Gerçek bir pide, zahmetli olduğu ve sınırlı sayıda yapılabildiği için maliyetli. Ülkemizde insanlar kötü bir pizzaya 80 TL verebiliyor ama pide 30 TL olsa ülkede isyan çıkar. Bu tip sınırlamalara rağmen, pek çoğu Karadeniz kökenli değerli pide ustaları var İstanbul’da. İlginç bir paradoks da şu: Orta ve üst gelir düzeyinin yaşadığı semtlerde iyi pide bulamazken, orta ve dar gelirlilerin yaşadığı semtlerde iyi pide buluyorsunuz. Murat Usta Trabzon Maçkalı ve Sultanbeyli’deki bu pidecide çok güzel pideler yapıyor. Kendisi güleryüzlü, servis iyi, lokantası temiz. Anlattığına göre Karadeniz pidesi düşük gelirlilerin doyurucu yemeği olarak ortaya çıkmış. Yöre köylüsü kendi yaptığı tereyağını lahana yaprağına sararak cebine koyar ve şehre indiğinde fırıncıya vererek yağlı bir pide yapmasını söylermiş. Tabii ki odunla ısınan karafırında. İstanbul’un belki de en iyisi.

Vedat Milor

4.5

Tavsiyeler:

– Kapalı kavurmalı pide
– Kapalı kıymalı pide
– Açık peynirli yumurtalı pide

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Abdurrahmangazi Mahallesi, Yeşil Cd. No:8, 34920 Sultanbeyli/İstanbu

Telefon:
İnceleme Ekle

7İncelemeler

captcha-input
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Mahmut Arslan 18 Aralık 2018 23:35
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bugüne kadar yediğim en lezzetli pide desem, mübalağa yapmış olmam. Sağ olun Vedat Bey. Ellerinize sağlık Tadal Pide ustaları.

YK 25 Kasım 2018 22:54
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kavurmalı pidesi gercekten iyiydi, lahmacun ince ve yağ oranı iyi ayarlanmıştı, sucuğu değiştirmeleri lazım, sütlaç orta, hizmet iyi, kalite ve fiyat performansı iyi, ellerine sağlık.

Enver Arda 2 Kasım 2018 18:53
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kavurmalı pide mükemmel anlatmaya gerek yok… Şimdi yuvarlak peynirli kavurmalı yumurtaliyi test ettim yine mükemmel lezzet.. Haftada 1 kez kesin buradayım

Burak A. 28 Ekim 2018 20:53
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

İstanbul’da yiyebileceğiniz en iyi karadeniz pidesi

Bakacı 26 Ekim 2018 21:20
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Haftanın 3 günü gittiğimiz yerin “belkide istanbulun en iyisi” denilebilecek bi yer olduğunu tahmin etmedim. Lahmacun haricinde gerçekten lezzetli bir yer. Kavurmalı kaşarlı pidesi bence en iyisi. Servis güzel samimi.

Osman PALA 26 Ekim 2018 21:15
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Harika

Doğukan Temel 25 Ekim 2018 18:38
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kavurmalı kaşarlı olarak yediğim pidenin malzemeleri kaliteli ve lezzetliydi. Yalnız kullanılan un orta derece kalite olduğunu düşünüyorum. Odun da pişmesine ragmen odunun is kokusu pideye sinmiş değildi ve sert durum buğda kullanılsaydı eğer daha gevrek çıtır ve lezzetli pide yemek mümkün olacaktı bu yüzden 4 yıldız . Doğu Anadolu Kars Ardahan’ın buğdayını yemiş ve çam ağacında pişmiş ekmeğini pidesini yemiş biri olarak mukayese edilmez derece de unu lezzetsiz idi.