Antalya halinde, kendi halinde minicik bir mekân. Görünüş basit ama görünüşe aldanmazsanız sizi bekleyen tam bir lezzet patlaması. Ne gibi mi? Örneğin basit gözüken sahanda yumurta. Gerçek tereyağı ve köy yumurtasıyla kararında pişirme bir araya gelince, ortaya minik bir başyapıt çıkıyor. Hele hele yanında o köz kokan tırnak pide olursa. Utanmayın, banın yumurtaya ve tereyağlı pideyle sıyırın. Tabii buraya asıl geliş nedeni şiş köfteyle piyaz. Danayla kuzu boşluğu karışımı şiş köfte tam puan alır. Hafif unlayıp odun ateşinde tam kıvamında pişirmişler. İçi sulu ve yağı akıyor. Yanında sunulan çeri domates kıştan yaza geçiş dönemi için iyi. Közlenmiş yeşilbiberle soğan daha da iyi. Biber yerli tohum olmalı çünkü kauçuk gibi değil ve ince kabuklu. Kaybolan bir lezzet. Meşhur Antalya piyazı da iyi. Tahinli piyaz. Zeytinyağı, sirke, soğan ve sarımsak, yumurta ve maydanozlu piyaz. Kullanılan tahin daha kaliteli olsa, örneğin 7 Mehmet’in kullandığı çifte kavrulmuş yerli tahin olsa, piyaz da tam puan alacak. Zeytinyağı olarak da belki daha aromalı bir zeytinyağı seçilebilir. Son olarak kuzu şiş de iyi. Kuzu budunun yumuşak tarafları seçilmiş. Kuyrukyağıyla birlikte pişirmek de lezzet vermiş. Ben küşlemeyi kuzu şişe tercih ederim ama bu bayağı başarılı. Belli ki buranın sahipleri etten anlıyor, iyi et seçiyor ve eti iyi işliyorlar.

Vedat Milor

4.5

Tavsiyeler:

  • Şiş köfte
  • Tahinli piyaz
User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Güneş Mahallesi, Yeni Toptancı Hal, Altınova Cd. No:840, 07260 Kepez, Turkey

Telefon:
İnceleme Ekle

4İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Tülay Bozkurt 12 Şubat 2020 19:41
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kıymalı şiş yedik az geldi ek yaptırdık piyazı ve eti daha ilk lokmada lezzetini belli ediyordu. Kabak tatlısı muhteşemdi. Antepte yediğimiz kebaplar geldi aklımıza ancak yanadaki biber domates ve piyazın güzelliği de eklenince bence Volkan daha öne geçti. Yine gelecek ben

Eda Demir Ediz 8 Şubat 2020 19:47
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Sanayinin tan içinde olması nedeniyle araba ile girmekte zorlandık

Can Soysal 12 Ekim 2019 18:55
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bir sivaslı olarak Antalyada yediğim en iyi şişkebap çacık denemelisiniz,heleki kabak tatlısı insanı kendinden geçiriyor.

Ceyhun 27 Haziran 2019 23:19
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Burayi iki sene önce bir arkadasimin tavsiyesiyle denemistim. Sebze halinde gece 02.30 da aciliyor ve 17.00 gibi kapaniyor. Bu biraz uzucu bizim icin elbette ama oranin sartlari tabiki oyle olmasini geretiriyormus. Sis koftesine gelince ben neredeyse antepte yedigim kiyma sis ile ayni kalitede oldugunu soyleyebilirim gercekten cok ama cok lezzetli bir kiyma sisleri var. Zirhla cekilmemis ama yinede cok lezzetli. Bence et sisleri vasatin uzerinde vedat beyin söylediği bir soz gelir hep aklima kuzu budunu budala yer demisti bir programda. Ama yine de bence sislerinin terbiyesi fena degil. Piyazina gelecek olursakta kesinlikle benim en sevdigim ikinci piyaz diyebilirim tahinleri ve sirkeleri cok kaliteli ozellikle sirkenin kalitesi kendini cok belli ediyor.