Pita, her gün kahvaltı edilip, öğlen basit bir öğün alınabilecek bir mekan. Benim için her gün gideceğim mekanın birkaç özelliği olmalı. İşletme sahibine sempati duymalıyım ve rahatsız edilmeyeceğimi bilmeliyim. Mekanı sıcak ve temiz bulmalıyım. Müşteriler kendimi rahat hissettirmeli. Fiyatlar uygun olmalı. Pita’ya bir kez gittim ama hislerim burasının tam kafamdaki tiplemeye uygun     olduğunu söylüyor. Çok zengin bir kahvaltıdan bıkabilirim. Erzurum’da, Gökçeada’da vs. karşıma çıkan kahvaltılar her gün karşıma çıksa, kilo almanın dışında değerini de kaybeder. Ezine peyniri, söğüş, ceviz ve haşlanmış köy yumurtası her sabah yenebilir. Tabii yanında çayla. Çok daha zengin, iki kişinin rahatlıkla bölüşeceği kahvaltılar da var Pita’da. Örneğin; ‘Güzel Bahar’. Bu tabağın içinde Ezine peyniri, tulum, reçel, bal, tereyağı, zeytin, domates, salatalık, biber, maydanoz ve ceviz bulunuyor. Daha da zengini ‘Bereketli’ denen kahvaltı. Ezine peyniri, İzmir tulumu, eski kaşar, reçel, bal, kaymak, haşlanmış yumurta, zahter, domates, salatalık, biber, maydanoz, ceviz ve kuru meyve. İçinde ne olduğundan çok seçilen malzemelere özen gösterilmesi önemli. Hiçbiri için ‘dünyanın en iyisi’ diyemem ama hepsi belli bir çıtayı aşıyor. Endüstriyel malzeme değiller. Güven veriyor kahvaltı tabağı.

Vedat Milor

4

Tavsiyeler:

– Kahvaltı

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Kuzguncuk Mahallesi, İcadiye Cd Dere Sk 41/A, 34674 Üsküdar/İstanbul

Telefon:
İnceleme Ekle

4İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Ogün Özen 16 Temmuz 2022 08:28
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Uzun zamandır ailecek gittiğimiz bir yer Pita,bir sefer bile memnun kalmadığımız bir durum ortaya çıkmadı,gayet mütevazi,gayet samimi,bu şartlarda “ekonomik”,bolcada lezzetli ürünler sunan bir mekan

Serdar Ulubeyli 9 Haziran 2019 21:08
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

“Bereketli” adlı kahvaltı ortalamanın üzerinde. Özellikle kaliteli sızma zeytinyağı ve zahter bileşimi iyi düşünülmüş. Çok aç değilseniz iki kişiye yeter. Ama bence öne çıkan, kavurmalı kaşarlı pita. Kesinlikle tavsiye ederim. Kavurması Rize’den, harikaydı.

Enes XYZ 4 Kasım 2018 11:27
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kahvaltı tabakları biraz daha bol olabilirdi. Pitaları harikaydı.

TALHA AYDIN 2 Kasım 2018 11:10
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kuzguncuk semtindeki kahvaltıcı denizi içinde en tatmin edici olanı.