Elmadağ’da, ara sokakların birindeki bu restoran, hoş ve insanın içini açan bir atmosfere sahip. Şef Üryan ve ortağı, mekân dışında lezzete de önem veriyor. Kısa mönü sadece burger üzerine kurulu değil. Burgerleri 100 gram. ‘Cheddar’ peyniri, karamelize soğan, turşu ‘relish’ ve trüf kokulu mayonezle sunuluyor. Gayet iyi. Allah’tan bir petrol yan ürünü olan trüf yağı çok az kullanılmış. İstediğim gibi orta-az pişmiş ve içi sulu olan et taze ve kaliteli. Ekmekleriyse biraz tatlı buldum. Şekeri çok. Halk böylesini tercih ediyormuş. Doğrudur. Kanımca aşırı sigara kullanımıyla da ilintili. Çok sigara içince damak köreliyor ve özellikle aşırı tatlı ya da acılı tatları algılıyor.

Vedat Milor

4

Tavsiyeler:

– Burger
– Dana sosisli sandviç
– ‘Taco’

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Zula, Harbiye Çayırı Sokak No: 101/1 Şişli, İstanbul

Telefon:
İnceleme Ekle

3İncelemeler

captcha-input
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Kemal 17 Aralık 2018 23:41
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bir Pazar akşamüstü 3 arkadaşımla birlikte hamburgerlerini denemeye gittik. Ancak yoğunluktan ötürü bacon ve patates kızartmalarının bittiğini söylediler. Dolayısıyla tadamadık. Bacon füme et vs ellerinde olmaması neyse, ancak patates kızartması? Şaka gibi. Önemli olan evet hamburgerin lezzetli olması tabi ki, ancak büyük eksiklik.

Bürge 17 Aralık 2018 14:12
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Ben de zulayı çok seviyorum fakat fiyat performans oranı 5 yıldızlık değil.

Sule Karaman 16 Kasım 2018 16:48
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Şehrin en iyi burgeri, mutlaka denenmeli. Burger icinde kullanılan sos, köftenin tadını ayrı bir boyuta çıkarıyor. Burger porsiyon olarak küçük, eğer çok açsanız iki tane söylemekte fayda var. Sosisli, burger yanında biraz daha zayıf bir tat olarak kalıyor. Yemek sonrasi filtre kahvesi ve san Sebastian cheesecake i de oldukça başarılı.