Buranın bir diğer adı da Tulumbalı Meyhane. Rakıyı tulumbadan basıyorlar. İzmir Yenişehir’de, Zeytinlik Caddesi’nde bir mekan burası. İzmirli arkadaşların söylediğine göre pek güvenli bir bölge değil. Ama İzmirlilerin güvenlik anlayışı ile biz İstanbullularınki farklı. Onların “tehlikeli” bulduğu bölgeler bizim için sözü bile edilmeye değmeyecek kadar sıradan yerler. Müşteri kesimi çok seçkin. Alaaddin’in sihirli lambası elimde olsa ve içinden çıkan cin “Dile benden ne dilersen” dese, “Böyle bir meyhanenin İstanbul’da olmasını dilerim” derim! Arnavutciğerini de öyle bir yapıyorlar ki Asmalimescit Refik bir, burası iki. Ciğer süt danasından. Çok iyi temizlenmiş ve çok temiz bir yağda tam kıvamında pişmiş. Ciğer sevmeyenler (ben de 30’uma kadar yemezdim) bile bunu denese mezhep değiştirebilir. Hesap da yiyip içtiklerimize ve kaliteye göre makul. Eksik tarafları ise sınırlı sayıda rakı bulundurmaları ve ülkemizde birçoklarının yaptığı gibi pirzolayı gereksiz yere fazla dövüp biraz fazla pişirmeleri.

Vedat Milor

4

Tavsiyeler:

– Sakatat
– Acılı ezme
– Atom kokoreç
– Arnavut ciğeri
– Kuzu tandır

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

YENİŞEHİR, Zeytinlik Cd. NO: 47/A, 35120 Konak/İzmir

Telefon:
İnceleme Ekle

1İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
ÖZCAN 26 Ekim 2018 20:42
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Mekanın Güzelyalı’da 2 şubesi daha var. Masalarda fix ordövr tabağı oluyor mezeler tabakta bekletiliyor (nasılsa her masa dolacak mantığındalar) bu da biraz bayatlamasına ve lezzetlerin içiçe geçmesine neden oluyor.
Lezzet ortalama ne çok iyi ne kötü. Mekan meyhane konseptinde olmasından ve canlı müzik olmasından mütevellit haliyle gürültülü. Ancak asıl rahatsızlık masaların dipdibe olmasından kaynaklanıyor.
3. kuşak sahibi arada sahne alıyor sesi güzel. Bana eskiden TVlerde gördüğümüz sulukule meyhanelerini anımsatıyor. Bolca beyaz yakalı, profesyonel kurgulanmış bir eğlencede 1 metrekare alanda dağıtma derdinde. Ayrıca belli bir saatten sonra sigaraya izin verilmesi de eksi tarafı.