Asıl mesleği kasaplık olan sahipleri, yaklaşık 2002 yılından beri restoran işletmeciliği yapıyorlar. Sezonuna göre, yöresel lezzetleri yapmaya gayret gösteriyorlar. Özellikle her yerde bulmanın pek mümkün olmadığı ekşi taraklık gibi lezzetleri de bulmak mümkün.

Tavsiye Ekibi

Not: Henüz Vedat Milor tarafından ziyaret edilmemiştir.

Tavsiyeler:

  • Ayvalı taraklık (kış mevsiminde)
  • Antep lahmacunu
  • Ayvalı cevizli lahmacun (kış mevsiminde)
  • Firik pilavı
  • Ekşili ufak köfte
  • Yoğurtlu patates
User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Sanayi Mahallesi, Göllüce Cd., 27110 Şehitkamil/Gaziantep

Telefon:
İnceleme Ekle

4İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Mehmet Barış 1 Aralık 2019 23:31
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Gaziantep’te sulu ve fırın yemekleri ile soğan kebabı, patlıcan kebabı, soğanlı lahmacun gibi lezzetleri aynı anda mükemmel yapan tek gerçek esnaf lokantası

Murat H. 24 Temmuz 2019 21:25
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bir Adanalı olarak damak zevkime en uygun mutfak Antep mutfağıdır. Fakat bu lokantayı ne kadar övsem azdır. Yeri biraz sapa olduğundan sadece bilenlerin gittiği yine de masa bulmakta zorlanacağınız bir mekan. Özellikle öğle saatlerinde yoğunluk had safhada. Aile lokantası mahiyetinde ama öyle ufak salaş yerlerden değil. Denediğim sulu yemeklerden tutun lahmacun, soğan kebabı muazzam lezzetliydi. Bir mekanda her şey mi bu kadar lezzetli olur. Şiddetle tavsiye ederim muhakkak yolu düşenler ziyaret etsin

taners 10 Temmuz 2019 12:45
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Gün içi hizmet sunan bir işletme, akşam yemeği bulunmuyor. Bir çok yemeği öğleden sonra bulmak mümkün olmayabilir. Kebap, lahmacun ve yöresel yemekler sunuluyor.
Klasik antep lahmucunun et ve sebze dengesi iyi, hamuru doğru kalınlıkta. Eski antep lahmacunları kadar yağlı olmaması lezzeti biraz azaltıyor, ancak Antep’te yenebilecek iyi lahmacunlar arasında sayılabilir.
Soğanlı lahmacunun ise nar ekşisi bence fazla, üstelik kullanılan nar ekşisinin şekeri soğandaki şekere eklenince benim damağım için fazla şekerli oluyor.
Mevsiminde ekşili taraklığı en sık sunan işletme denebilir. Acıoğlu ve MSM’de de özel gün ve haftalarda ekşili taraklık bulunuyor. Tüm Antep’te olduğu gibi koyun eti kullanılıyor, lezzetli ve bunun yanında başka birçok bölgedeki koyunlar gibi kötü kokmuyor. Ekşili taraklıkta pirzola etin yanında ayva bulunuyor. Ayvanın mayhoşsu tadı yemeğin lezzet anahtarı sanırım.
Firik pilav da bulmak mümkün, sulu yemeklerin yanında güzel gidiyor.
Genel olarak başarılı bir işletme, birkaç günlük Antep bir öğün uğranmasında fayda var.

Ersin Rahatgün 5 Kasım 2018 23:42
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Soslu veya sebzeli kebaplar için popüler mekanlar arasında seçkin lezzet..