Bursa’daki Uludağ Kebapçısı Türkiye’nin gastronomik miraslarından biri. Kuşaktan kuşağa geçen, fakat lezzetini muhafaza edebilen işletmelerden. Şimdi bu gibi yerler çok ciddi bir tehlike ile de karşı karşıya kalıyor. Sahip oldukları popülarite karşısında şube sayılarını hızla arttırıp, kaliteyi bozmak. O yüzden benim buradaki tavsiyem sadece Eski Garaj’ın olduğu, esas yerlerine ilişkindir. Yoğun müşteri ilgisi sayesinde etleri kurutmadan ve yakmadan, güzel bir kömür ateşinde pişirip getiriyorlar. İnegöl civarından bulabildikleri en iyi etleri aldıkları ve gerçek tereyağı kullandıkları için de müşterilerin bir porsiyondan fazlasını yediğini farkettim.

Vedat Milor

4.5

Tavsiyeler:

  • İskender kebap
User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Uludağ Kebapçısı Cemal & Cemil Usta, Ulu Mahallesi, 16. Şirin Sk. No:12, 16220 Osmangazi/Bursa

Telefon:
İnceleme Ekle

44İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Oğuz 19 Ağustos 2023 15:53
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Sıra bekleyerek yenecek bir mekan değil.
Güzel ama abartılı bir durum yok

Onur ÇEBİTÜRK 3 Temmuz 2023 00:17
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Gerçek iskender…

Halil Güler 9 Aralık 2022 17:25
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bursa’da en ünlü 3 mekanda da iskender tatma imkanımız oldu. Kebapçı İskender (Mavi Dükkan), İskender Tarihi Ahşap Dükkan ve Cemal&Cemil usta. Bana göre içlerinde en lezzetlisi Kebapçı İskender (Mavi Dükkan) hemen arkasından bu mekan geliyor. Gidip mavi dükkanda sıra beklemektense Cemal & Cemil ustada sıra beklemeden yemek de oldukça efektif.

Kutay ESER 24 Eylül 2022 13:41
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Uzun süre sıra bekledikten sonra yan taraftaki esnafların oturma alanlarında oturarak yiyebildik. Et kalitesi gerçekten iyiydi. Tereyağı ise rahatsız etmeyecek orandaydı. Sadece İskender’de biraz sos aradım.

Emre 19 Ağustos 2022 08:33
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Küçücük dükkan, bir saat sıra var kapıda. Yandaki dükkanların masa sandalyelerini kullanıyorlar.
Esnaflık sıfır.
Fiyat aşırı pahalı.

Hakan Kayhan 15 Mayıs 2022 23:56
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Ben Bursa’da yaşayan biri olarak Beşyol kebabcisina giderim. Orayı denemeden bu yorumu yaptığınızı düşünüyorum. İskender grubu hele her şube ayrı kötü

Bahadır selvi 14 Mart 2022 22:31
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

En iyi iskenderi yapıyolar. İstanbulda o kadar iyi donerci var ama iskenderi yapamıyor. Domates sosu hiç baymıyor ve çok kararında. Pidesi tereyagında ıslatılmış ve kıtır. Örneği pek yok bence

Fehmi bey 28 Şubat 2022 22:01
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

İstanbul’a giderken uğradık. Bu kadar iskender yedim böylesi lezzet çok çok çok zor bulunur . Ama hijyen ve servise dikkat edilmelidir . Dükkân kapasitesi yetersiz . Saygılarımı sunarım .

Efe Rüzgaroğlu 26 Kasım 2021 13:28
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Tereyağı ve et kalitesi tatmin edici ancak yoğurt konusunda hüsran. Fiyatı itibariyle düşünürsek iskender genel olarak asla fiyatını haketmeyen bir yemek. Burada da beklentiyi çok yüksek tutmamak lazım. Evet çok lezzetli bir iskender yiyorsunuz ama bu yediğiniz iskender daha önce yediklerinizden 10 kat daha güzel değil. Belki bir tık daha güzel ama bu fiyatını hakettiği anlamına gelmiyor.

Efe Alim Koş 9 Kasım 2021 14:57
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Normal esnaf lokantasından hiç bi farkı yok fiyatı abartı pahalı sakarya da önerdiğiniz ömer ustadan 2 kat daha pahalı ve tadı oraya göre daha düşük seviyede bol yağ ile tadını kurtarmaya çalışmış.
Gület yüz 0.

Ekrem Yanbolluoğlu 7 Kasım 2021 18:49
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

İyi bir dönere hasret kaldığımdam mütevellit yolumu uzatıp eski garajın oradaki mekana gittim iyiki de gelmişim; fiyat gayet makul lezzete gelince etin kendisi lezzetli tereyağı ve sosla lezzet vermeye çalışmıyor servis hızlı daha ne olsun…

Ata K. 27 Ekim 2021 11:55
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Fiyat yüksek ama kullandıkları et özellikle yağ çok iyi.Mavi dükkan aynı para sanırım daha pahalıda olabilir fakat lezzet bu kadar iyi değil,üstelik çok sıra var.Mükemmel değil belki ama beni mutlu ediyor.Birde pideleri iyi undan ekşi maya yapsalar harika olurdu.

Levent Ö 13 Ekim 2021 08:58
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

İstanbuldaki şubelerde Bursa garajın oradaki tadı bulamasam da, en iyi iskender olarak 5 puanı hakediyor. Aradan 6 yıl geçmesine rağmen aynı tad.

Deniz Kalın 12 Ekim 2021 18:48
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

İki günlük iş seyahatimde, Hem İskenderin oğulları hem de burada, İskender yedim. Burada, kullanılan tereyağın etin önüne geçtiğini fark ettim. Sos olmaması da büyük eksiklik. Ben, İskenderin oğullarını daha çok beğendim.

Nazım Ortafidan 25 Eylül 2021 16:53
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Öncelikle söylemeliyim ki müthiş esnaf!!🔷Daha öncede geldiğim bu dükkanda döner kalmadığını öğrenince hemen alt tarafındaki AVM’de açtıkları dükkana gittim.Eski paylaşımlarda mevcut ve hiç memnun ayrılmadım.🔷Bunu yazdığımda işletme sahiplerinden Çağatay bey bana ulaşarak onu bulmamı ve eski dükkanda ağırlamak istediğini söyledi.🔷Yemeğimi yedikten sonra kendisiylede görüştük zaten.🔷Öncelikle diğer dükkanla arada muazzam bir fark var.🔷Döner gördüğünüz gibi ağır ağır pişiyor.🔷Sormadım ama bence %20 kuzu %80 dana etinden diye tahmin ediyorum.🔷Tereyağı hafif yakılmış olsada insanı rahatsız etmiyor ve oldukça iyi.🔷Yoğurt hazır.🔷Pideler oldukça taze ve lezzetli.Sosu etin üzerine değil pidenin üzerine döküyorlar ama ben yinede yarısına döktürüp yarısına döktürmedim taze kızarmış pide,tereyağ ve etin uyumunu yakalamak için.🔷Et çok doğru pişirilmiş ne çok ne az.🔷Kısacası deneyimlenilmesi gereken bir İskender kebap olmuş.🔷Bursa’ya yolunuz düşerse uğrayın derim.🔷Hep aynı İskender olmaz ama, arada diğer meşhur İskender’cilerede gidilmeli keza Bursa’da İskender’i harika yapan çok yer var.

Burak Şen 11 Ağustos 2021 21:29
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Çok lezzetli bir kebap. Bir çok yerde İskender kebap yedim. Bana göre en iyisi bu. Ama fiyat çok yüksek. Hatta abartı.

Muhammed 3 Ağustos 2021 23:30
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Vedat betin rehberinden gördüm geçen hafta gittim yediğim en lezzetli iskenderdi yumuşak eti yemesi güzel ve ağırlık hiç yapmıyor.

Emirhan 22 Haziran 2021 18:03
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bursa’da yapılan ilk İskender’in yapıldığı yer olan İskender ile kıyaslayacaksak buranın tereyağı ağızda daha fazla tat bırakıyor ve yenilirliği,açlığı daha da arttırıyor 🙂 servis iyileştirilmeli.

Emre 18 Aralık 2020 01:22
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kiymadan yapiyorlar, azaldikca yukaridan ciğ kiyma ekliyorlar. Bence son donemde tekrar denemenizi tavsiye ederim.

Doğan 22 Ağustos 2020 23:35
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bursa da İskender için tek adres

Ahmet 16 Temmuz 2020 18:53
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

5 kişi 350 TL hesap ödedim saygısız insansanlar çay bile ikram etmediler önünden geçip selam verilecek yer değil

Mehmet Bey 29 Mayıs 2020 19:00
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

20 sene önce efsanevi idi ama geçen yıllar lezzet erozyonuna sebep oldu. Ayrıca haftasonları ve öğle zamanı kapısında uzun süre sıra bekleniyor. Masaya size sormadan konulan salatalık turşusundan da esnaflığa aykırı bir şekilde ücret alıyorlar.
Şu anda Bursa’da daha lezzetli yapan en az 3-4 yer var. Fiyat/performans anlamında maalesef zayıf.

Yağmur COŞKUNDERE 15 Şubat 2020 22:40
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Iskender yemeye sadece buraya geliyorum.

Yasin utku yılmaz 11 Şubat 2020 17:26
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

İskenderin nirvanası

özer 27 Kasım 2019 16:18
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

eski dükkanın ambiyansı yıllara meydan okuyor
lezzet bursanın en iyisi
bu kadar kaliteli ürüne fiyat normal

Enes Çağrı Kaleli 21 Kasım 2019 19:04
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Açıkçası eski lezzetine ulaşamadım. Hijyen ise maalesef oldukça kötü.

Vle 27 Mayıs 2019 19:38
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Çok iyi

Oğuz Korkmaz 10 Şubat 2019 16:02
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Akşam geç saate kalmamak lazım. Dönerin sonunda lezzet azalıyor.

Hakan Kavurmacı 27 Aralık 2018 13:02
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bursa; Döner Kebabı, Köftesi, İnegöl Köftesi, Pideli Köftesi ile meşhur bir şehir. Dönerci Cemal’in eski dükkanını bende biliyorum. Kaç puan verirsin derseniz 60-70 arası veririm. Bursa’da çok daha iyi yapan yerler var. Hem fiyatça da çok uygun ve kaliteliler. Örneğin; Orhan Cami altında Kural’ların Bursa Kebapçısı, Kayhanda Bursa Büyükşehir Belediyesinin Kayhan Döner Evinin ürünlerini çok beğeniyorum. İskender Kebapçısı çocuklar, torunlar çok bölündüğü ve yeni ürün ve markalar çıkarttığı için listemden çıkardım. Bundan en aşağı 15-20 sene öncesi buralarda yemek yiyenler varsa şu anda aynı damak tadını yakalayamamaları normaldir. Bundaki etkenlerden en önemlisi şu anda bu işi yapanların o 15-20 sene önceki ustalardan el alıp almadığı, bizim bildiğimiz eskiden Uludağ’da doğada beslenen hayvanlar yerdik, şimdilerde kasaplardan mı tedarik ediyorlar bilemiyoruz.

Selim İncebay 22 Aralık 2018 19:40
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Mekan yeni nesil mekanlar gibi çok büyük değil fakat ambians şade ve şık .
İskender başarılı ; eti özel belli
Büyük ihtimal çoğunluğu bonfileden yapılıyor .
özellikle şehir dışından gelenler için risk almadan karınlarını güzelce doğurabilecekleri bir mekan.
Bizimle ilgilenen 18-19 yaşlarındaki
Genç Garson o yaşta olmasına rağmen iyi yoğrulmuş (bravo) .
Biz avm altındaki mekanlarına gittik
Tek eksiği wc olmaması
sadece lavobo olması

Melih 18 Aralık 2018 10:24
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bir bursalı olarak, İstanbulda yaşamanın kötü yanı canım istedigi zaman gidip bu lezzeti yiyememem ancak iskerder olarak en başarılı buldugum mekan hala burası bursadaki her iskender mekanına gitmiş biriyim ve istanbuldada pek çok yerde iskender yeme imkanım oldu fakat Uludağ kebabın yeri her zaman başka

Can ÇUBUK 18 Aralık 2018 02:14
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Öncelikle gerçek İskender kuzu ve koyun etinin karışımından, gerçek tereyağından ve gerçek yoğurttan yapılır. 1 porsiyon İskender’de 210 gr et kullanıldığı, gerçek köy tereyağı ve gerçek yoğurt kullanıldığı göz önüne alındığında gerçek İskender’i yediğiniz Uludağ Kebapçı’sında kuzu ve koyun etinin kg fiyatı, halis tereyağın fiyatı ve gerçek yoğurdun fiyatı göz önüne alındığında fiyatla ilgili eleştiride bulunulması gerçekten şaşırtıcı. 15-20 liraya gerçek İskender yemeniz kesinlikle mümkün değildir, dana etinden, market tereyağından İskender yapılmaz, kaldı ki İskender’e tereyağı dökülmesinin sebebi koyun etinin kokusunu alması ve kuzu eti gibi yumuşamasını sağlamaktır.
Uludağ Kebapçısı buradaki ilginç eleştirilerin aksine hala dünya üzerinde yiyebileceğiniz en iyi İskender’i yapmaktadır.
Tabiki de 10 yıl önceki lezzeti bulunmamakta ancak bu kendilerinden değil, kekikle beslenen hayvanların olduğu bölgelerin inşaata açılmasından kaynaklanmaktadır ancak lezzet farkı ancak %10 ila 15 arasındadır.
Uludağ Kebapçısında iyi servis bekliyorsanız öğle yemeği saatinde değil öğlenden sonra 3 ya da 4 civarında gitmelisiniz.

Uğur Batır 22 Kasım 2018 22:09
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

28 Ekimde yaklaşık 3 yıl aradan sonra heyecanla gittim. Malesef eski lezzeti, zevki alamadım. Özellikle fiyatı da düşünülürse bir daha gitmeyi düşünmüyorum. Istanbul’daki büfelerde 15 20 liraya daha güzel dönerler bulabiliyorsunuz

Namık Turhan 20 Kasım 2018 19:30
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Lezzet iyi ama maalesef hizmet son zamanda çok aksıyor. Geç veya buz gibi ya da yanlış gelen siparişler insanı çileden çıkarabiliyor.

Emre Mazanoğlu 20 Kasım 2018 19:25
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

28 Ekim 2018 tarihinde, tarihi restoranlarına girebilmek için çok bekleyeceğimizi anladığımız için hemen karşıdaki Kent Meydanı AVM şubesinde deneme şansım oldu. İskender kebabını daha önce Bursa’da yememiştim. Ankara ve İstanbul’da alışık olduğumuzdan daha kalın ve dolgun bir şekilde kebabı sunuyorlar. Kebap sos ve yağ içinde yüzerek gelmiyor. Bu nedenlerle kebabın lezzetini ve iyi kuzudan üretildiğini daha iyi anlıyorsunuz. Daha önce tecrübe etmediğimiz için servisten sonra sos ve tereyağ servisi yapmalarını beklemiştik. Ancak, kebabın lezzetini bozmamak için servisten önce kebabın altına (ve pidelerin üstüne) az sos servisi yaptıklarını, tereyağın da yine sunumdan önce az miktarda ilave edildiğini gayet bilgilendirici şekilde izah ettiler. Klasik dikey döner standına katmanlar halinde meşe kömürü közü doldurarak pişiriyorlar. Kararında pişirmenin yanında çok hızlı sirkülkasyon etin kurumasını önlüyor. Lezzetten ve sunumdan çok memnunum ancak fiyatlar çok yüksek. Bu konuda da marka olmanın avantajını gördüklerini düşünüyorum.

Atıf Tunç 19 Kasım 2018 19:50
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

İskender fazla pişmiş ve kuruydu. Her seferinde hayal kırıklığı yaşamaya başladım. Eski kalitesinden eser yok. Mekanın ününe ve fiyatlara göre berbat bir yemekti. Bu son gidişimdi.

Porsiyon 37, 1.5 porsiyon 50 TL.
Şıra 5 TL
Su 2.5 TL

Egehan 17 Kasım 2018 04:04
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bu yorumu bir Bursalı ve iskender sevdalısı biri olarak yazacağımı önceden belirteyim. Yani Bursa’daki çok yerde iskender yedim.
Burası eskiden gerçekten güzel yapan bir yerdi. Bir önceki gidişimde önce etin tadının değiştiğini farkettim. O günlük bir şeydir diye düşündüm, Her zaman aynı tat tutmasını bekleyemeyiz elbette.. Ancak geçtiğimiz gün İstanbul’dan arkadaşların geldi. Kendilerini buraya getirdiğimde inanılmaz mahçup oldum. Dışarıda en az 20 dk sıra bekledik(burası için normal). Sonra bizim sıramız geldiğinde (itiraz etmemize rağmen) hemen yandaki Kafkas şekerleme dükkanına aldılar. Siparişleri verdik. Gelen siparişler rezildi. İskender soğuktu, aşırı yağlıydı ve kesinlikle az pişmişti. Eti kötüleşmişti(yine). Yanındaki yoğurdun ise eskisi ile alakası bile yoktu. Fiyatlara değinmiyorum, bu artık kültürel bir şey gibi ama kesinlikle o iskenderi alelade bir sokak iskendercisinde de yerdim. Bir daha sanırım gitmem. Bursa’da kat be kat daha iyi eti olan ve daha da iyi yapan ama ismi bilinmeyen bir çok iskenderci var.
Lezzete 3 verdim ama eski günlerin hatrına.

Atakan 6 Kasım 2018 12:10
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Eski kalitesi yok. Fakat Bursa da başka alternatif ben bilmiyorum Odun ateşi olması güzel

Canthelunatic 6 Kasım 2018 01:41
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Uludağ eteklerinde dağ kekiği ile beslenen o kuzular kalmasa da hala geleneksel tadı yaşatmaya çalışan kebapçı. Karşıda bulunan kent meydanı şubesi yerine eski küçük dükkana gidilmesi önerilir. Etinin kokusu ve lezzeti ile kıymadan yapılan taklitleri ile arasındaki farkı hissedeceksiniz

Gokce 2 Kasım 2018 02:18
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Cemal ve Cemil ustanin tek eksigi salcali sos kullanmamalari maalesef bu sebepten begenemedim..

Utku 31 Ekim 2018 10:28
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Gerçekten lezzetli ve güzeldi. Tattığım en iyi iskenderdi diyebilirim. İnşallah standartlarını düşürmezler.

Görkem 29 Ekim 2018 02:28
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Etibol iskender diye tabir edilen fileto etli iskenderini tatma imkanım oldu. Dönerin etini çok beğendim lakin fileto eti sıradandı, fiyatları da bir miktar yüksek ancak kesinlikle denenmeliler listesinde yer alıyor.

Esil Mertoğlu 28 Ekim 2018 01:43
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

İskender kebabında lezzet ve iyi kaliteyi bulan haber versin 🙂 bu mekanın da ünü yüksek olsada, fark yaratmıyor…

Eray 25 Ekim 2018 20:05
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Yediğim en iyi kebaptı.