Antalya halinde, kendi halinde minicik bir mekân. Görünüş basit ama görünüşe aldanmazsanız sizi bekleyen tam bir lezzet patlaması. Ne gibi mi? Örneğin basit gözüken sahanda yumurta. Gerçek tereyağı ve köy yumurtasıyla kararında pişirme bir araya gelince, ortaya minik bir başyapıt çıkıyor. Hele hele yanında o köz kokan tırnak pide olursa. Utanmayın, banın yumurtaya ve tereyağlı pideyle sıyırın. Tabii buraya asıl geliş nedeni şiş köfteyle piyaz. Danayla kuzu boşluğu karışımı şiş köfte tam puan alır. Hafif unlayıp odun ateşinde tam kıvamında pişirmişler. İçi sulu ve yağı akıyor. Yanında sunulan çeri domates kıştan yaza geçiş dönemi için iyi. Közlenmiş yeşilbiberle soğan daha da iyi. Biber yerli tohum olmalı çünkü kauçuk gibi değil ve ince kabuklu. Kaybolan bir lezzet. Meşhur Antalya piyazı da iyi. Tahinli piyaz. Zeytinyağı, sirke, soğan ve sarımsak, yumurta ve maydanozlu piyaz. Kullanılan tahin daha kaliteli olsa, örneğin 7 Mehmet’in kullandığı çifte kavrulmuş yerli tahin olsa, piyaz da tam puan alacak. Zeytinyağı olarak da belki daha aromalı bir zeytinyağı seçilebilir. Son olarak kuzu şiş de iyi. Kuzu budunun yumuşak tarafları seçilmiş. Kuyrukyağıyla birlikte pişirmek de lezzet vermiş. Ben küşlemeyi kuzu şişe tercih ederim ama bu bayağı başarılı. Belli ki buranın sahipleri etten anlıyor, iyi et seçiyor ve eti iyi işliyorlar.

Vedat Milor

4.5

Tavsiyeler:

  • Şiş köfte
  • Tahinli piyaz
User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Güneş Mahallesi, Yeni Toptancı Hal, Altınova Cd. No:840, 07260 Kepez, Turkey

Telefon:
İnceleme Ekle

12İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Kaan Atakan 14 Temmuz 2023 22:15
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Lezzeti güzel, fakaat,, fiyatlar bir hal lokantası olarak yüksek. Kuzu şiş porsiyon fiyatı 200TL, bugünün kuru ile 7,7 dolar, dolar fiyatı yazıyorum, biliyorsunuz TL fiyatlar bugünlerde haftadan haftaya değişiyor, iki ay sonra okusanız da bir fikir versin. Ve 1,5 porsiyon rahat yersiniz. Bu kadar para verince bir klimalı ortam, bilemedin vantilatör arıyorsun (Bugün 44’C idi), terleyerek yemeğimi yedim. Çeri domateslerime sinekler konmasın diye kovaladım. Çay servisinin olmaması kötü, bundan anladığım; “yediniz, kalkın, laklağı başka yerde yapın, masayı meşgul etmeyin”.

Murat Han 18 Haziran 2023 23:52
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Tavsiyeniz den sonra mı böyle oldu önceden de böylemiydi bilmiyorum ama ‘’esnaf’’ ruhuyla hareket eden bir işletme olmadığı kesin. Hijyen ciddi problem , servis kalitesi sıfıra yakın, lezzet yerinde mi evet , belki meraktan bir kere gidilir, ama bir Antalyalı olarak söyleyebilirim ki bir daha gidilmez

Cem Çakırlar 1 Şubat 2023 18:19
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Yaptıkları şeylerin lezzetine hiç bir lafım yok. Güzeller. 10/10 hatta. Ama çalışanların tavırları çok kötü. Saygısızlar, belki eğitimsizler. Sokakta saati sorduğunuz insan bile sizinle bunlardan daha nazik konuşur.
Yemekten sonra çay içmek için başka bir mekana geçmek zorunda kaldık. Kalabalık olduğu için çay servisleri yokmuş, ücretli ya da ücretsiz. Kalabalık da değildi.
Ayrıca bu kadar çok çalışanı olan bir yer görmedim daha önce, mutfak, servis vs tüm elemanların yarısı ile çekilip çevrilebilecek bir mekanda iki katı eleman vardı.
Yakında kapatırlar, çünkü bir gidenin bir daha gitmesi için lezzet yeterli değil. Burası da yeterli değil, bence.

Deniz Tümkaya 21 Mart 2022 18:42
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Servis kalitesi inanılmaz kötü, davranışsal sorunlar yaşıyorlar yemek yemeden kalkmak durumunda kaldık maalesef..

Ozan Kartal 6 Kasım 2021 14:10
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Hayatimda yedigim en iyi kuzu sis, cok iyi yogurt, Antalya icin ortalama piyaz. Fiyatlar cok yuksek, bence sebebi maliyetten cok musterilerin profili.

Emre 10 Ekim 2021 15:33
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kuzu şiş yedim. Tek kelime ile bayıldım. Antepte kebapçı Halil ustada küşleme çok yemiş biri olarak bu daha lezzetli geldi bilmiyorum. Et çok yumuşaktı ve sulu kalmıştı içi. Kuyruk yağı mükemmeldi. Yanında verilen pide ve biber de başarılı. Şiş köftesi nasıl bilmiyorum ama yine gidersem yine kuzu şiş yerim bu net. Kuzu şiş porsiyon 45 lira 9 Ekim 2021 tarihi ile.

Nevran 27 Eylül 2021 19:23
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Merhabalar,

Açıkcası yemeği çok da tadını çıkararak yiyemedim. Sebebi de işletme sahibi olan amcanın kapının önünde durmakta olan sokak köpeklerine davranışıydı. Üç tane çok bakımsız köpek kapı önünde biri bir kuru ekmek verse de diye insanların gözlerinin içine bakarken işletme sahibi uzaklaştırmak için önce tekme savurdu sonra üzerlerine su attı. İçlerinden birisi çok hastaydı saolsun ona yemek verdi ama diğerlerine tekme savurup su fırlattı. Yanına gidip lütfen yapmayın kimseye bir zararı yok dediğimde ise al götür o zaman dedi.Hayatta olmazsa olmazlarımız olan çok temel sevgi ,saygı toplumda birlikte yaşamak bu gibi konularada bende kıymet vermeliyiz .

Sefoturanboga 31 Ağustos 2020 22:54
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bugün Antalya halindeki volkan siscide Burdur kebap ve kuzu şiş ve cacık yedik.oldukca lezzetliydi.et yemeklerinden hoşlanma rağmen severek yedim.hersey tamam derken kizimi wc ye götürmem.gerekti.iste o an gözümde ne yemeğin lezzetini aldı ne de başka birşey.ec küçücük alaturka ve soğutucu dolabın ve yemeklerin servise verildiği yerin yanında.midem.bulandi.wcye girdikten sonra onyaklarla yemekmhazirlanan yerden geçiyorsunuz.nerde kaldı hijyen.bu.isler böyle oluyorsa biz boşa okumayalimcamda bir not vardı covid sebebiyle çay ve kahve servisimiz yoktur diye.yemek yerken covid tehlike değil çay içerken mi tehlike .ya da WC den gelen bakteri ve mikroplar sorun değil mi.bir daha gidermiyim.hayir elbette.bir mekanın kalitesi WC temizliginden anlaşılır.mutfagin yanında WC nasıl bir mantık üstelik.alaturka.gayet ikalabalık bir yer.kazancinin bir miktarini bu sorunu gidermeye harcarsa doğru bir adım.olur

Tülay Bozkurt 12 Şubat 2020 19:41
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kıymalı şiş yedik az geldi ek yaptırdık piyazı ve eti daha ilk lokmada lezzetini belli ediyordu. Kabak tatlısı muhteşemdi. Antepte yediğimiz kebaplar geldi aklımıza ancak yanadaki biber domates ve piyazın güzelliği de eklenince bence Volkan daha öne geçti. Yine gelecek ben

Eda Demir Ediz 8 Şubat 2020 19:47
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Sanayinin tan içinde olması nedeniyle araba ile girmekte zorlandık

Can Soysal 12 Ekim 2019 18:55
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bir sivaslı olarak Antalyada yediğim en iyi şişkebap çacık denemelisiniz,heleki kabak tatlısı insanı kendinden geçiriyor.

Ceyhun 27 Haziran 2019 23:19
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Burayi iki sene önce bir arkadasimin tavsiyesiyle denemistim. Sebze halinde gece 02.30 da aciliyor ve 17.00 gibi kapaniyor. Bu biraz uzucu bizim icin elbette ama oranin sartlari tabiki oyle olmasini geretiriyormus. Sis koftesine gelince ben neredeyse antepte yedigim kiyma sis ile ayni kalitede oldugunu soyleyebilirim gercekten cok ama cok lezzetli bir kiyma sisleri var. Zirhla cekilmemis ama yinede cok lezzetli. Bence et sisleri vasatin uzerinde vedat beyin söylediği bir soz gelir hep aklima kuzu budunu budala yer demisti bir programda. Ama yine de bence sislerinin terbiyesi fena degil. Piyazina gelecek olursakta kesinlikle benim en sevdigim ikinci piyaz diyebilirim tahinleri ve sirkeleri cok kaliteli ozellikle sirkenin kalitesi kendini cok belli ediyor.