat yok hepsi kıvamında ve aynı anda geliyor. Servis sunum ve çalışanların ilgisi gayet güzel her şey birbirini karşılıyor.

Hakan Kaynak 7 Şubat 2019 04:30
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Vedat beyin listesinde görüp gittim. Sabah kapalı olması hayal kırıklığı idi. İkinci kez gittiğimde kuyrukla karşılaştım. Paket servis istediğim için beklememe gerek kalmadı. İlk porsiyonu ayaküstü denedim. Gerçekten çok özel bir cheesecake. Umarım bozulmaz.

Eda 4 Şubat 2019 16:58
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Cheesecake gerçekten başarılı fakat brownie’yi o kadar başarılı bulmadım. Paket servis dahil sıra beklemeye hazır olun.