Gerçek bir pide, zahmetli olduğu ve sınırlı sayıda yapılabildiği için maliyetli. Ülkemizde insanlar kötü bir pizzaya 80 TL verebiliyor ama pide 30 TL olsa ülkede isyan çıkar. Bu tip sınırlamalara rağmen, pek çoğu Karadeniz kökenli değerli pide ustaları var İstanbul’da. İlginç bir paradoks da şu: Orta ve üst gelir düzeyinin yaşadığı semtlerde iyi pide bulamazken, orta ve dar gelirlilerin yaşadığı semtlerde iyi pide buluyorsunuz. Murat Usta Trabzon Maçkalı ve Sultanbeyli’deki bu pidecide çok güzel pideler yapıyor. Kendisi güleryüzlü, servis iyi, lokantası temiz. Anlattığına göre Karadeniz pidesi düşük gelirlilerin doyurucu yemeği olarak ortaya çıkmış. Yöre köylüsü kendi yaptığı tereyağını lahana yaprağına sararak cebine koyar ve şehre indiğinde fırıncıya vererek yağlı bir pide yapmasını söylermiş. Tabii ki odunla ısınan karafırında. İstanbul’un belki de en iyisi.

Vedat Milor

4.5

Tavsiyeler:

– Kapalı kavurmalı pide
– Kapalı kıymalı pide
– Açık peynirli yumurtalı pide

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Abdurrahmangazi Mahallesi, Yeşil Cd. No:8, 34920 Sultanbeyli/İstanbu

Telefon:
İnceleme Ekle

28İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Bilal özen 30 Eylül 2021 00:40
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kavurmalı kaşarlı ve sade peynirlisini denedim . Öncelikle hamur muazzam , iç malzemeleri kaliteli birde bunun devamında tam zamanlı harika bir pişirmede olunca tadına doyulmuyor . Tereyağına ayrıca değinmek isterim karadeniz pidelerinde genelde tereyağı ağır gelir ama burada çok yerinde ve dengeli bir tereyağı var . Üstünede mekana yakışır bir çay geldi . Vedat bey’in de belirtmiş olduğu “istanbulun belki de en iyi pidecisi” ünvanını hakediyor . Teşekkürler .

Tamer Dayıoğlu 22 Eylül 2021 10:39
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Buraya “Silivri’den gelerek” peynirli kavurmalı kapalı yiyoruz. İçine tereyağı ve yumurta sarısı koyulunca tadına doyum olmuyor. O pideyi yiyince 10 saat acıkmıyorum. Muazzam doyurucu. Fiyat makul, temizlik iyi, personel güler yüzlü.

Deniz 6 Ekim 2020 14:34
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Vedat beyciğim tamam pide güzel falan ama çok iddalı olmamış mı istanbulun en iyisi demek. Şahsen pide olarak iç anadolu pideleri daha lezzetli

Sakıp 1 Eylül 2020 20:25
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

3 kişilik bir grup olarak gittik. Öncelikle pandamı dönemindeyiz ve hijyen çok önemli bu anlamda mekan güven veriyor. Kapalı kavurmalı pide, açık kıymalı pide ve peynirli pide yedik. Gerçekten her üçününde lezzetti mükemmeldi… Fiyat verilen hizmete göre çok uygun. Servis, konsept içerisinden değerlendirecek olursam, makul derim. Tek eksik -bu da ülkenin problemi- o mükemmel kavurmalı pidenin yanında ayran içmek yerine şarap içmeyi tercih ederdim…

Başak 19 Temmuz 2020 20:04
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Vedat Milör gibi mükemmel bir insanın böyle lakayt bi işletmeyi ilahlaştırması beni oldukça şaşırttı 1saat 15 dk sipariş bekledik ve çalışanlar resmen alay etti; bir özür ya bir özür yazıklar olsun bu işletmeye hayatımda böyle bir ortamda daha önce hiç bulunmamıştım bulunmam çevremi de bir daha bulundurtmam.Hizmet lezzetten önce gelir…….

Yasin 20 Haziran 2020 15:36
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Fiyatı ne kadar artsa da tadını aldığınızda fiyatı gözünüze gelmiyor.

ALI YILDIZ 17 Mayıs 2020 14:23
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

10 numara esnaf

Yağız 12 Ocak 2020 15:40
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kapalı kavurmalı pide gerçekten çok başarılı, hizmet ve çalışan ekip iyi ve güleryüzlü sadece yoğunluktan dolayı pidenin gelme süresi biraz vakit alıyor.

mustak 25 Kasım 2019 23:38
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kavurmalı pide ortalamanın üzerinde ancak gereğinden fazla tereyağı konmuş. Ezogelin çorba lezzetten uzak, keşke menüden çıkarılsa. Hijyen konusu bence geliştirilmeye en çok ihtiyaç olan konu. Fırında pideleri açan usta 10 dakika içinde iki kez kasaya da geçip para alıp verdi ama elini yıkamadı. Böyle lezzet duraklarının dekorasyondan önce hijyen konusunda hassasiyetleri artırmaları çok daha elzem.

Yakup Okutan 28 Ekim 2019 23:30
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kesinlikle çok başarılı bir pide salonu. Kullanılan kavurma, peynir ve terayağı ortalamanın üstünde ve lezzetli. Çalışan personel güleryüzlü, mekan tatmin edici temiz. Pidenin hazırlanma süresi biraz uzun olmasına rağmen önünüze gelen lezzet buna fazlasıyla değiyor.

Ahmet Ünal Kırlay 23 Ağustos 2019 08:01
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Pideler mükemmel peynirli ve kavurmalı pide yedim,

Mithat 17 Ağustos 2019 18:59
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kavurmalısını tavsiye ederim. Evim Kurtköy’de olduğu için 10 dakikalık bir mesafede. Sürmene Peynirlisi bana göre en iyi pidedir ancak İstanbul’da ne yazık ki aynı lezzette olanı yok. Burası gitmeye değecek lezzette pide yapıyor ve pişman olunmayacak bir mekan.

Anıl Çandarlı 26 Temmuz 2019 12:18
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Hamurun lezzeti çok iyi. İçleri biraz daha bol olabilir. Özellikle kavurmalıyı denemelisiniz. Servisten önce içine tereyağ koyuyorlar. Eğer tereyağını çok seven biri değilseniz az koymalarını isteyebilirsiniz ama bunu yaparak kendinize kötülük etmeyin bence.

Umut Cantürk 10 Haziran 2019 03:47
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

1 yıldır ortalama 2 haftada bir gidip her seferinde karalahana Çorbası ve kavurmalı pidesini yediğim güzide lokanta. Ramazan ayı ve bayramı boyunca kapalı oluyorlar. Bayram sonunda açıldı özlemimi bitti. Lakin fiyatlarda güncelleme yapmışlar. Artan malzeme ve giderleri düşününce hak vermemek elde değil. Vedat beyin de dediği gibi 70 tl ye güzel pizza gidip yiyoruz ama 30 tl ye Murat ustanın pidesine mi laf edeceğiz. Umarım bu kaliteleri hiç bozmadan ilerlerler. 👍🏻👍🏻👍🏻

Serdar Ulubeyli 24 Nisan 2019 15:36
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kavurmalı peynirli, kıymalı ve peynirli olmak üzere 3 ayrı pideyi üzerlerine yumurta ile aldık. Harikuladeydi. Fakat bu lezzette iç malzemeden ziyade tereyağının ve hamurun başrol oynadığını söyleyebilirim. Elemanlar da çok sıcak kanlı.

8 Nisan 2019 12:23
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kapalı kıymalı ve açık peynir-yumurtalı tercih ettik. İki pide de çok lezzetliydi. Hamuru çıtır, malzemesi bol ve lezzetli. İstanbul’daki en iyi 3 pidecimiz arasına aldık. Emeklerine sağlık.

Mithat Kama 2 Şubat 2019 10:38
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Ben çok daha iyi pideler yedim. Anlattığınız gibi güzel ancak Küçükyalı’daki Haydenn Sürmene pidecisinin kavurmalı ve özellikle peynirlisini tercih ve tavsiye ederim.

Ali Başak 30 Ocak 2019 20:51
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kapalı kıymalı pidesi güzel, kavurmalı kaşarlı yumurtalı pidesi çok güzeldi. Pidelerin dışı çıtır çıtır, iç kısmı hamurlaşmamış sulu suluydu. Unu biraz daha lezzetli olabilir. Servis de gayet güleryüzlü ve hızlıydı.

Sergen Yalçın 16 Ocak 2019 11:12
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Geçtiğimiz hafta gittim, kapalı kavurmalı oldukça lezzetliydi. Daha önce Ümraniye’deki lider pideyi beğenirdim. Oradan çok daha lezzetliydi bence. Servisete hızlı ve kibarlar. Ev yemekleri de var, ancak ben denemedim. Fiyatlar pahalı değil.

Ömer Güleryüz 3 Ocak 2019 13:29
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Lezzetli çıtır çıtır pide. Kavurma kaşarlı yedim beğendim

M.Hakan Kuş 25 Aralık 2018 10:05
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Murat ustanın emeğine sağlık..Yumurtalı Kavurmalı ve Kapalı kıymalı enfes

Mahmut Arslan 18 Aralık 2018 23:35
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bugüne kadar yediğim en lezzetli pide desem, mübalağa yapmış olmam. Sağ olun Vedat Bey. Ellerinize sağlık Tadal Pide ustaları.

YK 25 Kasım 2018 22:54
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kavurmalı pidesi gercekten iyiydi, lahmacun ince ve yağ oranı iyi ayarlanmıştı, sucuğu değiştirmeleri lazım, sütlaç orta, hizmet iyi, kalite ve fiyat performansı iyi, ellerine sağlık.

Enver Arda 2 Kasım 2018 18:53
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kavurmalı pide mükemmel anlatmaya gerek yok… Şimdi yuvarlak peynirli kavurmalı yumurtaliyi test ettim yine mükemmel lezzet.. Haftada 1 kez kesin buradayım

Burak A. 28 Ekim 2018 20:53
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

İstanbul’da yiyebileceğiniz en iyi karadeniz pidesi

Bakacı 26 Ekim 2018 21:20
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Haftanın 3 günü gittiğimiz yerin “belkide istanbulun en iyisi” denilebilecek bi yer olduğunu tahmin etmedim. Lahmacun haricinde gerçekten lezzetli bir yer. Kavurmalı kaşarlı pidesi bence en iyisi. Servis güzel samimi.

Osman PALA 26 Ekim 2018 21:15
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Harika

Doğukan Temel 25 Ekim 2018 18:38
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kavurmalı kaşarlı olarak yediğim pidenin malzemeleri kaliteli ve lezzetliydi. Yalnız kullanılan un orta derece kalite olduğunu düşünüyorum. Odun da pişmesine ragmen odunun is kokusu pideye sinmiş değildi ve sert durum buğda kullanılsaydı eğer daha gevrek çıtır ve lezzetli pide yemek mümkün olacaktı bu yüzden 4 yıldız . Doğu Anadolu Kars Ardahan’ın buğdayını yemiş ve çam ağacında pişmiş ekmeğini pidesini yemiş biri olarak mukayese edilmez derece de unu lezzetsiz idi.