Tarihi bir restoranı değerlendirmeye nasıl yaklaşmak lazım? Belki de en iyisi Vedat Milor’un yaptığı gibi onları ikiye ayırmak: tarihlerine ihanet edenler ve etmeyenler. İlk gruptakiler sizi önünüze getirdikleri tabakla değil de tarihleri ile etkilemeye çalışanlar. Tarihlerine ihanet etmeyenler ise asırlık geçmişlerinden kaynaklanan tecrübeyi gerektiği gibi tabaktaki yemeğe yansıtabilmiş oluyorlar. Tatlıdil Köftecisi, Eskişehir’deki ilk esnaf lokantalarından biri: 1932 yılında kurulmuş. Yaptıkları şey hem basit hem zor. Basit çünkü köfte çok kompleks bir yemek değil. Öte yandan, giderek yozlaşan ve bozulan yemek dünyasında kaliteyi belli bir seviyede tutarak var olmaya devam edebilmek zor bir iş. Tatlıdil Köftecisi, iyi bir dana etinden yaptıkları ızgara köfteleri ve üzüm şıralarıyla size güzel bir ziyafet sunuyor.

Tavsiye Ekibi

Tavsiyeler:

  • Izgara köfte
  • Şıra
User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Arifiye Mahallesi, Çarşı Yandaş Sok. No:19, 26010 Odunpazarı/Eskişehir

Telefon:
İnceleme Ekle

7İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Hilmi 26 Eylül 2020 14:27
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Her daim ayni lezzeti bulmak sevindirici ve şaşırtıcı, kaliteyi bunca yildir bozmamalari buyuk bir basari. Basit bir yemek olarak görülen Köfteyi yapmak bu kadar zor iken her daim ayni lezzeti sunmak daha da zor. Fiyatları ise sizi uzmeyecek bir stabdartta, sürekli fiyat guncellemesi yapan bir yer degil.

Mirsad 2 Mayıs 2019 07:07
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bu köfteciyi bir Eskişehir seyahatimizde internet üzerinden araştırırken buldum. Tam olarak nerede yeriz nasıl yaparız bilemediğim için yorumlarına da bakarak burayı uygun gördük fakat lezzet benim için tam bir hayal kırıklığı oldu. Birçok köfte tattım fakat bu kadar kötüsünü yememiştim. Siteye bakarkende Vedat Bey’in tavsiyesi olarak görünce de açıkcası çok şaşırdım. Çok yağlı ve köfte tadı yoktu. Enteresan, acaba ben mi anlamadım bu işten bilmiyorum.

Cuneyt Gunes 8 Mart 2019 16:30
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Porsiyonlar oldukca kucuk, misafirleri doyurmak adina ekmek servis ediliyor. Kofteler vasat diyebilirim.

Eda Tezcan 6 Şubat 2019 23:24
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Köftenin et, yağ dengesi gayet yerinde, köftenin sululuğu tam olması gereken gibi. Bazı benzerlerinin aksine köfte tadını bastıran yoğun baharattan (daha çok kimyondan) ustaca kaçınılmış, ağızda dengeli bir köfte tadı bırakıyor. Yağlı ekmekleri lezzeti başka yerlere götürüyor, çok güzel. Piyazını ortalama buldum, daha iyi olabilirdi. Fiyat performans olarak düşünülünce kesinlikle tavsiye edebileceğim kalitede bir yer.

Mücahit Öztürk 6 Ocak 2019 22:11
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Küçüklüğümün köftecisi .Tarzlarını hala devam ettiriyorlar.Şırası,yağlı ekmekleri,soğanlı köfteleri harika.

Ali Erdem 25 Aralık 2018 23:07
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Anneannemin annemi, annemin beni, benim kızımı götürdüğüm kuşaktan kuşağa aktarılan bir gelenek ve lezzet. Eskişehir çarşısında işi olanların karnı acıktığında girip kısa sürede hesaplı bir şekilde karnını doyurup çıktığı bir mekan. 30+ yıl önce çocukken damağımdaki köfte tadını her gittiğimde aynen buluyorum. Yağlı ekmeğinin ve şırasının lezzeti için gittiğim bile oluyor. Aynı ambiyans aynı çalışanlarla hayatımızda hep olsunlar.

Onur Erşen 18 Aralık 2018 08:54
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Mekanın tarihi olduğu doğru ama sırf tarihi olduğu için 3. sınıf mekanlarda müşteri ağırlayan mekanlara pek saygı duyamıyorum, çünkü para kazanmaya devam ettiği sürece bu tarz mekanların da müşteriye saygı duyduğunu düşünmüyorum.
Tatlıdil Köftecisi de son derece rahatsız bir mekana sahip. Dip dibe ve olabildiğince küçük masalar, eğilmeden yürünülmeyen basık bir tavan ve 3. sınıf masalarda kalitesiz bir sunum.
Köfteye gelince ince dilimlenmiş ve bir kısmı yağa batırılmış somun ekmeklerin üzerinde sunuluyor. Kesinlikle et lezzeti yok, tamamen yağdan oluşan klasik bir stadyum önü köftesinden hiçbir farkı olduğunu düşünmüyorum.
İyi bir köftecinin olmazsa olmazlarından kaliteli bir piyaz da maalesef bulunmuyor.
Fiyatlar ortalama civarda ama kaliteye göre yüksek.