İsmet Saz kuşkusuz ülkemizdeki en kabiliyetli genç şeflerden biri. Kuruçeşme’deki TOİ’ye iki kez gitmeyi denedim. İlkinde yer yoktu, üstelemedim. Bu denemeden üç ay sonra hafta içinde kolayca yer buldum. Gittiğimde İsmet Bey yoktu. Daha iyi oldu, bu durum bana daha nesnel değerlendirme yapma fırsatı verdi. Her şeyden önce İsmet Bey’i tebrik edeyim, kendisini çok takdir ettiğimi belirteyim. Ülkemizde norm, büyük fast food zincirleri kurmak, yemekten önce hangi ünlüyü davet edeceğini düşünmek ve bu işi becerecek bir PR şirketi bulmak. İsmet Bey’in bana verdiği izlenimse işinde ciddi olduğu ve hâlâ iyi yemek pişirmeyi önplanda tuttuğu… Ülkemizde gastronomik restoran işine soyunmak büyük risk. Müşterilerin çoğu her 20 dakikada bir sigara içmek için dışarı çıkıyor. Çok sayıda kaliteli yemek çıkarmak zor ama herkes illa çeşit bekliyor. Malzeme kalitesinden anlayan, müşterilerin en fazla yüzde 5’i. Bu, dünyanın her yerinde böyle. Bu durumda iyi malzeme kullanmak pahalı olduğu için rasyonel değil. Kendi ayağına kurşun sıkmak gibi… Bütün bu şartlar altında gastronomik lokanta açanlara helal olsun! Mekân güzel. Zeytin ağaçlarıyla çevrili hoş bir ambiyans. Servis elemanları bilgili, titiz, yemeklerin içeriğiyle ilgili sorularınıza cevap veriyorlar. Garsonumuzun sadece bizle değil, her masayla aynı düzeyde ilgilendiğini gördük ve çok mutlu olduk. Bravo! Bir seferinde bize aşırı ilgi gösterilip bir masa ıskalanınca oradaki bir müşterinin, haklı olarak “Ne yani biz Vedat Milor değilsek müşteri değil miyiz” dediğini duymuş ve kahrolmuştum.

Vedat Milor

4

Tavsiyeler:

– Ördek prosciutto
– Izgara bebek kalamar
– Kaz ciğeri
– Wellington süt dana

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Toi, Kuruçeşme Mahallesi, Kuruçeşme Cd. No:11, 34345 Beşiktaş/İstanbul

Telefon:
İnceleme Ekle

4İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Melek Varol 7 Eylül 2019 12:18
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

İsmet Bey’i ve tüm ekibini tebrik etmek lazım. Her gittiğimizde aynı kaliteyi ve ilgiyi buluyoruz. İstanbul’da taze, lezzetli seafood yenebilecek tek adres bence

Can G. 15 Şubat 2019 11:28
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

İyi yemek, iyi servis ve güzel ambiyans için mükemmel bir mekan. İsmet Saz’ı tebrik ediyorum. Ayrıca katılmadığım ama denemeyi istediğim “Chef’s Table” konsepti kesinlikle denenmeli.

Pelin Tatlıc 29 Ekim 2018 09:30
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

İstanbulda en sevdiğim “finedine” mekanlardan. Kalite, özen, lezzet, özgünlük hepsi bir arada. özellikle şef İsmet Saz’ın Amerikada çalıştığı restauranttan menüsüne taşıdığı, oldukça emek isteyen “beef wellington” kesin denenmesi gereken, imza yemeği diyebilirim.

Serdar 28 Ekim 2018 21:18
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Çok hoş bi yer