UYARI! Gelen mesajlarda, Pidesun’un talebi karşılamak için kullandığı fırını değiştirdiği ve bu yüzden kaliteyi düşürdüğü belirtilmiştir. Tavsiye Ekibi’nin ziyaretine kadar olan süreçte Pidesun hakkında bu uyarıyı yapmak istedik. Tavsiye Ekibi

Karadeniz pideleri, her zaman Ege’ninkine göre daha kalın ve (iyi anlamda) ağır. Herhalde hava soğuk olduğu için. Sürmene ve Hopa’da yediğim pidelerin lezzetini unutmam mümkün değil ve bu düzeyi İstanbul’da bulmak olanaksız. Ama İstanbul’da da çok iyi pideler bulunuyor ve ben şahsen pizza yerine, Konya etli ekmeği, lahmacun ve pideyi yeğlerim. Pidesun’un pidesi ne kalın ne ince. Pidenin kenarları kıtır ve iyi pişmiş. Ortası yumuşak ama hamur değil. Kullanılan un, mayalama, fırın kalitesi ve pişirme süresi kalitede belirleyici. Mutfakta işini bilen pide ustaları var.

Vedat Milor

4

Tavsiyeler:

– Kapalı kıymalı
– Açık pastırmalı
– Kavurmalı

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Caferağa Mahallesi, Şükran Apt, Moda Cd. 67/B, 34710 Kadıköy/İstanbul

Telefon:
İnceleme Ekle

10İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Ahmet Arıkan Özden 11 Ocak 2020 02:11
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kuşbaşılı ve kıymalı pidelerini deneme fırsatı buldum. Öncelikle, kıymalı pidenin harcı tam anlamıyla fiyaskoydu , bir samsunlu olarak (doğma büyüme) hayatım boyunca bu kadar yavan bir harç yememiştim , kuşbaşılı pideye gelecek olursak et kalitesi standartların çok altındaydı herhangi bir lezzet alamadım. İç harcı İstanbul standartlarına göre kabul edilebilir olsada pideyi Samsun pidesi yapan en önemli unsuru olan hamur çok başarısızdı. Her ne kadar ortlama puanda 4 ü yakalasada lezzette sınıfta kaldı.

Bilgehan Ekiz 29 Kasım 2019 14:25
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Mahallemizde bulunan Pidesunun önünden her geçtiğimizde -bilen bilir- içeriden gelen ağır kokudan dolayı maalesef burnumuzu tıkamak zorunda kalıyoruz. Pidelerin lezzeti ortalamanın üzerinde ama içeride bir pide ustasının servis için kullanılan yoğurt kabından çıkarttığı kaşığı ağzıyla sıyırıp tekrar kabın içine bıraktığı günden beri bir daha denemediğim için lezzeti koruyor mu bilemiyorum.

Mithat 17 Ağustos 2019 19:20
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Ortalama bir lezzet. Çok daha iyi pideyi İstanbul’da bulmak mümkün.

Erdem Hancıoğlu 24 Temmuz 2019 13:31
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Açık kıymalı yumurtalı pideyi ve kapalı kıymalı pideyi bir Samsunlu olarak tavsiye ediyorum.

Serdar Ulubeyli 24 Nisan 2019 15:44
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kaşarlı yumurtalı ve kapalı pastırmalı pidelerini denedik. İkisi de gayet başarılıydı bence. Özellikle pastırma taze ve soğan sulu kalmıştı. Tereyağı da miktar ve lezzet olarak yerli yerindeydi.

Berk Çetin 17 Kasım 2018 00:40
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Fiyatına göre performansı yüksek, Kadıköy’ün gastronomik açıdan iyi konumda lokantalarından biri.Etrafındaki onlarca pizzacı arasında yalnız savaşçı konumunda.Porsiyonları oldukça doyurucu ve açık pideleri ortalamanın çok üstünde.

nuri 15 Kasım 2018 13:25
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

gözlerini para bürümüşçesine dükkanı büyüttüler de büyüttüler. lezzet dibe vurdu ama sürekli çok kalabalık. insanımızın damak zevki popülariteye odaklı maalesef.

Efe Öge 2 Kasım 2018 12:16
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bir Samsunlu olarak söyleyebilirim ki, İstanbul’daki en iyi Samsun pidecisi. Samsun’da pide kapalı kıymalı, kapalı peynirli ve açık pastırmalı olarak yenir genelde. Fakat işletmecilerinin şöyle bir hatası var. Daha fazla müşteri çekebilmek için menülerinde yaklaşık 100 çeşit yemek konmuş. Böyle olunca yeni gelen biri, ne seçeceğini bilemeyip menüye öylesine konmuş bir yemeği seçiyor ve mutsuz ayrılıyor. Kendilerine tavsiyem, menülerini 10 tane pide türü ile kısıtlamalarıdır. Ayrıca, açık ayranı da güzeldir.

Y D 28 Ekim 2018 23:08
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Aşırı yoğururlmaktan çiğneme yetisini zorlar hale gelmiş bir pide. Ispanak kumlu, et ürünleri ise en azından üçüncü değil ikinci kalite. Lezzet iki yıldız… Turşu güzel, az tuzlu. Bayağı dekor. Mekan ruhuna uygun servis. Son derece sıradan bir lokanta, gitmeyen bir şey kaçırmış sayılmaz. Çene kası çalıştırmak isteyenler kaçırmasın.

OnurGüney 15 Ekim 2018 13:56
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Vedat Beyin bir gazetedeki yazısı üzerine buraya gitmiştim. Pidelerin tadı ve malzeme kalitesi gerçekten çok iyi. Sadece servis ve garson yaklaşımı konusunda sıkıntı yaşamıştık. Kadıköy’deki en iyi pideci diyebilirim