Platoda Mola deyince kafa karışıklığına yol açan bir şey var. O da şu: bu aile yazları Pokut Yaylası’nda bir yeri işletiyorlar ve havalar soğuyunca Ortan Köyü’ndeki evlerine iniyorlar. İki yerde de konaklama var. Ayrıca yeteri kadar önceden ararsanız sadece yemek için gidebilirsiniz. Tarlalarından ve kendi hayvanlarından çok iyi ürünlerle çalıştıkları için basit gibi gözükse de o yörede enfes ev yemekleri yapıyorlar. O bölgenin ağır fiziki koşullarında hem kadın hem de erkek çalıştığı için yemekleri çok hızlı ve pratik biçimde yapılan, yüksek kalorili yemekler olmalı. Mesela, hayatımda yediğim en iyi muhlamayı burada yedim. Yumurta ve süt de var ki, Karadeniz’in diğer yerlerinde rastlanan bir şey değil bu. Pokut’a çıkacaksanız, altı yüksek bir araçla çok maceralı bir yola çıkacağınızı önceden bilmenizi isterim.

Vedat Milor

4.5

Tavsiyeler:

– Muhlama
– Fırında kremalı patates
– Turşu kavurma
– Karalahana sarması
– Tatlılar

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Platoda Mola, Pokut Yaylası, Çamlıhemşin, Rize

Telefon:
İnceleme Ekle

2İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Eray Erzeybek 1 Temmuz 2023 09:25
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bölgenin en iyisi, en kıymetlisi ve en değerlisi. Önünüze gelen her şeye yapılan her işe muazzam bir deneyim olarak bakmalısınız. Teşekkürler

Adnan Günay 17 Aralık 2018 13:11
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Vedat bey’in instagramda paylaştığı fotoğraflar üzerine 2018 Temmuz ayında gittim. Pokut yaylasının güzel yayla evlerinden biri odalarının manzarası oldukça iyi, lezzet olarak yediğim her şey enfesti çok büyük keyif aldım. Burada tek kural yemem demeyeceksiniz o zaman kızıyorlar. Muhlaması, kara lahana sarması ve kremalı patatesi oldukça beğendim. İşletme oldukça cana yakın konaklama sağlıyor sanki kendi köy evinizdesiniz. Fiyat olarak bir tık pahalı olsa da yediğiniz içtiğiniz ve gördüğünüz ilgiye değiyor.