Özet: Sadece Tinos’un değil, Yunanistan’ın en iyi lokantalarından.

Ambiyans: Nisbeten izole bir koyda, denize nazır bir konumda ahşap masa ve sandalyelerden oluşan rahat ve şık bir ambiyansa sahip. Ege’de bir restoranı nasıl hayal ediyorsanız, tam olarak öyle!

Fiyat: Adadaki diğer restoranlardan daha pahalı.

Michelin Rehberi’nden bol yıldız alan ve vejetaryen mutfağı ile ünlü olan restoranlardan daha başarılı olduğunu düşünüyorum buranın. Bunun üç nedeni var: Birincisi malzeme kalitesi. Tinos’un volkanik toprağında bitki ve sebzelerin çok lezzetli olması. İkincisi, doğal ve susuz tarım. Lezzetler bu sayede daha yoğun bir lezzete sahip oluyor. Üçüncüsü de Şef Antonia’nın zorlama olmayan çok iyi bileşimleri. Deniz ürünleri de çok iyi: Tarama ve balkabağı ile servis edilen subye ızgara… Beyaz tarama ile servis edilen ızgara karides. Zeytinyağı ve pekmez ile fırında ahtapot… Buraya Mikonos’tan devamlı özel tekneler yanaşıyor. Nedenini söylemeye gerek yok!

İçki eşleştirmesi: Tinos, şarap üretimiyle öne çıkan adalardan biri. Başlangıç yemeği olarak tarama, füme balık ve sebze tabakları seçenleri tatmin edecek şaraplardan biri lezzetli ve serinletici olan Kechris Winery’nin Afros Retsina’sı. Adada üretim yapan T-Oinos adlı üretici hem kırmızı hem de beyaz şaraplarıyla ciddi saygı görüyor. Keza Domaine De Kalathas da doğal şaraplarıyla şarap dünyasında saygı duyulan üreticilerden.

Tavsiyeler:

  • Tarama ve balkabağı ile servis edilen subye ızgara
  • Beyaz tarama ile servis edilen ızgara karides
  • Zeytinyağı ve pekmez ile fırında ahtapot
  • Sebze tabakları
User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

To Thalassaki, Ysternia bay, 842 01, Tinos

Telefon:
İnceleme Ekle

0İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed