Her insan gibi her eleştirmenin de önyargı ve tercihleri vardır. Bendeniz küçük, sahibinin başında durduğu, hatta bazen mutfakta olduğu lokantalara özel sempati beslerim. İşte Yusuf Usta da bunlardan biri. Yusuf Usta gerçek Adana kebabı yapıyor. Satır kıymasından ve kuzudan. Kebap kol gibi kalın. Satır kıymasından kebap harlı odun ateşinde nar gibi kızarıyor ama makine kıyma olmadığı için içi hem pişiyor hem de kurumuyor. Lezzetine doyum olmuyor. Tabii ki kuyruk yağı kullanılıyor Adana kebapta. Kullanılmazsa zaten o Adana kebap olmaz. Ayrıca Yusuf ustanın belirttiği gibi kuyruk yağı etten daha pahalı. Mezeler vasat ama Adana kebabı İstanbul’un belki de en iyisi şu anda.

Vedat Milor

4.5

Summary

– Adana kebap
– Çöp şiş
– Çiğ köfte

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Suadiye Mahallesi, Suadiye Cami Sk., 34740 Kadıköy/İstanbul

Telefon:
İnceleme Ekle

5İncelemeler

captcha-input
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
nedim ercan 1 Aralık 2018 12:16
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

ikramlıklar vasat adana kebap, ciğer ve çöp şiş standartın bir tık üstünde.
menünün olmaması rezalet(pavyon mantığı gibi ) neye ne kadar para alındı tam bilinmiyor garsonlar biraz suratsız. Bir defa gidilir bir daha gidilmez

Nuri 15 Kasım 2018 13:17
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Meze olarak sadece taratorunu seviyorum. Bir de önden getirdiği minik pide ve fındık lahmacunu. etler müthiş.

Dilvin Bayram 28 Ekim 2018 23:50
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

İlk rotamız bize çok yakın olduğu için Yusuf Usta’nın Yeri oldu. Daha önceleri yediğimiz şeyin kebap olmadığını anladık o yüzden değerlendirme yaparken ilk kez kebap yiyormuşum gibi yapacağım . Adana yedik , lezzet ve hizmet muhteşemdi . Mezeler biraz kısıtlıydı ve aldıklarımız kendini tekrarlar türdendi , yine de benim için eksi değil bunlar ayda üç dört kere gidilir.

Kıvanç Türkoğlu 28 Ekim 2018 23:27
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Mekanda çok yoğun sigara dumanı kokusu oluyor. Kebapların lezzetinde standart yok. Birkaç çeşit lezzetli meze eklenmeli.

Onur Çetintaş 25 Ekim 2018 19:04
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Ambiyans salaş ve rahat. Önden sipariş ettiğim çok az pişmiş ciğer şiş aksine içi grileşene kadar pişirildigi için iade ettim. Yenisini getirme nezaketini gösteremediler. Belki de kalabalık olsak daha farkli yaklaşabilirlerdi.

Öte yandan Adana kebap İstanbul için üst düzey sayılabilir. Çiğ köfte ve diğer ikramlık mezeler vasat denilebilir.

Yalnızca kebap değerlendirildiğinde 4/5