Cennet Mahallesi’ndeki bu lokantanın yaprak döneri çok lezzetli. İyi bir dönerin en önemli unsurlarından biri elbette ki odun ateşinde pişmesi. Öte yandan her kuralın istisnaları var. Odun ateşinde pişen her döner iyi olmuyor. İşin içinde çok unsur var. Sürmene döneri gaz ateşinde pişiriyor ama çok lezzetli. Selami Usta gerçekten işinin ehli. Et nasıl seçilir, dönerde etin hangi kısımları ne ölçüde kullanılır, et nasıl ve ne süre terbiye edilir, çok iyi biliyor. Marinasyonda neler olduğunu sorduğumda soğan suyu, yoğurt, karabiber ve tuz olduğunu söyledi. Ne süre salamura edildiğini bilmiyorum ama tam kıvamında. Bahsettiğim diğer iki dönerci ve herhalde ülkemizdeki çoğu dönerci gibi bu döner de ağırlıklı dana ve kuzu boşluğu. Ama sanki lezzet daha katmanlı, kuzu tadı geliyor. Dönerin servis edilme ısısı doğru, rayihası güzel, sululuğu ve yumuşaklığıysa epey iyi, benim ideal diyeceğimin (Erzurum’daki Hacıbaba örneğin) sadece bir tık altı. Dönerin yağı da iyi, yedikten sonra birçok dönerde olduğu gibi damağınızda donuk yağ tadı kalmıyor. Garni olarak çiğ domates, salata ve yeşil biber geliyor. Domates pişmiş olsa daha iyi olur. Lavaşları normal. Nötr lezzette. Belki en iyisi döneri tabaktan ve lavaş içine koydurmadan yemek…

Vedat Milor

4.5

Tavsiyeler:

– Döner

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Sürmene Döner, Cennet, Alparslan Cd. No:68, 34290 Küçükçekmece/İstanbul

Telefon:
İnceleme Ekle

10İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Naci Gençer 21 Haziran 2023 22:53
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Karadeniz tipi dönerde İstanbul un açık ara en iyisi. Yıllardır hiçbir şekilde kalite ve standardı düşmemiş bir işletme burası. Yumuşacık, sulu ve aromatik bir döner istiyorsanız döneri kesinlikle Sürmene Döner de yemelisiniz.

Metin Emrah YALÇIN 26 Eylül 2022 17:54
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Her seferinde aşağı yukarı aynı lezzeti aldığınız, burada döner yiyip de farklı ve iyi bir döner yendiğinizi hissedeceğiniz nadir yerlerden.

Özgür Oğuz 2 Ağustos 2022 23:53
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Ben kuzu tadı var mı emin değilim ama Vedat Bey’in yazdığına çok yakın sululuğu çok iyi, marinesi ve lezzeti yine çok iyi. İstanbul’da yediğim en iyi birkaç dönerden biri. Bazı dönerlerden özellikle koyun kokusu gelir, bunda olmaması sevindirici.

Mediha Özdemir 17 Şubat 2022 18:34
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Yıllardır burnumuzun dibindeydi, ilk kez geçen gün yeme fırsatı bulduk. Aklımızda kalıp 2 gün içinde yine gidelim diyecek kadar iyiydi. Vedat beyin de geldiğini dükkanın telefon numarasını nette ararken öğrendik.

Mehmet Hüdaverdi 23 Eylül 2021 13:34
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Yediğim en lezzetsiz dönerlerden listeyi kesinlikle haketmiyor

Cihan Arslan 17 Ekim 2020 01:11
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Sürmene Dönercisi’nde döner yemek benim için bir kutlama adeta. Yediğim en lezzetli döner kesinlikle. Bağımlılık yaratıyor. Her şey tam ayarında. 200 gram yemeden kalkmamalı. Bu arada uyarı masalardaki pul biber gerçek pul biber. Miktarını çok iyi ayarlamanız lazım yoksa gerçekten acıdan dönerin tadını alamazsınız.

Mural Alcik 27 Ağustos 2019 20:43
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Döner gerçekten efsane. Çalışanlar çok mütevazi

Atakan 22 Mayıs 2019 12:48
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

20 yıllık cennet mah. Sakini olarak lezzetsiz bir döner nasıl yapılır öğrenmiş oldum

Mehmet Safak 14 Ocak 2019 18:50
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bugün burada döner yedim ama hiç memnun kalmadım. Eti sertti. Sıradan bir mahalle dönercisinden bir farkı yoktu. Vedat beyin ziyaretinden sonra kalite düştü belki bilemiyorum.

Cengiz kılıç 12 Ocak 2019 07:45
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Sürmene döner