Düşündüm. “Şu anda canım en çok nerde yemek yemeyi çekiyor” diye. Aklıma yurt içinde ilk olarak Antalya’daki ‘7 Mehmet’ geldi. Neden mi? Öncelikle gerek restoranın ikinci kuşak işletmecisi merhum Hakkı Bey gerek de aynı başarıyı taviz vermeden sürdüren oğlu Mehmet Akdağ ile felsefemiz uyuşuyor. Leziz yemek yalın ve doğal olacak. Bunun için iyi malzeme gerekli. Ama doğal demek yavan demek değil. Malzemeyi işlemeyi, pişirme tekniklerini ve süresini iyi bileceksin. Kısacası çok zaman harcayacak, bir öğünün içindeki farklı bileşenlerin ahenkli ve uyumlu olması için itina gösterecek, ezbere pişirmeyeceksin. Bunun için de akıl ve yaratıcılık gerek tabii ki. Nasıl kısa ama özlü yazmak zorsa, yalın ama derinliği olan ve farklı malzeme dengesini iyi tutturmuş yemek pişirmek de zor. Elbette 7 Mehmet ülkemizde bu reçeteye uyan tek lokanta değil. Ama benim aklıma gelen ilk lokanta olmasının bir-iki nedeni daha var. Servis çok iyi ve servis elemanları lokantaya sadık. Adam gibi masa örtüleri ve keten peçete var.

Vedat Milor

5

Tavsiyeler:

– Oğlak tandır
– Mumbar dolması
– Bamya
– İç pilavı
– Piyaz
– Şiş köfte
– Kokoreç
– Kabak tatlısı

Adres ve İletişim

Adres:

Meltem Mahallesi, Atatürk Kültür Parkı, Dumlupınar Bulvarı No:201, 07030 Muratpaşa/Antalya

Telefon:
İnceleme Ekle

17İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Ensar Üzümcü 22 Haziran 2019 14:23
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Antalya’da kaldığım 2 haftalık süre içinde 3 kere ziyaret ettim. Çok hoşuma geldi.

Bir kere de arkadaşları tatlıya götürdüm.

Bir tür mutluluktur.

Süleyman 6 Mart 2019 22:12
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

İş icabı bulunduğum Antalya’da, ismini duyduğum için gittim. Keşke gitmeseydim.
Tek başıma gittiğim için, belki pek ilgi görememek normaldir, fakat ben yemek yerken, benim masama diğer masalara servis yapılacak tabakları ve çatal, kaşığı koymak nasıl bir işletme anlayışı çözemedim. Maalesef ülkedeki ye kürküm ye anlayışı burada tamamen var.
Oğlak tandır ve mumbar dolması istedim, ikisi de yokmuş, olabilir. Onun yerine kokoreç ve kuzu tandır söyledim. Kokoreç gerçekten güzeldi. Fakat tandır, vasatın bile altındaydı. Et sakız gibi çiğne çiğne gitmiyor. İçecek olarak da ayran söyledim, çok daha iyilerini içtiğim için vasat altı diyebilirim.
Aslında kabak tatlısını da tadacaktır fakat işletmenin ağırlama şeklinden hoşlanmadığım için, hesabı istedim. Hesabı da sağolsunlar 15 dk da ancak getirdiler. Garsonlar kesik başlı tavuk gibi ordan oraya koşuyor.

Özetlemek gerekirse, çok fazla şey tadamadım, ama işletmenin ağırlamasını beğenmedim, tekrar gitmem, arkadaşlarıma önermem, müşterilerimi de götürmem.
Bu arada su, kuzu tandır, ayran ve kokoreç için 93 TL hesap ödedim.

Volkan Ünal 5 Şubat 2019 20:21
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bademli geridası çok iyiydi, mezeleri ve arasıcaklarıda gayet lezizdi.

Ali Kunt 5 Şubat 2019 14:52
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

7 Mehmet Efsanedir! Mehmet Akdağ genç yaşına rağmen vizyonuyla 7 Mehmet’i dünya markası yaptı! Lezzet ve güzel servis, başka ne istenir ki

İSMAİL BİCİK 28 Aralık 2018 12:13
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Denediğim her şey ayrı lezzetliydi. Tandır, iç pilav, salatalar tatlılar çok başarılı..
Fiyat kalite olarak üst seviyede…. İstanbul’da bu ayarda bir restaurantta 7 Mehmet’in fazlasını talep ederler..
Bence Türkiye’nin en iyi lokantalarından biridir..

Duygu Aydınel 29 Kasım 2018 09:26
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Her şeyiyle çok iyi. O tazelik, lezzet, sunum ve ambiyans bütününde ödediğiniz paraya değiyor.

Ömür Yeşilbağ 21 Kasım 2018 17:27
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kesinlikle Antalya’nın en iyisi ve Türkiye’ninde en iyileri arasında. Servis kaliteli ve servis elemanları çok anlayışlı… Antalya demek “7 Mehmet” demek benim için.

Bülent Başpınar 20 Kasım 2018 16:12
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

İnsan bir cacık tadarak bu kadar mutlu olabilir mi? Kokoreç ve kuzu tandırla beraber anansli, bademli pilavı yedikten sonra tebessüm ile gülümsememek mümkün değil… Antalya için çok büyük şans…

Kıvanç Türkoğlu 16 Kasım 2018 07:17
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

3 hafta önce bu restoran için olumlu görüşlerimi belirtmiştim, hatta düne kadar en iyi 3 restoran sıralamamdaydı. Fakat 7 Mehmetin baş etçisi, 37 yıllık şefi ve tedarikçisi ayrılmış. Mezeler hariç herşey çok vasattı. Lapa bir iç pilav, ciğnenmeyecek kadar kötü kuzu şiş. Çok bozulmuş, büyük hayal kırıklığı yaşadık.

Doğu Soylu 15 Kasım 2018 10:05
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

3 ay içinde 3 kez ziyaret ettim. Yemekler gerçekten çok lezzetli, ancak bir seferinde salatamızdan çıkan karınca, salatanın iyi yıkanmadığını göstermekle beraber, en azından bir özür beklerdim böyle bir lokantadan. Ayrıca harika manzarasına karşı keyif yapılan ve uzun oturulan mekanda bahçede plastik materyalden yapılan ucuz sandalyeler yakışmamış.

Pelin Tatlıcı 29 Ekim 2018 08:53
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Antalya’ya her gittiğimde yemeden dönmem. Hatta bazen sırf 7mehmette yemek için Antalya’ya giderim. oğlak döneminde tandır ve köftesi olmazsa olmaz yenmesi gerekenler. işlerini yıllardır ve nesillerdir o kadar iyi yapıyorlar ki, standartlarını sürdürmek için çabalıyorlar. müşteri olarak önerilerimi özenle dikkate alıyorlar. Avokado, brokoli ve mevsimine göre meyveyle hazırladıkları salataları muhteşem. ağır ateşte pişen kabak tatlılarını hem yer hem paket yaparım ama krem şokolası benim favorim. buraya aslında şık esnaf lokantası denebilir. çünkü esnaf lokantası yemeklerini “finedine” ortamında yemeyi mümkün kılıyor

Kıvanç Türkoğlu 26 Ekim 2018 23:17
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kesinlikle katılıyorum, her ürün taze ve lezzetli.

Can Baysal 26 Ekim 2018 21:12
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

40 yıl öncesinden bu yana hastasıyım. Yurt içinde bir numara olabilir yorumunuza katılıyorum. Baba Mehmet ve dostum Hakkı (nur içinde olsunlar ) ve sevgili torun Mehmet, bizlerin hayatını en güzel lezzetleriyle güzelleştiriyorlar. Teşekkürler.

Emre Kara 26 Ekim 2018 20:20
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kesinlikle Türkiye’nin en iyilerinden. Lezzet, hizmet, ambiyans her şey çok iyi düşünülmüş. Yolunuz düşünce gitmeyin, özellikle gidip ve vakit ayırmayı hakeden bir işletme.

Serdar Ulubeyli 26 Ekim 2018 15:02
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bazen serviste gecikme olabilmesine rağmen, personel çok profesyonel. Lezzet süper. En son iki hafta önce bademli mercan yedim, suluydu ve balık tadının önüne geçen bir sos yoktu. Bu benim için önemliydi. Fiyat ise kalitesine göre bence gayet makul.

Fırat IŞIK 25 Ekim 2018 21:20
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Gerçekten Türkiye’nin en iyi lokantalarından biri diyebiliriz.

Gökay Özen 21 Ekim 2018 22:29
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Fiyatları yakın zamanda arttırdılar , olması gerekenin bir tık üstünde bence fiyatlandırma , onun dışında gerek ortam
gerekse yemekler çok güzel , Antalya adına önemli bir değer 7 mehmet