Kalite, güneye doğru inişe geçmiş, fiyatlar kuzeye tırmanmış. Bunun nedenleri çok tabii; şımarıklık, açgözlülük, bazen de kaliteli personel ve aşçıların ayrılıp gitmesi. Ben de daha önce sevip beğendiğim yerleri tekrar ziyaret ederken hep korkarak     gidiyorum. “Acaba bir değişiklik var mı?” diye. Bakırköy’deki Abdülkadir’e daha önce çekim için gittim. Kastamonu’yu ve lezzetlerini özlemiştim. Mekan, özlemimi giderdi. Abdülkadir, bildiği yemekleri hazırlıyor ve hem bilerek, hem severek yapıyor. Şimdi artık pastırma zamanı da başlamak üzere Kastamonu’da. Kayseri’de zanaatkâr pastırmacı pek kalmadı. Pastırmalar, endüstriyel fırınlarda kurutuluyor ve toz sarımsak kullanılıyor. Öyle rengini kıpkırmızı görünce aldanmayın. Hormonlu etler bu rengi veriyor. Kastamonu’da hâlâ gerçek pastırma var. Böyle bir pastırmadan yapılmış Kastamonu ekmeğini düşünüyorum. Ben düşünüyorum ama İtalya’dan kilo alıp döndüğüm için perhizdeyim. İnşallah benden önce Abdülkadir’de pastırmalı ekmek yemek size kısmet olur.

Vedat Milor

  • Lezzet
4.5

Tavsiyeler:

– Kastamonu tiridi
– Kuzu kaburga
– Etli ekmek

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Sakızağacı Mahallesi, İstanbul Cd. No:28, 34142 Bakırköy/İstanbul

Telefon:
İnceleme Ekle

30İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Göker Efkan 18 Eylül 2023 17:07
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Son derece leziz bir menusu var. Ozellikle kucuk bamya, kusbasi et ile verilen guvecteki nohut olaganustu bir tat. donerinde buyuk bir farklilik yok; fakat diger yediklerimi (bulgur, ezogelin v.s.) kesinlikle harika buldugumu soylemeliyim.
fiyati hasebiyle bir esnaf lokantasi olamayacagini bastan belirtelim.

Hayati Tekman 23 Ağustos 2023 00:15
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Çok güzel elinize sağlık Harika döner

Ece ongun 23 Ağustos 2023 00:14
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Özellikle döneri ve kuzu tandırı çok merak ederek gittik. Mis gibi bir döner ile son zamanlarda yediğim en güzel yumuşacık kuzu idi. Mutlaka denenmeli. Diğer sulu yemekler de güzel gözüküyordu ancak bir dahaki sefere deneyeceğiz. Servis için de çok teşekkürler.

ÖZLEM MAZİ 31 Temmuz 2023 13:29
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Vedat Milör den görüp gittiğim ve yıllardır müdavimi olduğum abdulkadir her zaman çok nezih çok temiz ve lezzetli kaliteden hiçbir zaman Ödün vermiyorlar..
En son kuzu tandır ve döner yemeye gittim
Ve 5 senedir
Yediğim en iyisi idi
Her geçen gün lezzetlerine ve kalitelilerini arttırıyorlar
Çok tebrik ediyorum..

umut 4 Aralık 2022 09:52
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Cemil Yağız Öztürk ne yazmışsa eksiği yok fazlası var..
Verdikleri salatanın ne tadı var bilmiyorum,
yemekleri mikrodalgada ısıtıp veriyorlar. Bu başlı başına kocaman eksi, sağlıksız

erdoğan kalay 10 Şubat 2022 13:02
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

bence eski tadından çok uzak, döneri bana yavan geldi, İstanbul’da en iyi 10 dönere belki en altlarda girebilir. Beyran da çok ekstraydı diyemeyeceğim. belki bana denk gelmiştir diye bir kaç defa ısrarla gittim, gitmek için trafiği göze almam.

Zeynep 9 Ocak 2022 21:44
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kelle paça, döner ve macar kebabı denedik. Macar kebabı ile çorba lezzetliydi. İncir tatlısı ise mükemmeldi. Covid zamanı en azından camları açıp arada havalandırabilirlerdi sadece.

Onur 28 Aralık 2021 19:56
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Beyran, etli ekmek ve pastırmalı pide denedim. Beyran ortalamaydı. Pirinci az, gerdan etinden değil, kemik suyu yok. Etli ekmek çiğ böreğin kızartılmamış versiyonu gibiydi. Kapalı bir gözleme de diyebiliriz. Lezzetsizdi. Pastırmalı pide ise en kötüsüydü. Kötü bir tadı vardı ancak yarısını yiyebildim. Calzone gibi kapalı bir şekilde servis edildi. Hamuru pide hamuru gibi değil de baklava hamuru gibiydi. İçinde pastırma dışında sucuk, soğan ve biber vardı ki bu da pastırmanın tadını almayı imkansız hale getiriyordu.

Duygu 14 Kasım 2021 16:46
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Yorumlara dayanarak döner yemek üzere gittik, uzun zamandır bu kadar kötü bir döner yememiştim, fiyatın da yemeklerle orantılanamayacak kadar yüksek olduğunu belirtmek isterim.Bu restoranı tekrar gözden geçirmenizi tavsiye ederim.

Cemil Yağız Öztürk 26 Eylül 2021 14:22
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Eski tadı yok..

Mahalleli olduğumdan iki ve ya üç ayda bir Abdülkadir’e bir şans daha veririm. Fakat ne yazık ki eski tadı, malzeme kalitesi, ayrıntıya dikkat, ustalık ve dahi temizlik ne yazık ki yok. Yemek ile ilgili konuşmaya başlamadan önce iç mekanın, masa ve sandalyelerin, tabakların, bardakların, servislerin ve artık yıkanmaktan yıpranmış her şeyin keten örtülerin hatta çalışan üniformalarının bir elden geçmesi gerektiği görüşündeyim, yakışmadığını düşünüyorum. Mekan kesinlikle pis değil fakat dekor olan kısımlarda ki bakımsızlık ve yer yer toz göze çarpıyor.

‘Kastamonu Döneri’ eski ustalık ile hazırlanmıyor ne yazık ki. Et kalitesi net bir şekilde düşmüş, daha az yağlı ve soğan suyu ile marine etmek yerine soğanı robottan geçirerek bununla marine işlemi uyguladıkları belli oluyor. Fazlaca bu marinasyona maruz kalan et hem marine olup yumuşamak yerine çürüyor hem de aşırı ekşi bir tat bırakıyor damağınızda. Arttırdıkları tuz oranı da bu hatayı örtemiyor. ‘Ciğer sarma’ normalde yağlı bir yemek olmasına rağmen bence kuru ve yeterince lezzetli değil, ciğer miktarı da olması gerekenden az. Çorbalar ne yazık ki çok üzücü, özellikle sakatat ile ilgili bir çorba sipariş ettiğinizde önceden haşlanmış ve soğumuş(belki donmuş ve çözülmüş) ürünleri, terbiyeli ve tatsız bir et suyu ile ısıtıp önünüze getiriyorlar. bence hiç yakışmıyor. Yemek siparişi verdikten sonra ikram ettikleri klasik meze tabağında önceden doğranmış tamamen sossuz mevsim salatayı(!) ise hiç vermeseler bence çok daha iyi ederler. ‘Etli patlıcan güveç’ patlıcanları o kadar dağılıp püre haline gelmişti ki işin içinde ustalık değil, çok pişirirsem et yumuşar her şey birbiri ile özdeşleşir mantığı olduğu çok belliydi. Ayrıca ben bu yemeğe ya kuzu eti ya da yağlı bir tavuğu daha çok yakıştırıyorum, dana eti gitmiyor kesinlikle. Son zamanlarda yediğim en güzel yemeği her ne kadar et miktarı çok az olsa da ‘Kuzu etli bamya’ idi. Sosunun lezzeti, bamyaların pişme derecesi gayet yerindeydi. Fiyatlar ise hala kalburüstü, odun kuzinesinde yemek pişiren lokantalar ile hemen hemen aynı seviyede.

Ayrıca bir çok servis personelinin göze çarpar bir şekilde çalıştığı bir mekanda masanıza yemek seçmeden direkt geçtiğinizde garsonların oradan seçseydiniz tavrı bana oldukça garip geliyor. Zaten etrafta komileri yeterince var. Garsonun işi masa ile iletişim kurmak, tavsiye vermek ve ürün satmaktır ama burada sadece tezgaha koyulan yemeği getirmek ile kendilerini görevli görüyorlar. Ki ezberden yemekleri söyleseniz daha yanlış getirdikleri de olmuyor değil.

Böyle potansiyeli ve geçmişi olan bir mekanın ben kendine bir çekidüzen vermesi taraftarıyım.

Arif çoban 20 Ağustos 2019 13:28
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Geldigimde acaba siradan bir esnaf lokantasi tarzinda bir yerlemi karsilacagim diye korkum vardi.fakat daha giristen itibaren iyi bir lokantaya gelmis hissi uyandiran sey ambians ve personelin guleryuzlu tutumu idi.yemek cesidi o kadar cokki zor sectim.bende vedat beye uyarak once etli ekmek soyledim(cok siradan geldi ogle yemegi icin.fakat sabah kahvaltisi icin diger restaurantlar kullanabilir)ardindan doner.doner ortalama ustu.daha iyisini daha iyi fiyata yiyorum fakat dedigim gibi yinede guzel bir mekan

Mithat 17 Ağustos 2019 17:54
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Tirit konusunda çok beğendiğimi söyleyemem. Etli ekmeği çok tuzlu buldum. Pilavı ve özellikle özbek pilavı ortalama üzeri. Döneri ise istanbuldaki en iyi on döner arasına girer. Kavurması ise bana göre en iyi üç kavurma arasındadır. Fiyat biraz yüksek ama buna değer. Tatlı olarak özel bir tatlısı yok. Masa örtülerini lekeli bulduk. Ancak tekrar gidilip diğer lezzetlere de bakılması gereken bir mekan.

Yeşim 25 Temmuz 2019 15:48
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Döneri makina kesimi seklinde olmadigi icin ekstra sevdigimiz yer. Tandırı olması gerekiği kıvamda yağlı.bazen bizim bile evde yaptıklarımız fazla yağlı olabiliyor. Etler sulu ve lezzetli. Ayrıca çok yoğun baharat kullanmadıkları için ettin tadını alabiliyorsunuzz Beyaz masaörtüleri ve dekerasyonu gerçekten farklı bir his veriyor insana. Fiyatlar lezzetlere göre normal olsada bu tarz restaurantlar için fazla gelebiliyor insanlara.Ancak müdavimi olunca nırmal.kesinlikle tavsiye ederim.

Erkam 3 Nisan 2019 18:39
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Döner hala çok lezzetli. Fakat bu sefer az kuru az pilav söyledim, ikisi de soğuktu, pilav yemeyin derim gerek yok, Kurufasulye için de gelmeyin. Az kuru az pilav porsiyon doner ve su 43.5 lira. Öğle vakitlerinde caddede park sorun, ama galiba vale var. Puanlamamı dönere göre yapıyorum.

Ömer İ 3 Mart 2019 16:13
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

10 yıllık imiş, on yıla pek çok yaşanmışlık sığdırılmış gibi geleneksel hissettiriyor. Çalışanlar işlerinden memnun güler yüzlü. Keşkek muazzam idi, tirit Konya usulüne nazaran farklı döner ile yapılıyor. Tadım olarak erik marmelatı seyreltmesi çok hoşumuza gitti. Tolga beye de alakasından dolayı teşekkür ederiz

Ali Başak 27 Şubat 2019 17:22
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Mekan çok sıcak ve şık, içeri girdiğinizde köklü bir işletme havası hissediliyor. Garsonlar da aynı şekilde ilgili ve gayet hızlılar.
İlk olarak önden bir paça çorbası istedim. İstanbul’da Kıztaşı’nda ve Kadıköy Basta’da daha iyisini yemiştim ama burası da gayet güzel yapıyor. Ardından kuzu fırın söyledim. İstanbul’da şimdiye kadar yediğim en güzel kuzu yemeklerinden biri olduğunu söyleyebilirim. Üst kısım komple yağla kaplıydı ve yağın dış kısmı çıtır çıtırdı, yağın hemen altıysa sulu sulu kalacak pişirilmişti.
Fırın kebabın ardından tadına bakmak için yarım porsiyon döner söyledim. Terbiyeden kaynaklanan ve benim pek hoşuma gitmeyen bir tatlımsılıkla beraber tuz oranı da fazlaydı. Garson duumun dönerin daha yeni kesilmesinden kaynaklabileceğini, bir süre sonra lezzetin daha iyi olduğunu belirtti. Bana göre yarım porsiyon ve bu lezzet için fiyat da yüksekti ama çorba ve fırın kebabı çok güzel olduğu için diğer yemekleri denemeye tekrar giderim.

Mithat 2 Şubat 2019 11:11
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Döneri İstanbulda’kiler arasında ilk 10’a girer. Pastırmalı ekmeğini ben beğenmedim aşırı tuzlu ve acı geldi. Pilavı ise gerçekten güzel. Tatlı konusunda sütlaç hariç tatmadığım için bir şey diyemem ve sütlaçı da beğenmedim. Servis yavaş ve masa örtüleri lekeli idi. Kavurması germekten çok başarılı. Ancak bundan 7-8 yıl önceki kalite düşmüş bu çok açık. Elbette fiyat civar restoranlara oranla yukarıda.

Sami gedikoplu 12 Ocak 2019 19:26
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Çok severek ailecek gittiğimiz en kaliteli esnaf lokantası net olarak söylüyorum

Kasım Taktaoğlu 4 Aralık 2018 21:12
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Yediğim en iyi döner servis hızlı sanki Sirkecideki eski Borsa lokantası .başarılarınızın devamını diliyorum

Hacer Aydoğdu 28 Kasım 2018 19:29
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Vedat bey sizin araçılığınızla gidip cok memnun kaldık ve ne kadar geç keşfettiğimizi anladık.. Sahipleri inanılmaz ilgili ve yemekleri birbirinden lezzetli.. özellikle tandır keşkek ve döneri favorimiz oldu bixi böyle bir restaurant ile tanıştırdığınız için çok teşekkürler

Mehmet hasanoğlu 28 Kasım 2018 19:17
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Yediğim en iyi döner ben kuzu fırın dı ayrıca ortam ve tabaklar çok şık

Anıl Çandarlı 27 Kasım 2018 14:20
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bu lokantada tirit denemek istedim. Karşıma iskenderimsi bir tabak geldi. Tiridin üzerine her zaman döner koyduklarını söylediler. Bu açıklama karşısında gülmekle yetindim. Döner döner olarak kalsaymış güzeldi. Tiritliğe özenince işler karışmış. Tirit Kastamonu’da susamsız özel bir simit ile yapılır. Burada da aynısı kullanılmış sanırım ama ıslatıldığı su muhtemelen et suyu değil musluk suyu. Vedat Bey’in yazdıklarından sonra bu lokantaya büyük beklentiler içerisine girdim ancak netice yukarıda yazdığım gibi oldu

T.D 21 Kasım 2018 18:22
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Öneriniz üzerine gittik. Bakırköyde işlek bir cadde üzerinde ancak 100 metre ileride bir otopark var buraya aracınızı 10 TL karşılığı bırakabilirsiniz. Mekan nezih şık bir ortam. Ekip, ilgi gayet iyi. Garsonlar son derece kibar ve ilgili. Servis oldukça hızlı geldi. Kuzu sevmediğim için döner yedim. Gayet lezzetliydi ayran ile birlikte. Kabak tatlısı ortalamanın üstünde ancak Sakaryalı olduğum için daha iyisini yemiştim çok waow olmasamda arkadaşlar beğendi. Fiyat mekanın kalitesi, servis, lezzet ve sunulan ürüne göre gayet iyi. Dolu dolu doyuyorsunuz. Biz memnun kaldık. Öneriniz için teşekkürler.

Cem 20 Kasım 2018 16:42
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Lokantaya girdigimde mekanin ambiyansi gayet hayal ettigim gibiydi. Hizli bir sekilde masamiza yerlestirildikten sonra hemen yayla corbasi siparisi verdim. Gayet yerinde bir tadi vardi, basariliydi. Oneriler uzerine begendili donerlerini denedim ve begendi su ana kadar Istanbul icinde tattigim en lezettlisiydi. Hersey cok iyi giderken moral bozuklugu hesabin gelmesi ile basladi. Bir porsiyon donere 40TL lik bir ucret kesildi. Maalesef fiyat performans acisindan uzucuydu.

MURAD GÜDÜCÜ 17 Kasım 2018 16:15
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kasamonu pastırmasının kayseri pastırmsından daha güzel olduğunu gösteren ve kastomunun da lezzetli bir mutfak olduğunu gösteren işletme

Kerem türk 2 Kasım 2018 14:10
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Hem lezzet olarak hem de servis olarak cok beğenerek gittiğim bir yer.. özellikle kastamonu döneri ve hayrabolu tatlısı vazgeçilmezim..

Tufan 29 Ekim 2018 16:51
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kuzu yedim. Çok başarılı idi. Efsane ve İstanbul da yediğim en iyi kuzulardan.
pilav, beğendi ve püreyi ayrı aldım bunlar sınıfta kaldı.
Finali sütlaç la yaptım oda çok başarılı idi. Fiyarlarda uygundu.

Melek şenkal 26 Ekim 2018 19:10
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Gerçekten tüm yemekler şahane.. sizin tavsiyeniz ile gittim ve çok memnun kaldık ailecek.. bizim favorimiz ise Kastamonu döneri.

ADNAN UZBİL 22 Ekim 2018 17:40
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bugün 13 kişilik bir grupla, öğlen yemeğindeydik, herzamanki gibi muhteşemdi, bir çok lezzeti dostlarıma tanıştırma fırsatı buldum.Gerek Abdulkadir bey, gerekse Mehmet bey ve ekibi çok ilgilendiler ve serviste çok iyiydi. Teşekkürler, ellerine sağlık hepsinin.

Ogün Cengiz 22 Ekim 2018 00:25
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Döneri eskisi gibi iyi değil, üç beş çeşidin dışında diğer yemekler ortalama