UYARI! Bu işletme yakın zamanda daha büyük bir yere taşındı. Bu tür değişiklikler kaliteyi etkileyebilmektedir. Bu sebeple aşağıdaki yorumları bu bilgiler ışığında okumanız tavsiye olunur.

Kokoreç. Altı aylık kuzudan yapılması gerekir. Kuzu gömlek yağı ve kuzu bağırsağı ve kuzu uykuluğu… Kolay değil ve pahalı. Bir kuzudan 30-70 gram gerçek uykuluk yani ‘thymus gland’ çıkıyor ve kilosu 300 TL. Bu durumda dışarıda, seyyar satıcılarda ve zincirlerde yediğiniz kokoreçlerin kuzu kokoreci olma şansı yok. İçlerinde ne olduğunu kokoreci hazır alan da bilmez. En iyi ihtimalle kimyasal kostikle temizlenmiş kart dana bağırsağı diyelim. Halka halka kesilirse lezzeti çiklet gibi olur çünkü serttir. Bu yüzden ince kıyılır ve bol bol baharatlanıp ekmek içine konulur. Donmuş kuyrukyağı kullanılmışsa da biraz soğuyunca yağ donar. Hem lezzet hem de sağlık açısından tüketilmesi tavsiye edilmez. Nihayet Dolapdere’de güvenebileceğim, hijyenik ve lezzetli kuzu kokoreç yapan bir minik dükkân buldum. Çok sevimli ve idealist biri olan Oğuzhan Sayı ve kız kardeşinin işlettiği, sevimli bir mekân. Tertemiz ve sade. Mekâna girdiğinizde ilk dikkati çeken, babadan kalma tarihi kokoreç ızgarası ve her yerin tertemiz olması. Sadece dört masa olduğu için rezervasyon da şart.

Vedat Milor

Porsiyon kokoreçi ince kıydırmak yerine büyük parçalar halinde istemenizi tavsiye ederiz. Sosisi gerçekten özel. Mangal ateşi dengeli bir biçimde sinmiş ve lezzeti derinleştirmiş. Sosisin dış katmanının kömürleşmesinin önüne geçilirse daha da iyi olacaktır. Çeyrek sucuk ise çok ince kesildiği için menüdeki en zayıf yemek denilebilir.

Tavsiye Ekibi

5

Tavsiyeler:

– Kokoreç
– Dana sosis

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Ozzie's, Asmalı Mescit Mahallesi, Tünel Geçidi, General Yazgan Sk. 3B, 34430 Beyoğlu

Telefon:
İnceleme Ekle

6İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Ahmet Özgür 21 Ekim 2019 18:00
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Ne yazıkki lezzet ve fiyat/ kalite oranı olarak kötü bir mekan. Asıl malzemesi bağırsak oranı çok az ve fazlasıyla yağ içeriyor. İstanbul standardına başarılı denebilir ama, Kokoreç için İstanbul standardı diye bir tabir kabul edilebilir olmamalı.

Burç ÖZARI 6 Ağustos 2019 18:37
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Fazla söze gerek yok. İstanbul’da gerçek bir kokoreç yemek istiyorsanız gitmeniz gereken tek adress, emin olun rezervasyon muhabbetine ve verdiğiniz fiyata fazlası ile değiyor.

Özgür ÇAKICI 31 Temmuz 2019 17:37
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Türkiye de, bu kadar lezzetlisini yemedim. A.ık ara çok önde bir lezzet. Usta, sadece kendisi, Ozzy olduğu için, malesef yer bulmak zor oluyor, haklı adam, wc’ye gidecek bile zamanı olmuyor. Tüm malzemeler günlük, belli miktarda oluyor. Haliyle rezervasyon şart.

Çağlar 22 Mart 2019 20:11
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Müşteriye karşı üslüp ve tavırları çok kötü. Konu rezervasyon olması değil. Diğer platformlarda eleştirelere verdikleri cevapları da okursanız zaten anlarsınız. Müşterileri aşağılamak alışkanlık olmuş. Dünyanın en iyi lezzeti olsa bile kimseye tavsiye etmiyorum bu mekanı

Metin 3 Mart 2019 15:55
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Rezervasyonla gidip yüksek bir fiyat ödemeye değecek bir tat farkı yok maalesef.

Cenk 30 Ocak 2019 11:18
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Ben gerek tarz gerek tat olarak beğenmedim işletmeyi.