Benimle okurlarımın çoğu arasında zevk ya da tercih farkı var kebap konusunda. Israrla söylediklerine göre müşterileri dana etini kuzuya tercih ediyor. Kuzu olunca mutlak yağsız olsun istiyor. Kuyruk yağı kullanılmasını katiyen arzu etmiyor. Kebabın da zırh ile elle çekilenini makine kıymasından ayırt etmiyor. Açıkça söyleyeyim. Dana eti kullanılıp, satır ile çekilmeyip, kuyruk yağı ilave edilmeyince kebabın şiş köfteden farkını göremiyorum. Özkilis’i bana tavsiye eden ve ilk kez buraya götüren arkadaşım Sultanili Fazıl Seyhanlı. Ambiyansa, lokantanın bulunduğu semte falan pek önem veren biri değildir Fazıl. Bizim kafadan. Yemek özelse lokanta yakınmış uzakmış, onun için pek fark etmez. Beni de davet etti, çok iyi etti çünkü ben İstanbul’da bu kadar güzel lahmacun yememiştim. Hem soğanlısı hem sarmısaklısı. Özkilis sadece bir lahmacun salonu değil tabii. Tam teşekküllü, gerçek bir kebapçı.

Vedat Milor

4

Tavsiyeler:

– Gavurdağı salatası
– Firik pilavı
– Lebeniye
– Çiğ köfte
– Kilis tava
– Lahmacun
– Şiveydiz çorbası
– İçli köfte
– Küşneme

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Akşemseddin Mah., Bedrettin Simavi Sok. 5/A, 34080 Fatih/İstanbul

Telefon:
İnceleme Ekle

21İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
İsmail Hakkı KARDEN 27 Ekim 2019 15:28
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

O bölgede çalışırken 5-6 kere gitmiştim. Olağanüstü bir lahmacun değil. Lahmacunseverseniz hayatınızda yediğiniz en iyisi olmayacaktır muhtemelen. En azından benim yediğim en iyisi değil. O bölgede iseniz Kavuk isimli mekanı da lahmacun ve çiğ köfte konusunda deneyebilirsiniz. Ben daha çok beğendim açıkcası.

ÖzgürTunca 14 Eylül 2019 09:18
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Temizliğe takıntılı biri değilimdir ama beni bile iğrendirdi pisliği. Lahmacunu ilk gittiğimde güzeldi özellikle sarımsaklı. Her geçen gün bozdu. Garsonlar tam bir görgüsüz. Müşteri seçiyorlar. Tanıdığa porselen tabak tanımadığa meral pis tabak. Hijyen sıfır en son gittiğimde midem kalktı ve bir daha gitmedim. Bu listede olmayı hak etmiyor.

Bahattin 28 Ağustos 2019 00:09
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Gitmenizi tavsiye etmem. Rezalet bir yer. Çalışanlar kaba ve gözünüzün içine bakıyorlar kalkın gidin diye. Lahmacun daha iyisi birçok yerde var. Kilis tava sıradan idi.

arif çobana 15 Ağustos 2019 14:38
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

bence istanbuldaki en iyi lahmacun.diğer yemek çeşitlerinide denedim vasat geldi.mekanada biraz özenseler keşke

Aylin Aydogdu 24 Temmuz 2019 15:36
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Istanbulda yediğim en iyi lahmacunu burda buldum. Bir lokma lahmacunu 5 saniye çiğnemeden ağzımda tutmama rağmen isirdigimda hala çıtır çıtırdi. Sarimsagin rahatsız etmeyecek şekilde tati alınıyordu
Çalışanlar nazik ve kibar. Ye kalk mentalitesi hakim. Fiyatlar cok uygun bir lahmacun 7tl (20.07.2019) bir ayran 3 tl. Ayranlari da gayet iyiydi. Bu isletmenin önünde saygiyla eğiliyorum.

emre 17 Haziran 2019 23:53
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

bir cok kez gittim ama her gittigimde tadi degismeyen tek seyi lahmacunlari oldu.Lahmacunlari gercekten cok iyi hele ki Istanbul gibi bir yerde

SERKAN 8 Haziran 2019 15:37
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Hiç beğenmediğim bir mekan 3 kere gittim bir daha da gitmem

Levent İnan 19 Mart 2019 18:13
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Adana ve Beyti vasat. Bir daha gelip yeme isteği uyandırmıyor. Şiveydiz çorbasını ilk kez denedim benim damak tadıma uydu. Sarımsaklı lahmacun kalmamıştı normal lahmacunu tatma fırsatı buldum, yorumum maalesef çok kötü.

Abdulkadir Uzun 30 Aralık 2018 16:02
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Lahmacun gerçekten olağanüstü. Alışılageldik kıyma yoğun harçların aksine biber sebze yoğun bir harç var lahmacunda.

Emre 22 Aralık 2018 03:11
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Gerçekten kötüydü. Sarımsaklısını Gaziantepli Mehmet Usta ile karşılaştırıyorum da yanına yaklaşamaz bana kalırsa.

Abdullah Kibritçi 20 Aralık 2018 00:06
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Vedat beyin yediği lahmacun ile bizimkisi farklı olmalı. Buranın lahmacunu gayet sıradan ve pişmanlık sebebidir.

Mustafa yarar 1 Aralık 2018 12:27
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Rehberde görüp denedik, yediğim en vasat lahmacun olabilir 🙂 Kilis tava idare eder diyebilirim. Ya da lahmacun o kadar vasattı ki sayesinde Kilis tava geçer not aldı. Lebeniye çorbası da eh işte. Ancak içindeki nohut ve pirinç çok ezilmişti. (Mekana geç saatte gitmiştik belki çorba saatlerdir kaynadığından olabilir.) Çorbadaki tek parça eti ise uzun arayışlar sonrasında bulabildim. Öz Kilis’te tek beğendiğim taraf hesap oldu. Fiyatlar gayet makul.

Mehmet 20 Kasım 2018 22:57
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Sarmısaklı lahmacunu bozmuşlar özellikle yapılan reklamlar sonucu egosu tavan yapmış bir lokanta geçen arkadaşlarımla tekrardan uğradım yan masamdakiler yağlı müşteri olduğu için etrafında fır döndüler çay ikramları iyiydi biz de lahmacunumuzu yedik sonra çay istedik yalnız çayı kahveden istiyoruz diye karşılık aldık getir kardeşim parasını veririz bence müşteri ayırımı yapan hesaba göre adam seçen yerler iyi de olsa (bence değildi ) gidilmemeli önce insanlık

Ekrem genç 20 Kasım 2018 19:43
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Diyebileceğim tek şey sarımsaklı lahmacun sadece lahmacun , ben fazla beklentiyle gitmeyin derim …

Mehmet ay 20 Kasım 2018 19:13
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Şiveydiz çorbası enfes ama lahmacunlarında eski lezzet yok. Sunum konusunda da iyi değiller.

İrfan ince 19 Kasım 2018 17:08
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Öncelikle, Vedat bey’in yorumunu yerinde bulduğumu belirtmeliyim. Özellikle sarımsaklı lahmacun beklediğim gibiydi. Yanında servis edilenler yeterli değildi! Kebap Salonunun içi de bakımdan geçmeli derim.

10 Rue de Belzunce 1 Kasım 2018 21:27
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Antep’te lahmacun yiyerek büyüdüm. Üstelik lahmacunun iyisini… Hayatımdaki en ama en başarısız lahmacunu burada yedim. Vedat Bey’in fikirlerine değer verdiğim için bir şans daha verdim ancak benim fikrim değişmedi: Lahmacunları kötü! Yukarıda henüz yazmıyor ama kendisi de bu mekanla ilgili pek çok olumsuz geri dönüş almış. Tavsiye etmiyorum.

tufan 29 Ekim 2018 17:07
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Bende acaba yanlışmıyım diye tekrar siz yazınca tekrar ziyaret ettim. Beş altı yıldır düşüş trendinde. Servis te masaya gelenlerdende memnun kalmadık.

Pelin Tatlıcı 29 Ekim 2018 09:05
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

İyi yemek neredeyse ben oradayım diyerek, canım kebap ve lahmacun istediğinde Özkilis’e geliyorum. her geldiğimde aynı ekibin servis yaptığını görmek ayrıca keyif veriyor. sarımsaklı antep lahmacununu en iyi burada yedim. küşnemeyi ben terbiyesiz yemeği tercih ediyorum ve lokum gibi oluyor. çiğ köftesi de favorilerimden.

Mustafa Bingöl 27 Ekim 2018 16:16
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Daha büyük beklentim vardı.

Erdoğan Özer 25 Ekim 2018 20:22
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Tadı eskinin çok uzağında ve düzeltmek içinde bir çabaları yok.