Saruja gerçekten iyi bir lokanta. Sahibi başında. Mutfak ve çalışanlar tertemiz. Zengin bir mönüsü var. Gününe göre farklı yemekler yapıyorlar. Müşterilerin yarısı Suriyeli. Lokantanın yemekleri güzel. Ayrıca tutarlı. Epey yemeğin tadına baktık ve beğenmediğim tek yemek yok. Örneğin közde içliköfte. İçinde nar ekşisi var, elle açılmış, kabuğu incecik ve eti kuru değil. Bravo! Meze tabağı da iyi. Örneğin humus. Orijinal ve çok lezzetli. Mütebbel gayet iyi. Patlıcan, tahin ve yoğurt. Muhammarayı da sevdim. Bir tek babagannuş iz bırakmadı. Patlıcanda köz tadı almadım.

Vedat Milor

4

Tavsiyeler:

– Közde içli köfte
– Humus
– Muhammara
– Lahmacunlarını ben çok sevdim ama herkese hitap edeceğinden emin değilim.
– Yufkalı kuzu etli pilav
– Kuzu etli firik pilavı

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Saruja, Akşemsettin Cad. No:31/a, 34080 Fatih/İstanbul

Telefon:
İnceleme Ekle

9İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Mehmet 13 Ağustos 2023 07:25
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Vedat Bey burayı hangi tarihte beğendi bilmiyorum. Kendisinin önerdiği yerleri deniyorum fırsat buldukça. Fakat burası tam bir hayal kırıklığı. Damağım geniştir, zaten suriyeye sınır şehirlerden birinde yaşıyorum, mutfağımız çok zengin. Burası bildiğin beceremiyor. Çok lezzetsizdi çoğu yiyecek. Özellikle de közde içli köfte.

Aysu 18 Ocak 2023 14:38
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Çok sık gittiğimiz bir mekan. Hemen önerdiğim lezzetlere geçiyorum. Ingilizcelerini yazicam. Menulerinde zaten 3 dil mevcut. Siraladiklarimi gonul rahatligiyla yiyebilirsiniz.
Kebbeh labanieh
Chicken fattah
Hummus
Falafel
Pomegranate molasses safiha
Fattoush

Ahmet Yunus Keleşoğlu 24 Ağustos 2020 12:01
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Menüsü çok geniş olmasına rağmen, arapça bilmeyen için açıklayıcı değil. Porsiyonlar çok büyük. Kalabalık gitmekte fayda var. Restoran yoğunlukla suriyelilere hitap ediyor. Bazı yemeklerinde koyun eti kullandıkları için yemekler ağır kokuyor, sevmeyenler için önceden sormakta fayda var. Tabbule salatası ve mezeler gayet lezzetli. Hamur işleri güzel ve alışılmışın dışında. Sıcak yoğurtla yaptıkları yemekler farklı bir tat arayanlar için güzel olabilir. Çalışanların az türkçe bilmesi anlaşmak için bir handikap, fakat genelde güleryüzlüler. Fiyat olarak pahalı diyebiliriz. 2 kişi, salata 2 ana yemek, 2 ara sıcak ve içeceğe 155 lira ödedik. Porsiyonlar ve et yoğunluğu açısından değerlendirerek normal mi acaba düşüncesinde benim yorumum pahalı oluşu.

Aylin Aydogdu 24 Temmuz 2019 15:24
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Humus, Mütebbel ve közde içli köftesini denedik.
Mutebbel’ de tat eksikti, yavandi. Humus ise çok limonuydu. Çok özel bir tat keşfedemedik.
Közde içki köftesi güzeldi, biraz fazla yagli ama iç harcina nar ve ceviz katılarak ayrı bir tat verilmiş.

Burak U. 20 Mayıs 2019 15:42
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Eğer Ortadoğu mutfağının sevdalısıysanız Saruja’ya mutlaka uğramanız gerekiyor. Kibbe lebeniye yani yoğurtlu içli köfte ve Harrak isbau bu işletmenin yıldızlı pekiyileri. Ayrıca pizza çeşitleri de olağanüstü lezzetli. Lavabolardaki hijyen konusu sınıfta kalmışa benziyor.

Barış 5 Şubat 2019 15:54
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Çok düzgün bir mekan. Bilhassa mercimek çorbasını, mekdus’u, harrak isbau’yu, yoğurtlu içli köftesini tavsiye ederim. İkram için çay söylemeyin pişman olabilirsiniz, çayları çok kötü. Yemekler epey yağlı olduğu için çıkınca mutlaka biraz yürüyün 🙂

Ata 21 Kasım 2018 20:17
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Yemeğin adını bilmiyorum 2 yuvarlak hamur arası et.Gayet lezzetli,hamurunda değişik bir baharat vardı çok beğendim.Tek sorun et çok azdı sipariş verirken söylemek lazım.

Hakan 26 Ekim 2018 20:03
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kebapları önceden mükemmeldi. Son zamanlarda bozuldu. Şef değişikliği mi oldu acaba? Mekan çok küçük ve dar. Rahat etmek zor. Ama genel olarak en iyi Suriye lokantası.

Musa 24 Ekim 2018 12:54
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Özenli bir müessese, fiyat performansı bakımından oldukça iyi durumda.