Cağ kebap olağanüstü bir et. Yatay döner de denebilir ama dönerden farklı lezzeti. Kuzunun bütünü kullanılıyor. Sirkeci’de, trafiğe kapalı gurme sokağındaki Şehzade gerdan ve incik dışında bütününü kullanıyor kuzunun. Sislere takılı olarak önünüze gelen kebaplar taze etten hazırlanıyor. Marine edilmeden tuz, soğan ve karabiber ile lezzetlendiriliyor et. Oltu’ya gitmedim. Erzurum’da birkaç yerde meşhur cağ kebabını yedim. Beni çok etkilemediler. Olağanüstü diyeceğim lezzeti Artvin, Ardanuç Dede Kebapçılık’ta buldum. Cağ kebap ustası Ersin Dede’nin yeri. İlk adı kaçakçı kebabı imiş cağ kebabının. Demek ki ağız tadı olan kaçakçılar. Çağ kebabında ilginç olan bir şişin üç lokmada götürülmesi. Bunu mideye indirirken kuzunun farklı kesimlerinden değişik lezzet ve dokuları birlikte tadıyorsunuz. Yanında güzel bir çoban salata ve yeşillikler olursa doyumu zor, çok boyutlu ve damakta kalıcı bir başyapıt. Şehzade’ye gittiğimizde masamız kalabalıktı ve hepimizin kısmetine lokum gibi ve çok leziz parçalar düştü. Nefsimize hâkim olmakta zorlandık.

Vedat Milor

4

Tavsiyeler:

– Cağ kebabı

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Şehzade Cağ Kebap, Hocapaşa Sokak No:6 D:4, 34110 Fatih/İstanbul

Telefon:
İnceleme Ekle

13İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Fırat Topal 30 Eylül 2019 11:54
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Tarihi Hocapaşa Lokantaları’nın bulunduğu Sirkeci’deki pasajın önemli isimlerinden. Çağ kebabı mekanın imza yemeği. Oldukça hızlı olan servis birkaç dakika içinde yemeğinize ulaşmanızı sağlıyor. Et oldukça kaliteli pişirilmiş, özenle kesilmiş ve servis edilmiş. Mekan çok karmaşık mezeler veya salatalar önermiyor, ancak fiyatı ile karşılaştırıldığında menüdeki tek kayda değer lezzetin üzerinde de uzmanlaşmayı başarıyor. Pasajın en iyisi olmasa da geç saatlere kadar açık olması avantajlarındandır.

Ufuk hızal 2 Nisan 2019 18:07
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Lezzet çok iyiydi.Fiyatların biraz yüksek olduğunu düşünüyorum..

Sinan çavuşoğlu 21 Mart 2019 21:15
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Sirkeci de ki lezzet noktam:) eskiden filibe köftecisi ile arasında karar vermekte zorlanırdım artık direk buraya giriyorum. Vedat bey in de belirttiği gibi et kalitesi ve terbiyesi çok yerinde lokum gibi gidiyor etler buranın personeli de işin ehli çok iyi bir deneyimle ayrılıyorsunuz masaya getirdikleri soğan ve yoğurt da ayrımaz ikili oluyor etlerle

Erdoğan A. Özer 5 Ocak 2019 03:07
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Etler güzel ama doymak için servet bırakmak gerekiyor. Bir de artık mekanlar şunu tekrar hatırlamalı, sormadan masaya gelen herşey ikramdır.

Ata 21 Kasım 2018 20:03
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

İlk porsiyon fena değildi sıradan bir çağ kebapçıdan üstündü fakat 2. porsiyonu istediğimde gelen çağ kebap mükemmeldi.Neden ilk gelen ikincisi kadar lezzetli değildi bilmiyorum.Daha iyi bir yoğurt seçilebilir

Berk Çetin 17 Kasım 2018 00:29
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Etleri şişe taktıktan sonra söylemezseniz ızgarada fazladan pişirip getiriyorlar.Sadece şişe kesilip direkt getirmelerini söylemenizi öneririm.Tatari olsun demeniz yeterli olur.

Berk Çetin 17 Kasım 2018 00:29
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Etleri şişe taktıktan sonra söylemezseniz ızgarada fazladan pişirip getiriyorlar.Sadece şişe kesilip direkt getirmelerini söylemenizi öneririm.Tatari olsun demeniz yeterli olur.

Aslic. 12 Kasım 2018 20:21
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Et yeme konusu olunca istanbulda tercih ettiğimiz ilk yerlerden biriydi lakin doların yükselişi ile birlikte fiyatları iki katına çıkardılar bu da ayağımızı kesmemize sebep oldu 🙁

zeynel feveran 8 Kasım 2018 21:43
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Cağın lezzeti olağanüstü ama yoğurt ve ezmeyi ikram gibi müşteriye sorulmadan servis edip hesaba eklemek hoş değil. Bu sebeple girer girmez “Aman cağdan başka bir şey getirmeyin.” diye garson arkadaşı tembihlerken utanıyorum şahsen. Bunu düzeltmelerini isterdim.

FATİH EROL 31 Ekim 2018 17:16
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

İstanbul’da daha iyi yapan bir yer bulamadım. servisleri de çok iyi ve güler yüzlü. Hızlıca yeyip çıkabiliyorsunuz. Lavaşları da başarılıydı hatta rica edip bir miktar eve aldık.

Merin Sever 29 Ekim 2018 01:07
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Yine iş yerime yakın olduğu için beş senedir düzenli gittiğim mekanlardan. Bayıldığı bir yer, ancak hafta içi öğlen gidince yenen etlerin kalitesi, hafta sonu gidince yenenlerden çok farklı, kıyas bile kabul etmez. Hafta sonu gidersem “hafta içi gibi ver, biz yabancı değiliz” diyorum, aksi halde “Bu etler niçin hafta içi gelenler gibi değil?” dediğimizde “Neden sürekli müşteri olduğunuzu söylemediniz?” diyorlar 🙂 Bu da biraz tuhaf tabii, ama o güzelim et hatırına çok ses edilmiyor. Salatası, mis gibi yoğurtları masadaysa hele… Bir de eti “çok pişkin olmasın” diye istemek lazım, yoksa şişmekten gevremiş halde gelebilir. Bu şartlara uyulduğu takdirde muhteşem bir lezzet mekanı…

Onur Çetintaş 25 Ekim 2018 19:23
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Cağ kebap hosor diye tabir ettikleri şekilde istenirse bir tarafı çiğ diğer tarafı az pişmiş getiriliyor. Daha lezzetli kuzu eti azdır. Tek problem en az 5 cağ ile masadan kalkmak. Fiyatlar iyi denilebilir. Tatlısı ve yoğurdu vasat.

Ogün Cengiz 22 Ekim 2018 06:31
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Cağın lezzeti iyi fakat talebin de fazla olmasından dolayı mekanda konfor temizlik ve servis sorunlu, oturacak yer bulmak da zor. Salata özensiz