Paça çorbası ile Diyarbakır’a tekrar gitmeyi gerektiren bir yerdi. Son zamanlarda eski şubesini taşıdığı için kaliteden ödün verdiğini iddia edenler var. Temkinli olmakta fayda var.

Vedat Milor

4

Tavsiyeler:

– Paça çorbası

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Peyas Mahallesi, Kayapınar Cd No:96, 21070 Kayapınar/Diyarbakır

Telefon:
İnceleme Ekle

8İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Sait 7 Eylül 2019 01:17
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Burası hala rehberdeyse iyi niyet göremiyorum. Geçen yıl kızlarımla gittim halen benimle dalga geçiyorlar. Nerde o eski fazıl usta. Mekanı düzeltip fiyatları arttırınca kalite dibe vurmuştu. Bir daha gitmedim.

Murat Güngör 18 Temmuz 2019 13:57
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bilenler bilir. Diyarbakır mutfağı kenti uzun yıllar yönetmiş Araplar, şehrin diğer sakini Ermeniler tarafından inşa edilmiş, Osmanlılar döneminde şehrin emanet edildiği Arnavut Aristokrasisi aracılığı ile de bir standarta sahip eşsiz bir mutfak. Paçacı Fazıl da bu mutfağın başarılı bir temsilcisiydi. Toplumun her noktasında şahit olduğumuz çürüme burada da kendini gösterdi ve ikinci kuşak mutfak kültürüne ihanet etti. Sadece bu mekanın değil Diyarbakır’da köklü tüm lezzet noktalarının mirasları ikinci kuşak işletmeciler tarafından yok ediliyor. Buna engel olacak bir yapı da kafa da maalesef bulunmuyor.

Taha 18 Haziran 2019 09:21
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Eski yeri çok çok iyiydi şimdi mekan güzel lezzet kötü kasada duran adam sahibi hoş geldiniz bile demiyor fiyatlar Diyarbakir ın çok çok üstünde

Ömer Balkaya 29 Mart 2019 08:59
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Eski yeri salaş ama lezzetliydi. Ama şimdi dekor var lezzet yok soğuk paça malzemesine su koyup bakırda ısıtıyor paça lezzetini alamıyorsun. Birde ekmeği bile ekşi maya kokuyor sabah servis yapan ustasına kaç defa şikeyet ettim sahibine söyledi sahibi cevap bile vermedi en son paçamda sinek larvası çıkınca paçayı dışarıda yememeye tövbe ettim. İki yıldır paça yemiyorum midem kaldırmıyor. İnşallah eski lezzetine döner. Sonuçta bu memleketin güzide bir markası ve oğullarının bu markayı ileriye lezzetle taşıması gerekir,fazla şube açarak değil diye düşünüyorum.

Necat Alpay 7 Şubat 2019 01:39
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Paça çorbasinda yoğunluk yok.lezzetlendirmek için,sirke,limon,sarimsak,pul biber ekliyoruz.Alkol alındiktan sonra guzel geliyor,normal bir zamanda tavsiye etmem.Evde yapilan gercek paca corbasini ictiktik sonra burdakine puan bile vermek istemiyorum.Evdeki paçanin suyu parmaklariniza degdiginde,kağıt peceteyle ellerinizi silmeye kalkarsaniz,peçete ellerinize yapişir.Burda iş ticarete dondugu icin,icine bol su bastiklarindan tat,lezzet ve yogunluk kalmiyor.

Nidal 15 Kasım 2018 15:03
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Mekanı 4 gün önce kelle paça için ziyaret ettim. Diyarbakırda yaşamadığım için sürekli deneme şansım yok rehberde yer almayı gerektirecek kadar muazzam bulmadım. Paçacı olmaktan ziyade ticari bir -ne istersen var- işletmeciliğine dönüşmüş. Kelle paça lezzeti iyi ancak kentte alternatifleri mevcut. Fiyat, kent ortalamasının üzerinde.

Hnf 2 Kasım 2018 12:00
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Mekanın kalitesi arttı ama yemeklerin kalitesi malesef düşüş gösteriyor..

Alper Yurdakul 21 Ekim 2018 20:24
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kelle söğüş ve mumber çok iyi. Geri kalanlar orta karar. Kaburga fırından yeni çıktığı zaman iyi. Isıtılıp getirince kuru/katı oluyor. Ama Diyarbakır’daki en iyilerden.