Osmanlı döneminde gediğe kayıtlı olup izinli çalışan meyhanelere “gedikli” denirdi. Yalova Restaurant, kendisini bu meyhane kültürünü günümüzde de yaşatmayı misyon olarak edinmiş bir yer olarak tanımlıyor. Geçmişleri Osmanlı dönemine kadar gitmese de Cumhuriyet dönemi göz önüne alındığında hayli eski. 1940 yılında kurulduktan sonra bugün 3. Kuşak temsilcisi tarafından işletiliyor. Yalova, denize çok yakın, merkezi bir lokasyona sahip. Özellikle yaz aylarında üst kattaki terasta yemek yerken, kendinizi denizde yol alan bir gemide hissetmeniz olası. Ancak burası manzarasından dolayı size kazık atmaya çalışan restoranlardan değil. Yediğiniz hemen hemen her şey özenerek hazırlanmış. Üst düzey aşçılara sahipler ve ne yaptıklarını çok iyi biliyorlar. Rafine tatlarla doğallık iç içe ve müthiş bir uyum içindeler: Hem harika deniz ürünlerini hem de bölgeye has leziz ot mezelerini tadabiliyorsunuz. Dahası İspanya’da karşılaşabileceğiniz çeşitlilikte farklı deniz ürünleri servisi yapan harika bir restoran. Yalnız bir uyarı: Fiyatları şehir geneline göre yüksek olsa da, bunu çoğunlukla hak ediyor. 

Tavsiye Ekibi

Not: Henüz Vedat Milor tarafından ziyaret edilmemiştir.

 

 

Tavsiyeler:

  • Levrek marin
  • Kabak kızartma
  • Sıcak ve soğuk ot tabakları
  • Deniz ürünleri böreği
  • Ahtapot salatası
  • Kalamar
  • Karides
  • Asma yaprağında sardalya
  • Tahinli kabak
User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Kemalpaşa Mahallesi, Gümrük Sk. No:7, 17100 Çanakkale Merkez/Çanakkale

Telefon:
İnceleme Ekle

6İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Birsel Yakut 14 Ağustos 2022 18:08
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Ahtapot sis, kalamar, enginar fava, ege mezesi, köpoğlu, levrek izgara yedik. Yediğimiz herşey çok lezzetliydi. Servis çok iyiydi. Fiyatlar İstanbul’a göre çok makul …

Onur Tomruk 25 Şubat 2022 17:23
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Konsept olarak Florya’daki Beyti gibi bir fine-dining mekanı olarak düşünebilirsiniz.
Garsonlar yemek seçimi konusunda samimiyetle yardımcı oluyorlar.
Ahtapot ve tereyağında beybi kalamar ızgarası emsalsiz.
Fiyatlar yüksek ama hak ediyor. Mezelerin fiyatları sabit ancak balık fiyatları sezonluk veya günlük değişebildiğinden üzülmemek için mutlaka sipariş vermeden önce teyit alınmalı.
Rezervasyon konusunda kendilerini geliştirmeleri gerekiyor. Teras katta ön masa rezerve etseniz bile gittiğinizde sizi salona alalım diyebiliyorlar..

Efe Rüzgaroğlu 26 Kasım 2021 13:23
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Gedikli balık lokantalarının sırrı iyi malzemeye ulaşmaktan geçiyor. Yalova için de bu geçerli. Çanakkale için en iyi, en taze ürünler bu lokantaya geliyor. O yüzden bölgede yiyebileceğiniz en kaliteli deniz ürünlerini sunuyor. Fiyatlar da ona göre bir miktar fazla. Aslında balık ve deniz ürünleri için normal denebilir fiyatları ancak yan ürünlerde de bir miktar şişirme söz konusu. Lokasyon itibariyle yaz güneşini doğrudan alıyor. O yüzden yaz aylarında saat 19:00’dan önce oturmak sıcaklık itibariyle çok mümkün değil.

Zekeriya 30 Kasım 2019 00:28
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Canakkale’ye gidip de ugramadan donulmemesi gereken bir balikci

Oburcuk 25 Temmuz 2019 22:42
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Lezzet rehberi tavsiyesi üzerine ziyaret ettiğimiz lokantanın fiyatları yalnız Çanakkale için değil, tüm Türkiye için yüksek denebilir. Tavsiye ekibinin önerileri doğrultusunda seçtiğimiz kabak kızartma ve kalamar yağı fazla çekmişti, ahtapot karttı. Asma yaprağında sardalya güzel ve farklı bir lezzet. Denediğimiz otlardan kaya koruğu da alışılandan farklı olarak portakal ile hazırlanmıştı ve hoş bir mayhoşluğa sahipti. Restoranın popülerliğinin artmasıyla kalitesinin bozulduğuna dair bazı duyumlar almıştık, önceki halini bilmesem de mevcut durumda lezzet adına büyük beklentilere girilmemesi gerektiğini düşündüğüm bir lokanta oldu.

Eliiiif 11 Haziran 2019 00:14
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Çok beklentiye girmeyiniz