Minicik bir mekân ve tam bir aile işletmesi. Anne ve kız. Kendi yağları ile kavrulmaya çalışan, tertemiz ve düzgün insanlar. Hemencecik pozitif enerji aldım ve samimiyetlerinin içten olduğunu gördüm. Mutfak kapasitesi sınırlı tabii. Öyle Mardin’deki harikulade bir işletme olan Cercis Sofrası’nda gördüğüm gibi olağanüstü mezeler hazırlamıyorlar. Daha çok Güneydoğu’da gördüğüm esnaf lokantaları gibi. Çorba, dolma, içli köfte ve kaburga dolması. Tam benlik. Denediğim her şey özenle hazırlanmıştı. Kelle paça çorba, gerçek kelle ve paçadan yapılmıştı ve kıvamlıydı. Hem bumbar hem de işkembe dolması denedim ve “Helal olsun”  dedim. Son derece emek yoğun ve zahmetli olmanın ötesinde hüner isteyen yemekler bunlar. Bumbar İstanbul’da birçok mekânda olduğu gibi kalın ve dokusu çiklet gibi değildi. Damakta eriyordu. Ayrıca baharatları yerinde ve pişimleri mükemmeldi. Olacak iş değil biliyorum ama bu tip Güneydoğu başyapıtlarını iyi bir Beaujolais veya Saint Joseph ile eşleştirme şansım olsa aldığım zevk doruk noktasına ulaşır. Mardin Sofrası içkisiz.

Vedat Milor

4.5

Tavsiyeler:

– Bumbar
– İçli köfte
– Sembüşek
– Kaburga dolması
– Sarma tatlı

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Tarihi Kent Mardin Sofrası, Kartaltepe, Filiz Sokağı No:3, 34145 Bakırköy/İstanbul

Telefon:
İnceleme Ekle

8İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Mithat 17 Ağustos 2019 17:51
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kaburga dolması ve içli köftesi gerçekten damak çatlatan cinsten. Oldukça samimi bir işletme ve aile işletmesi olmasının da bir etkisi olsa gerek.

Ahmet 16 Ağustos 2019 23:28
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Yaklaşık 2 hafta önce gittim buraya. İçli köfteyi pek sevmem ama burada yediğim içli köfte hala rüyalarıma giriyor diyebilirim benim için bir numara budur. Ağızda çok güzel dağılıyordu. Zeytinyağlı Yaprak Sarması ise 2. sırada geliyor. Yaprağın kalitesi, içinin iyi pişmesi ve o enfes lezzet harikaydı. Kullanılan yapraktan ötürü yaprak sarmalar kendiliğinden ekşiydi. 3. Sıraya ise Kaburga dolmasını koyardım. Eti harika pişmiş, pilavı tane tane idi. Son sıraya ise bumbar dolmasını koyuyorum. Bumbar dolmasının içi ve kaburga dolmasının pilavı biraz fazla karabiberliydi ama bu yörenin lezzetide buradan geliyor. Fiyat olarak çok yüksek değil. Bakırköy de yaşasam en az haftada bir gün giderim.

Hasan Duman 15 Ağustos 2019 19:45
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

İlk kez denediğimiz lezzetler. Üzerine bir çay iyi gidebilirdi.

Aylin Aydoğdu 24 Temmuz 2019 15:30
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Haslama Içli köftesi güzeldi, sadece kapama şekli alışılmadık. O yüzden kapatılan kısmında fazla dış hamuru var. Sembusek ve patlıcan dolması çok güzeldi. Ikisinin de tadı ve baharatı yerinde. Kaburga dolmasindaki etler yumuscik lif lif ayriliyordu, pilavı biraz fazla karabiberli olmuş sadece.
Onun dışında ilgi ve alaka çok güzel. Tam bir aile işletmesi. Hijyen acısından da bir sorun yoktu.

Neslihan 21 Temmuz 2019 15:29
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Merhaba, gerçekten tam bir aile işletmesi, yediğimiz her şey lezzetliydi. Sıcakkanlılar, hizmet hızlı ve memnun edici. Tek eleştirim ise tuvalet hakkında, hijyeni yoktu malesef, tek kişinin bile sığmakta zorlandığı minicik bir köşe. Vedat bey in WC için yukarı çıktığını sanmıyorum.

Cemal 7 Nisan 2019 20:41
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Ilk kez denedigim Mardin sofrasindan kabuga dolmasini cok begendim eti yumusak pilavi cok iyidi mumbar cok ozel degildi haşlama içli köfte daha iyilerini baska yerlerde yemistim kaburga dolmasi için yine gidebilirim .

Umut 30 Mart 2019 15:47
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Mükemmel Lezzet Harika

Umut 14 Şubat 2019 23:41
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Yemekler Mükemmel Ötesi Süper
Vedat Bey Çok Teşekkürler