Bursa’daki Uludağ Kebapçısı Türkiye’nin gastronomik miraslarından biri. Kuşaktan kuşağa geçen, fakat lezzetini muhafaza edebilen işletmelerden. Şimdi bu gibi yerler çok ciddi bir tehlike ile de karşı karşıya kalıyor. Sahip oldukları popülarite karşısında şube sayılarını hızla arttırıp, kaliteyi bozmak. O yüzden benim buradaki tavsiyem sadece Eski Garaj’ın olduğu, esas yerlerine ilişkindir. Yoğun müşteri ilgisi sayesinde etleri kurutmadan ve yakmadan, güzel bir kömür ateşinde pişirip getiriyorlar. İnegöl civarından bulabildikleri en iyi etleri aldıkları ve gerçek tereyağı kullandıkları için de müşterilerin bir porsiyondan fazlasını yediğini farkettim.

Vedat Milor

4.5

Tavsiyeler:

  • İskender kebap
User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Uludağ Kebapçısı Cemal & Cemil Usta, Ulu Mahallesi, 16. Şirin Sk. No:12, 16220 Osmangazi/Bursa

Telefon:
İnceleme Ekle

12İncelemeler

captcha-input
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Uğur Batır 22 Kasım 2018 22:09
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

28 Ekimde yaklaşık 3 yıl aradan sonra heyecanla gittim. Malesef eski lezzeti, zevki alamadım. Özellikle fiyatı da düşünülürse bir daha gitmeyi düşünmüyorum. Istanbul’daki büfelerde 15 20 liraya daha güzel dönerler bulabiliyorsunuz

Namık Turhan 20 Kasım 2018 19:30
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Lezzet iyi ama maalesef hizmet son zamanda çok aksıyor. Geç veya buz gibi ya da yanlış gelen siparişler insanı çileden çıkarabiliyor.

Emre Mazanoğlu 20 Kasım 2018 19:25
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

28 Ekim 2018 tarihinde, tarihi restoranlarına girebilmek için çok bekleyeceğimizi anladığımız için hemen karşıdaki Kent Meydanı AVM şubesinde deneme şansım oldu. İskender kebabını daha önce Bursa’da yememiştim. Ankara ve İstanbul’da alışık olduğumuzdan daha kalın ve dolgun bir şekilde kebabı sunuyorlar. Kebap sos ve yağ içinde yüzerek gelmiyor. Bu nedenlerle kebabın lezzetini ve iyi kuzudan üretildiğini daha iyi anlıyorsunuz. Daha önce tecrübe etmediğimiz için servisten sonra sos ve tereyağ servisi yapmalarını beklemiştik. Ancak, kebabın lezzetini bozmamak için servisten önce kebabın altına (ve pidelerin üstüne) az sos servisi yaptıklarını, tereyağın da yine sunumdan önce az miktarda ilave edildiğini gayet bilgilendirici şekilde izah ettiler. Klasik dikey döner standına katmanlar halinde meşe kömürü közü doldurarak pişiriyorlar. Kararında pişirmenin yanında çok hızlı sirkülkasyon etin kurumasını önlüyor. Lezzetten ve sunumdan çok memnunum ancak fiyatlar çok yüksek. Bu konuda da marka olmanın avantajını gördüklerini düşünüyorum.

Atıf Tunç 19 Kasım 2018 19:50
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

İskender fazla pişmiş ve kuruydu. Her seferinde hayal kırıklığı yaşamaya başladım. Eski kalitesinden eser yok. Mekanın ününe ve fiyatlara göre berbat bir yemekti. Bu son gidişimdi.

Porsiyon 37, 1.5 porsiyon 50 TL.
Şıra 5 TL
Su 2.5 TL

Egehan 17 Kasım 2018 04:04
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bu yorumu bir Bursalı ve iskender sevdalısı biri olarak yazacağımı önceden belirteyim. Yani Bursa’daki çok yerde iskender yedim.
Burası eskiden gerçekten güzel yapan bir yerdi. Bir önceki gidişimde önce etin tadının değiştiğini farkettim. O günlük bir şeydir diye düşündüm, Her zaman aynı tat tutmasını bekleyemeyiz elbette.. Ancak geçtiğimiz gün İstanbul’dan arkadaşların geldi. Kendilerini buraya getirdiğimde inanılmaz mahçup oldum. Dışarıda en az 20 dk sıra bekledik(burası için normal). Sonra bizim sıramız geldiğinde (itiraz etmemize rağmen) hemen yandaki Kafkas şekerleme dükkanına aldılar. Siparişleri verdik. Gelen siparişler rezildi. İskender soğuktu, aşırı yağlıydı ve kesinlikle az pişmişti. Eti kötüleşmişti(yine). Yanındaki yoğurdun ise eskisi ile alakası bile yoktu. Fiyatlara değinmiyorum, bu artık kültürel bir şey gibi ama kesinlikle o iskenderi alelade bir sokak iskendercisinde de yerdim. Bir daha sanırım gitmem. Bursa’da kat be kat daha iyi eti olan ve daha da iyi yapan ama ismi bilinmeyen bir çok iskenderci var.
Lezzete 3 verdim ama eski günlerin hatrına.

Atakan 6 Kasım 2018 12:10
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Eski kalitesi yok. Fakat Bursa da başka alternatif ben bilmiyorum Odun ateşi olması güzel

Canthelunatic 6 Kasım 2018 01:41
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Uludağ eteklerinde dağ kekiği ile beslenen o kuzular kalmasa da hala geleneksel tadı yaşatmaya çalışan kebapçı. Karşıda bulunan kent meydanı şubesi yerine eski küçük dükkana gidilmesi önerilir. Etinin kokusu ve lezzeti ile kıymadan yapılan taklitleri ile arasındaki farkı hissedeceksiniz

Gokce 2 Kasım 2018 02:18
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Cemal ve Cemil ustanin tek eksigi salcali sos kullanmamalari maalesef bu sebepten begenemedim..

Utku 31 Ekim 2018 10:28
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Gerçekten lezzetli ve güzeldi. Tattığım en iyi iskenderdi diyebilirim. İnşallah standartlarını düşürmezler.

Görkem 29 Ekim 2018 02:28
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Etibol iskender diye tabir edilen fileto etli iskenderini tatma imkanım oldu. Dönerin etini çok beğendim lakin fileto eti sıradandı, fiyatları da bir miktar yüksek ancak kesinlikle denenmeliler listesinde yer alıyor.

Esil Mertoğlu 28 Ekim 2018 01:43
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

İskender kebabında lezzet ve iyi kaliteyi bulan haber versin 🙂 bu mekanın da ünü yüksek olsada, fark yaratmıyor…

Eray 25 Ekim 2018 20:05
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Yediğim en iyi kebaptı.