Karadeniz deyince akla gelen yemeklerin başında pide geliyor. Batı’dan Doğu’ya doğru gittikçe pideler değişiyor. Bölge içinde  ciddi bir çeşitlilik var. Bu çeşitliliğe Pideci Hasan Usta da dahil. Pide hamuru kendine has. Ya çok sevecek, ya da alışılmış tadın dışına çıktığı için sizi hayal kırıklığına uğratacak. Ancak kapalı pidesinde kullanılan kıymanın lezzeti herkesi memnun edecek kadar iyi. ÖNEMLİ BİR UYARI: Belli yörelerde pidenin dışında margarin tercih edilebiliyor. Hem içi hem dışı için tereyağı tercih ettiğinizi özellikle belirtiniz lütfen.

Tavsiye Ekibi

Not: Henüz Vedat Milor tarafından ziyaret edilmemiştir.

Tavsiyeler:

  • Kapalı kıymalı pide (fırının koltuğunda pişirmelerini ve dışına da tereyağı sürmelerini rica ediniz)
User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Müftü Mahallesi, Erdemir Cd. 10/B, 67300 Ereğli/Zonguldak

Telefon:
İnceleme Ekle

16İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Seda 15 Haziran 2023 23:04
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Pidede margarin kullanımı pideye hakarettir. Özellikle 20 derecede bile eriyebilen bir malzemenin fırından yeni çıkmış pidenin içinde kalıp gibi durup ağzıma gelmesi şaşılacak bir olaydır. Yedikten sonra 3 gün mide yanması da cabası. Lezzet rehberleri sadece kulak dolma bilgilerle bunu listeye koymuş olmalı. Bu pideyi deneyen bir gurme sanmıyorum bunu listeye alsın.

Esat 27 Mart 2023 22:27
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Pidesi lezzetli ancak salata istiyorsunuz yok, turşu istiyorsunuz yok. Biz sadece pide yapıyoruz diyorlar. Kuru kuru pide yiyorsunuz. Masalardaki tuzluk ve baharatlıklar ise çok tozlu ve pis. Tekrar gider miyim, giderim ama bu rehberin standart seviyesinin altında olduğunu düşünüyorum

Fatih Erdem 21 Mart 2023 22:00
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Zonguldak Ereğli’de ne yenir diye ararken yıldız verdiğiniz Pideci Hasan Kuru’ya gittik. Hayatimda yediğim en kötü pide olduğu kesin. Ustelik pidenin yanina yeşillik domates gibi bir söğüş tabağı bekledik, bizde yok diye cevap aldik. Ertesi gün arkadaş gurubumuzdan 10 kisilik bir ekip ayni hatayi yapip tercihini tavsiyenizle ün yapmış bu pideciden yana kullanmışlar. Malesef ozellikle kiymali pide ciddi manada pideye hakaret seviseyinde kötü. Kiyma ve hamur birlestiginde yenmez mi diyor insan ama yenmiyor. Ezcümle arada bir güncelleme gerekli tavsiyelerinize, ilk defa tavsiyenize uymanın pişmanlığını yaşadım. Fiyatlar Ereğli bolgesindeki en yüksek fiyatlar!

hasan 26 Mart 2022 12:06
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

paket istediğinizde yeni çıkmış sıcak pide köpük tabağa konuluyor. eriyen köpüğün petrol türevleri pideye eşşiz bir katkı sağlıyor. artık nerenizde kanser çıkar siz düşünün.

Sevgi 23 Ocak 2022 20:17
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Lezzetli

Faik 2 Ocak 2022 06:46
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Paket servis için uğradım. Her şey gözümün önünde oldu. Müthiş bir pişirme ve paketleme servisi başarısı izledim . Kıymalı çok iyiydi. Bol malzemeli ve kaliteli dana kıyma ile soğanın uyumu alışılmışın üzerinde başarılı. Hamur da çok hafiftir. Şişkinlik hissi vermedi. Memnun kaldık.

Cagri 28 Temmuz 2021 03:38
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Sizi yogunluk bahanesiyle 45 dakika bekletirken tanidiklara hizli servis verilen pideci.

Bilal 10 Temmuz 2021 17:10
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Rezalet ötesi görsel paylaşılamadığından yaptığı pidenin görsellerini paylaşamıyorum ancak uzun servis süresi az et bol domates biberli olması et tadından çok domates tadı alınması garson ve işletmecinin müşteriyi adam yerine koymaması ve daha bir sürü sebepten dolayı bir yıldızın bile çok olduğu bir işletme

Gökhan korkut 13 Şubat 2020 16:49
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Mükemmel

Sezer 24 Ekim 2019 04:22
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Çok güzel bence.

Kartal Kara 19 Ekim 2019 20:32
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kesinlikle lezettli ve ortalamanin ustunde.Ancak daha iyisini de yedim.

Levent Takma 11 Haziran 2019 09:33
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Ereğli’ ye yolum düştükçe gitmeye çalıştığım bir yerdir. En son 9 haziran 2019 da ziyaret ettim. Kapalı pidesi güzel, ancak kuşbaşılıda et işini çözseler mükemmele yakın olacak. Mekanın lezzetten yana değilde işletme anlamında kusurları var. Gittiğimizde 45-50 dk bekledik. Yoğunluktan dolayı servis ve temizlik anlamında sıkıntılar vardı. Gitmeyenler bilmeyebilir mekanda salatayı felan bırakın çatal bile gelmiyor pidenin yanında bu kadar basit olan bir şeyi bile becerememek ya doymuşluktan ya da işine olan saygısını yitirmekten. İnsanlar otursun diye 50 masa koyup bekletmektense sayıyı azaltsalar daha iyi olur sanırım.

Can Çubuk 18 Aralık 2018 00:55
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Eğer ki amacınız Ereğli standartlarında nezih bir mekanda yemek yemek ise Pideci Hasan ideal bir işletme ancak amacınız gerçekten meşhur Ereğli Pidesi yiyip lezzet konusunda mest olmak ise kesinlikle pideci suat’ta Ereğli pidesi yemelisiniz. Pideci Suat kahvehaneden bozma ve bulunması zor ara sokakta bir mekan ancak kesinlikle yiyeni mest ediyor. Diğer pideleri standart ancak gerçek Ereğli Pidesi yemek istiyorsanız (yumurtanın gerçek tereyağı ile en ideal şartlarda buluşması ne katı nede cıvık tam banmalı yumurta kıvamında ve bunu kapalı pidede yapılması) doğru adres Pideci Suat. (5 Aralık 2018 tarihinde iş gereği Ereğli’de bulunmamdan dolayı hem pideci hasan da hemde akabinde pideci suat’ta yemiş biri olarak sölüyorum.

Ebru Dumanlı 28 Ekim 2018 20:08
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bugün (28 Ekim 2018) akşamüstü Pideci Hasan Kuruya gitme fırsatımız oldu. Kapalı kıymalı pide ile kuşbaşılı kaşarlı pide yedik. Gerçekten kapalı kıymalı pideleri lezzetliydi. Kuşbaşılı kaşarlı da lezzetli olmasına rağmen, etleri sertti. Pidelerin hamurları lezzetli ve çıtır çıtırdı. Mekanın kalabalık olması (yer bulabilmek için biraz bekledik) servisi süresi etkiledi. Personel güleryüzlü ve yardımseverdi. Genel olarak tavsiye edilebilir

Muhammet özcan 27 Ekim 2018 13:55
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Enfes.

Serdar Ulubeyli 26 Ekim 2018 15:14
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bence Hasan Kurusuz bir pide yorumu, eksik kalmış bir yorumdur. Kapalı pidenin içindeki kıymayı önceden pişiriyorlar. Kuyruk yağı da var içinde. Pidenin hamurunun kalınlığı ise hemen hemen sıfır. Çıtır çıtır diyebiliriz. Ayda bir defa gitmediğimde rahatsız oluyorum 🙂