Böyle mütevazı yerleri seviyorum. Sahiplerinin ortaya koydukları emeği ve sahip oldukları tutkuyu farketmemek mümkün değil. Belki hayat değiştiren lezzetler değil ama samimi ve özenli bir yemek yemek isteyenler için hiç düşünmeden tavsiye edeceğim bir yer.

Vedat Milor

3.5

Tavsiyeler:

– Makarnalar

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Semolina Kafe, Caferağa Mahallesi, Ressam Şeref Akdik Sokağı No:7, 34710 Kadıköy/İstanbul

Telefon:
İnceleme Ekle

7İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Berkay 26 Ocak 2020 11:57
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kendi yaptıkları makarnalarının tadı güzel ama tek tip makarna olması üzücü. Carbonara ve bolonez makarna yedik. Carbonara krema ile yapıldığı için yavan bir tadı vardı. Bolonez de ortalama bir lezzete sahipti. Ortam samimi olabilir ama bu rehberdeki diğer güzel mekanların yanında biraz sırıtıyor.

Şafak 30 Mayıs 2019 16:46
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Makarna olarak yemek konusunda hakim olduğum fettucino alfredo sipariş ettim makarna sunum bakımından ve mekan sahibinin karşılaması kadar güzel olmamıştı malesef. makarnayı tam pişmemiş yedim yağ olarak zeytinyağı kullanılmıştı o kadarda abartılacak lezzette değildi ekmek seçimlerini ise yerinde uygun buldum

Eylül 30 Aralık 2018 01:53
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kadıköyde iyi bir makarna yemek için tercih edilebilecek bir mekan. Makarna olarak carbonara yedim, kötü değildi ancak istanbulda yediğim en iyi carbonara da diyemem. Tavuklu mantarlı fettucinesi ise sıradandı, herhangi bir orta sınıf restoranda yiyebileceğiniz türdendi. Başlangıc olarak bruschetta istedik, sadeydi ama lezzetliydi. Hijyen açısından tabakta görmek istemediğim bir şey gördüm, tek seferlik bir hata olmasını umuyorum…servis çok iyiydi çalışanlar güler yüzlü ve yeterince ilgililerdi.

Orhan Metin 9 Aralık 2018 14:41
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Çok beklentiye girmeden ve özel bir tecrübe olmayacağını bilerek gitmeli. Vedat Bey’in dediği gibi mütevazı ve özenli bir yer. Kremalı kabaklı fettucine makarnayı oldukça beğendim, sunum da lezzet de gayet hoştu. Fettucine Bolognese ise bir daha tercih etmeyiz, özel bir tad değildi, kıyması da bize çok yoğun geldi.

Mozarella salatada maalesef yerel ve son derece tatsız bir mozarella kullanılıyor, umarım bundan vazgeçerler. Hakiki bir manda mozarella ile sunmayacaklarsa bence başka herhangi bir peynir ile sunsalar bundan daha lezzetli olur. Ayrıca makarnada kullanılan parmesanın da kaliteli bir parmesan olduğunu düşünmüyorum. Krema olarak da hazır Tikveşli kullanılıyor sanırım.
Gerçek İtalyan olma iddiasında olmayan ama Kadıköy’de iyi makarna için tercih edilebilecek bir yer.

Bahar Kuz 18 Kasım 2018 14:33
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Makarnalar olmasi gerektiginden fazla pismisti. Bu sebeple İtalya’da yedigimiz taze makarnalardan oldukca uzakti. Calisanlar kibar, suflesi oldukca lezzetliydi. Fiyat performans acisindan bakinca tavsiye edecegin bir yer degil.

Tülay 16 Kasım 2018 14:09
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Semolina kafeye üç arkadaş gittik ve üç farklı makarna söyledik. Hepsi çok lezzetliydi, çok beğendik. Küçük samimi bir yer. Şarap çeşitliliği de artarsa daha iyi olur. Kadıköyde güzel makarna yiyip sakin vakit geçirmek isteyenlere öneririm.

Eliz 21 Ekim 2018 21:31
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Pesto soslu makarnasını denedim fakat oldukça sıradan buldum. Büyük beklentilerle gitmedikçe yediğinizden memnun kalırsınız diye düşünüyorum.