Elmadağ’da, ara sokakların birindeki bu restoran, hoş ve insanın içini açan bir atmosfere sahip. Şef Üryan ve ortağı, mekân dışında lezzete de önem veriyor. Kısa mönü sadece burger üzerine kurulu değil. Burgerleri 100 gram. ‘Cheddar’ peyniri, karamelize soğan, turşu ‘relish’ ve trüf kokulu mayonezle sunuluyor. Gayet iyi. Allah’tan bir petrol yan ürünü olan trüf yağı çok az kullanılmış. İstediğim gibi orta-az pişmiş ve içi sulu olan et taze ve kaliteli. Ekmekleriyse biraz tatlı buldum. Şekeri çok. Halk böylesini tercih ediyormuş. Doğrudur. Kanımca aşırı sigara kullanımıyla da ilintili. Çok sigara içince damak köreliyor ve özellikle aşırı tatlı ya da acılı tatları algılıyor.

Tavsiyeler:

– Burger
– Dana sosisli sandviç
– ‘Taco’

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Zula, Harbiye Çayırı Sokak No: 101/1 Şişli, İstanbul

Telefon:
İnceleme Ekle

15İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Kevser Kırca 15 Nisan 2023 17:00
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Klasik fast food zincirleri dışında ilk defa böyle bir mekanda hamburger denedim. Basic hamburger bana göre sosu etin önüne geçiyor ve çok şekerli. Ben şekerli sevdiğim için sorun olmadı ama peynirinde marketlerde de rastladığım şekilde lastik tadı vardı herkes anlamayabilir ama bana çok baskın geliyor. Mekan hoş denenebilir.

Seda Sarıkaya 22 Mart 2022 19:18
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

İstanbul’da, hatta Türkiye’de yediğim en lezzetli burger

Ahmet Üner Elbir 16 Ocak 2022 23:50
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Üç kere deneme fırsatım oldu. Üçünü de farklı şubelerde tecrübe ettim. Üç restoranın da lezzetleri aynıydı. Köfteleri çok beğendim, içi gayet sulu ve lezzetliydi; gelen patates ise gayet büyüktü. Son sefer meşrubat içmeden burger, patates, filtre kahve ve san sebastiana 120 lira ödedim. Yemeğim bittikten sonra san sebastian siparişi verirken garson bana filtre kahveyi ikram ediyormuş gibi konuştu, ben de haliyle kabul ettim fakat hesap geldiğinde filtre kahveyi hesaba yansıtmışlardı. Artık ben mi meyhane ve lokantalarda yemekten sonra gelen çayın, kahvenin ikram olmasına alıştım bilmiyorum ama siz yine de öyle zannetmeyin. Bu arada san sebastianı ve kahvesi de vasattı.

Emir E. 12 Ekim 2021 19:59
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Burger sevdalısı biri olarak biraz abartılan bir yer olduğunu düşünüyorum. Ekmeği ve etinin lezzeti güzel. Ancak kombinasyon performansı olarak daha iyisini çıkarabileceklerini düşünüyorum. Fiyatları da boyutuna oranla birazcık pahalı olduğunu düşünüyorum. İstanbulda daha uygun fiyata çok daha iyi hamburgerler yedim.

Burak 1 Kasım 2020 19:40
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Basıc burgerleri aşırı yağlı hamburger ekmeğınin altından sızacak şekilde ve sosları ağır. Et lezzetli ama soslar bu lezzeti bastırıyor.Kola,patates fiyatlarının hamburger fiyatlarına denk.Hamburger’e fiyatı yansıtmayan açığı burdan kapatıyorlar heralde.Genel olarak vasat üstü

Ahmet Naim BİLİR 20 Ağustos 2020 21:21
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

doğru malzeme, doğru pişirme ve doğru sunum. teşekkürler zula. hamburger ekmeği optimum tazelikte, hamburger genel olarak tatlı bir lezzete sahip. mutfaktaki arkadaşlar, farklı farklı pişirme derecesinde olmasını istediğim klasik hamburgerleri doğru pişirerek ve aynı anda gerçekleştirdikleri sunum ile ustalıklarını konuşturdular. “domuz etinin olmadığı hamburger seçeneğinin birden fazla olmasını isterdim.” malum dönemde koronavirüs önlemleri, “masada çıkarılan maske için bir sistem sunulmaması haricinde” optimum seviyede. mutfaktaki arkadaşlar dahi daima maskeleri ile çalışıyorlardı. teşekkürler vedat milor.

Yalçın 31 Temmuz 2019 15:47
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Burgere orjinal ve guzel bi hava vermis turuf aromasi ama ekmek fazla sekerli benim zevkime gore. Patatesin cok bir onemi yok benim icin o da standartti bana gore.

Enes 27 Temmuz 2019 00:34
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Basic burgerleri çok lezzetli. Özellikle sos harika ve köfte sulu. Listeye yeni dahil olan Fake Mac’i de beğendim ancak yeşilliği kısmı hariç. Sosisli sandviç ve tacoyu da beğendim. Tabi büyük ihtimalle herkesin bayıla bayıla yediği cheesecake ten bahsetmemek büyük haksızlık olur. Gerçekten bu konuda standartların üzerinde oldukları belli oluyor. Patateslerde ortalamanın üstü olarak değerlendirilebilir. Mekan küçük ama güzel. Restaurantlarda mutfağı görüyor olmayı seviyorum ve burada da böyle. Hamburger köftesi 100 gr. yani diğer hamburgercilerdeki gramajdan düşük fakat fiyatı hemen hemen aynı. Öte yandan içecek ve patates gibi hamburger denkleminin vazgeçilmezlerinin fiyatları da bence pahalı.

Pelin Ayhopa 20 Haziran 2019 17:20
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Gerçekten iyi bir hamburger, eti çok pişirip kurutmuyorlar. Taco ve sosisli sandviçini de denedim. Lezzetli. Fakat fiyatlar pahalı. Önündeki sıra Vedat Bey’in ziyaretinden sonra bir hayli arttı.

Serdar Ulubeyli 9 Haziran 2019 21:15
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Türkiye’deki bu tarz hamburgercilerin çok büyük bir kısmı etin nasıl pişirileceğini sormazken, burada soruluyor, dikkatimi çekti. Medium-rare söylediğim için içi suluydu ve lezzetliydi. Fakat ekmeği tamamen sıradan. Hamburger bir bileşim olduğuna göre, bu durum genel kaliteyi etkiliyor. P

Alpay Erol 29 Nisan 2019 16:25
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Son zamanlarda yediğim en güzel burger

Emre 15 Mart 2019 09:05
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Şu ana kadar yediğim en iyi hamburger. Hamburger içine koyulmuş sos çok güzel bir tat bıraktı. Köftesi ici sulu sulu ve lezzetli. Tek sıkıntı patatesler güzel değil ve ekmek hamburgere göre küçük kalıyor.

Kemal 17 Aralık 2018 23:41
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bir Pazar akşamüstü 3 arkadaşımla birlikte hamburgerlerini denemeye gittik. Ancak yoğunluktan ötürü bacon ve patates kızartmalarının bittiğini söylediler. Dolayısıyla tadamadık. Bacon füme et vs ellerinde olmaması neyse, ancak patates kızartması? Şaka gibi. Önemli olan evet hamburgerin lezzetli olması tabi ki, ancak büyük eksiklik.

Bürge 17 Aralık 2018 14:12
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Ben de zulayı çok seviyorum fakat fiyat performans oranı 5 yıldızlık değil.

Sule Karaman 16 Kasım 2018 16:48
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Şehrin en iyi burgeri, mutlaka denenmeli. Burger icinde kullanılan sos, köftenin tadını ayrı bir boyuta çıkarıyor. Burger porsiyon olarak küçük, eğer çok açsanız iki tane söylemekte fayda var. Sosisli, burger yanında biraz daha zayıf bir tat olarak kalıyor. Yemek sonrasi filtre kahvesi ve san Sebastian cheesecake i de oldukça başarılı.