Böyle mütevazı yerleri seviyorum. Sahiplerinin ortaya koydukları emeği ve sahip oldukları tutkuyu farketmemek mümkün değil. Belki hayat değiştiren lezzetler değil ama samimi ve özenli bir yemek yemek isteyenler için hiç düşünmeden tavsiye edeceğim bir yer.

Vedat Milor

3.5

Tavsiyeler:

– Makarnalar

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Semolina Kafe, Caferağa Mahallesi, Ressam Şeref Akdik Sokağı No:7, 34710 Kadıköy/İstanbul

Telefon:
İnceleme Ekle

4İncelemeler

captcha-input
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Orhan Metin 9 Aralık 2018 14:41
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Çok beklentiye girmeden ve özel bir tecrübe olmayacağını bilerek gitmeli. Vedat Bey’in dediği gibi mütevazı ve özenli bir yer. Kremalı kabaklı fettucine makarnayı oldukça beğendim, sunum da lezzet de gayet hoştu. Fettucine Bolognese ise bir daha tercih etmeyiz, özel bir tad değildi, kıyması da bize çok yoğun geldi.

Mozarella salatada maalesef yerel ve son derece tatsız bir mozarella kullanılıyor, umarım bundan vazgeçerler. Hakiki bir manda mozarella ile sunmayacaklarsa bence başka herhangi bir peynir ile sunsalar bundan daha lezzetli olur. Ayrıca makarnada kullanılan parmesanın da kaliteli bir parmesan olduğunu düşünmüyorum. Krema olarak da hazır Tikveşli kullanılıyor sanırım.
Gerçek İtalyan olma iddiasında olmayan ama Kadıköy’de iyi makarna için tercih edilebilecek bir yer.

Bahar Kuz 18 Kasım 2018 14:33
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Makarnalar olmasi gerektiginden fazla pismisti. Bu sebeple İtalya’da yedigimiz taze makarnalardan oldukca uzakti. Calisanlar kibar, suflesi oldukca lezzetliydi. Fiyat performans acisindan bakinca tavsiye edecegin bir yer degil.

Tülay 16 Kasım 2018 14:09
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Semolina kafeye üç arkadaş gittik ve üç farklı makarna söyledik. Hepsi çok lezzetliydi, çok beğendik. Küçük samimi bir yer. Şarap çeşitliliği de artarsa daha iyi olur. Kadıköyde güzel makarna yiyip sakin vakit geçirmek isteyenlere öneririm.

Eliz 21 Ekim 2018 21:31
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Pesto soslu makarnasını denedim fakat oldukça sıradan buldum. Büyük beklentilerle gitmedikçe yediğinizden memnun kalırsınız diye düşünüyorum.