Her insan gibi her eleştirmenin de önyargı ve tercihleri vardır. Bendeniz küçük, sahibinin başında durduğu, hatta bazen mutfakta olduğu lokantalara özel sempati beslerim. İşte Yusuf Usta da bunlardan biri. Burada gelme sebebiniz Adana kebabı olmalı. Peki iyi Adana kebabı nasıl olur? Bir defa kuzu eti olacak. Et kaliteli, dondurulmamış olacak. Bıçak kıyması olacak. Odun ateşinde, közde, ağır ağır pişecek. Doğru şişe saplanacak. Kırmızı biber ve tuz oranı dengeli olacak. Ya kuyruk yağı? Burada mutlak bir doğru yok. Kuzu cinsine ve etin yağlılık derecesine göre değişir. Kuzu antrikot başka, but kısmı başka. Toros kuzusu başka, kıvırcık başka… Ama kuyruk yağı kullanılıyorsa kesinlikle dondurulmamış olacak. Yusuf Usta’nın Adana kebabında tüm bu özellikler mevcut. Mis gibi köz kokusu… Yoğun ve damakta uzun süre kalıcı; biberi, tuzu yerinde, dengeli bir lezzet. Kısacası, Yusuf Usta İstanbul’un en iyi Adana kebaplarından birini yapıyor. Peki kötü yemekler yok mu? Tabii ki var. Mesela, mezeler vasat. Keza içli köfte de çünkü dana miktarı çok. Olması gerektiği gibi yağlı değil. Ayrıca ciğer şişi beğenmedim. Sert ve danadan yapılmış.

Vedat Milor

4.5

Summary

– Adana kebap
– Çöp şiş
– Çiğ köfte

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Suadiye Mahallesi, Suadiye Cami Sk., 34740 Kadıköy/İstanbul

Telefon:
İnceleme Ekle

8İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Serdar Ulubeyli 9 Haziran 2019 20:59
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Adana kebap oldukça güzel, fakat doğru oran için yağı/kuyrukyağını, çok değil, bir parça azaltmaları lazım bence. Benim gibi yağlı seven bir kişiye bile biraz fazla yağlı geldiyse, diğer müşterileri düşünemiyorum. Çöp şiş için tam tersi geçerli. Et kuruydu, etin kendi yağlı kısmı biraz kurtardı lezzeti. Çiğ köfte güzeldi, hafif acılı, oranlar dengeli. Domates salatasındaki nar ekşili ve zeytinyağlı sos kaliteliydi. Yeşillikler gayet tazeydi. Yalnız fiyatlar hafif abartılı.

Anıl Özdoğan 16 Şubat 2019 12:01
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Salaş bir ocakbaşından beklenti, samimi bir ortam ve lezzetli yemeklerdir. Burada ikisini de bulamadım. Adanası çok yağlıydı. Diğer meze ve yemekler zaten değerlendirmeye değmez. Ayrıca müşteri bir an önce kalksın diye çay kahve ikramı bile yok. Suadiye’ye yakışmamış.

Selin 3 Şubat 2019 22:36
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Gercekten ilk ve son olarak gidecegim yerlerden biri oldu. Adana kebabi bildiginiz yağdan olusuyordu zaten masaya geldiginde yemeden once renginden anliyosunuz bembeyaz oldugundan, iki kisi adana yedik ,cig kofte istedik 115 lira tuttu kesinlikle tavsiye etmem.

nedim ercan 1 Aralık 2018 12:16
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

ikramlıklar vasat adana kebap, ciğer ve çöp şiş standartın bir tık üstünde.
menünün olmaması rezalet(pavyon mantığı gibi ) neye ne kadar para alındı tam bilinmiyor garsonlar biraz suratsız. Bir defa gidilir bir daha gidilmez

Nuri 15 Kasım 2018 13:17
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Meze olarak sadece taratorunu seviyorum. Bir de önden getirdiği minik pide ve fındık lahmacunu. etler müthiş.

Dilvin Bayram 28 Ekim 2018 23:50
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

İlk rotamız bize çok yakın olduğu için Yusuf Usta’nın Yeri oldu. Daha önceleri yediğimiz şeyin kebap olmadığını anladık o yüzden değerlendirme yaparken ilk kez kebap yiyormuşum gibi yapacağım . Adana yedik , lezzet ve hizmet muhteşemdi . Mezeler biraz kısıtlıydı ve aldıklarımız kendini tekrarlar türdendi , yine de benim için eksi değil bunlar ayda üç dört kere gidilir.

Kıvanç Türkoğlu 28 Ekim 2018 23:27
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Mekanda çok yoğun sigara dumanı kokusu oluyor. Kebapların lezzetinde standart yok. Birkaç çeşit lezzetli meze eklenmeli.

Onur Çetintaş 25 Ekim 2018 19:04
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Ambiyans salaş ve rahat. Önden sipariş ettiğim çok az pişmiş ciğer şiş aksine içi grileşene kadar pişirildigi için iade ettim. Yenisini getirme nezaketini gösteremediler. Belki de kalabalık olsak daha farkli yaklaşabilirlerdi.

Öte yandan Adana kebap İstanbul için üst düzey sayılabilir. Çiğ köfte ve diğer ikramlık mezeler vasat denilebilir.

Yalnızca kebap değerlendirildiğinde 4/5