İstanbul’da bu tip bir İtalyan ile karşılaşmak özellikle güzel bir sürpriz. Güzel çünkü bizde İtalyan lokantaları daha çok büyük ölçekli ve belli bir kişiliğe, sıcaklığa sahip olmayan mekânlar. Aşçıları genelde İtalyan değil ve yemeklerin çoğunu kitaplardan buldukları tarifleri Türk damak tadına uydurarak ve basitleştirerek hazırlıyorlar. Bu tip hazırlanan öğünlerin kötü olduğunu söyleyemem ama ruhsuz olduklarını iddia edebilirim. Bunun dışında bizdeki İtalyanlar sanki Allah’ın emri gibi hep pizza bulundurmaya çalışıyorlar mönülerinde. Halbuki İtalya’da pizzayı pizzacılarda bulursunuz ve ne ciddi lokantalar ne de ‘osteria’ ve ‘trattoria’larda pizza bulunur. Diğer bir sorun da malzeme kalitesi. Serenzo tam bir aile işletmesi. İtalyan Enzo mutfakta. Eşi Serpil Hanım salonda. İkisinin isminin birleşmesinden oluşan ‘Serenzo’ adı burdan geliyor. Gene bizdeki birçok lokantanın telaffuz bile edemedikleri yabancı isimleri seçmesi gibi yapay değil. Romantik ve samimi. Tam da öyle bir yer burası.

Vedat Milor

4

Tavsiyeler:

– Makarnalar
– Tiramisu

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Gayrettepe Mahallesi, Say Apt, Vefabey Sokağı 25/C, 34349 Beşiktaş/İstanbul

Telefon:
İnceleme Ekle

4İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Caner Islak 30 Aralık 2018 01:13
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Mekan gercekten surpriz ve dekorasyon seker Italyan restorani ortami, samimi sicak bir havasi var. Servis yavas, yemekler konusunda beklentinizi cok yuksek tutmayin, lezzet ust duzey degil ama makul bir seviyede. Isiklandirma biraz daha ozenli ve guzel olsa mekan daha hos olurdu bence.

Sule Karaman 16 Kasım 2018 16:58
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Ravioli İtalya standartlarında bir lezzete sahip. Mekan ferzan özpetek filmlerinin içinde hissettiren sıcaklıkta, servis özenli. Şehrin merkezinde, bu kalitede İtalyan restoranı olarak eşsiz.

Sezin 28 Ekim 2018 22:07
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Ortam şirin bir İtalyan restoranı ortamı. Pizzalar güzel. Müzikler güzel. Servis biraz yavaş. Fiyatlar yakın zamanda zamlanmış. Servis ücreti de fiyata dahil ediliyor.

Oğuz 26 Ekim 2018 16:39
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Öğle saatlerinde yoğunluktan dolayı servis uzasada lezzet tatmin edici. Çalışanlar son derece kibar ve sıcakkanlı. Pesto lazanya denemeye değer. Diğer yandan pizzaları vasat.