50’li yaşlarının başında vefat eden Mahmut Usta vaktinde Erzurum’dan İstanbul’a yerleşmiş. Meşhur Hünkar Lokantası’nda aşçılık yaptıktan sonra Kıztaşı’ndaki bu mütevazı esnaf lokantasını açmış. İlk başlarda kavurma, pilav ve paça çorbası servis edilirken zamanla menüye birçok yemek eklenmiş. Tabii, en özel yemekleri kuzudan yapılan paça çorbası. Terbiyesinde koyu kıvamlı manda yoğurdu, tereyağı ve un kullanılıyor. Sakatat sevmeyenleri bile kendisine hayran bırakacak düzeyde. Beğenilen yemeklerden bir diğeri işkembeli nohut. İlk defa Barcelona’da yemiştim. Hazırlaması kolay değil. Genel olarak, Paçacı Mahmut Usta’yı tıpkı yanındaki Paçacı Necip Usta gibi İstanbul’a değer katan bir esnaf lokantası olarak görüyorum.

Tavsiyeler:

  • Kuzu ayak paça çorbası
  • İşkembeli nohut
User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Paçacı Mahmut Usta, İskenderpaşa, Kızanlık Cd. No:16, 34080 Fatih/İstanbul

İnceleme Ekle

5İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
faruk yiğit 20 Haziran 2023 11:46
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Geleneksel lokanta arayanlar için çok güzel bir yer. Gayet temiz görünüyor. Yemekler lezzetli. Paça çorbası görüntü kıvamı muhteşem tavsiye ediyorum.

Gökhan Atila 4 Ocak 2023 18:58
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Mekanın düzgünlüğü ve temizliği (tuvalet dahil), ustanın güleryüzlü ve efendi tutumu, garsonların keza düzgünlüğü… Ve yemeklerinin lezzeti! Malzeme seçiminin çok özenli olduğu belli. Sadece İstanbul’un değil, ülkenin iyileri arasında.

Bilge Kaya 23 Kasım 2022 03:25
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Paçanın en iyisi gerçekten burada. Afiyet olsun.

Hun 22 Ekim 2022 08:09
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

20 yıldır daha lezzetlisini bulamadim

erdoğan kalay 10 Şubat 2022 13:17
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

paça seviyorsanız burayı denemek zorundasınız, İstanbul’un en iyisi bence. işkembeli nohut da ha keza. buraya kadar gitmişken üzerine karşı kaldırıma geçip kıztaşı muhallebicisinde kazandibi yemediyseniz hiç yaşamamışsınız demektir.