Yudum Lokantası ya da eskiden beri bilinen adıyla Kör Kamil, Cumhuriyetin ilk dönemlerine giden kuruluş tarihiyle Eskişehir’in en eski meyhanelerinden. Onlarca yıllık müdavimleri var. Senelerdir standartlarını istikrarlı biçimde koruyorlar. Mezelerinin her daim tatmin edici düzeyde olduğunu söyleyebiliriz. Mevsime göre menüde mutlaka bir zeytinyağlı yemeğe de (pırasa, enginar, bakla ya da kereviz gibi) yer verirler. Bombay fasülye, beyin, yoğurtlu mezeleri, kendi yaptıkları mayonezi kullandıkları rus salatası gibi yemeklerin hepsi memnun edecek seviyede. Ara sıcak olarak ciğeri ve paçana böreği ortalamanın üstünde. Şubat sonu Mayıs arası dönemde özel kazanlarda pişirilen Balıkesir kuzularından yapılan kellesi ise mutlaka tavsiye edilir. Hamsi tava, kavurma, meyhane köftesi ve kuzu şişi meyhane kategorisindeki bir restoran için başarılı yemekler. Tatlı olarak, kabak ve Eskişehir’in meşhur helvasını deneyebilirsiniz.

Tavsiyeler:

  • Sarımsaklı yoğurtlu bakla
  • Kuzu kelle
  • Arnavut ciğeri
User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Kör Kamil, Arifiye, İki Eylül Cd. No:23, 26010 Odunpazarı/Eskişehir

İnceleme Ekle

3İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Yeliz Özel 4 Eylül 2022 11:15
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Lezzet Rehberinin tavsiyesi ile gittik ve çok beğendik, gitmek isteyenlere rezervasyon yaptırıp öyle gitmelerini öneririm,ayrıca kesinlikle girit ezmesi ciğeri tatmalısınız.

Rıdvan26 9 Şubat 2022 18:59
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

30 yıldır müdavimi olduğum mekan. Kellesi tek kelime ile enfes. Kavurması v err ciğeri de güzel. Kış ise kabak tatlısını mutlaka deneyin.

Levent E. 6 Şubat 2022 19:03
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Senelerdir hic degismeyen lezzeti ile eskisehirin en eski meyhanelerinden. Ozellikle kellesi muhtesem.