Markalaşmış kebapçılar artık işi tamamen ticarete dökmüş durumda. Kebapçılık artık kaybolan bir sanat. Malatya’daki Bakırcılar Çarşısı’ndaki Öz Güngör Kebap’ta etler zırhta çekiliyor. Bu sayede dışı pişirken içi sulu kalabilmiş. Kullandıkları küçükbaş etler de genellikle erkek eti. Özenle seçiliyor. Sonuç olarak ortaya da çok leziz kebaplar çıkıyor. Malatya’da giderseniz tavsiye ederim. 

Vedat Milor

5

Tavsiyeler:

  • Zırh kebabı
User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Dabakhane Mahallesi Sobacılar Sk. No:28 44100 Battalgazi/Malatya

İnceleme Ekle

4İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Enis çakır 2 Şubat 2019 18:21
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Malatyada geçirdiğim yıllarda her hafta cumartesi günleri yoğunluk olmasın diye saat 10 11 gibi gittiğim bir lokanta o saatlerde kebap yenirmi derseniz öğlen saatlerinde çok kalabalık oluyor. Öğleden sonrada saat 4 5 gibi kapatıyor kalıteden ödün vermeyen bir mekan fiyatlar malatyaya göre normal büyük şehirlere görede uchz denecek seviyede yediğim en iyi kebap artık başka mekanlarda kebap yiyemiyorum

Burkay 8 Aralık 2018 18:12
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Buradan gördükten sonra yolumuz Malatya’ya düşmüştü. Bir gidip görelim istedik. İlk başta yeri bulmak konusunda biraz problem yaşadık ama sorduktan sonra sağolsun çevreden yardımcı oldular. Yer tarihi bir çarşı içerisinde güzel bir esnaf kebapçısı aslında. Menüde sadece zırhta kebap var. Masalar ve sandalyeler biraz alçak ve tam da ortamın ambiansına uygun. Kebap pide ile sunuluyor. Yanında çoban salata, roka salatası, közlenmiş biber ve közlenmiş soğan geliyor. En önemlisi bir ayran geliyor ki öksüz doyuran dediklerinden. Yaklaşık yarım litre vardır. Oldukça da lezzetli. Kebabın güzelliği zaten bahsedilmiş ama ben genel olarak hepsini beğendim. Yeşillikler taze ve közlenmiş biber ve soğanlar tam kıvamındaydı. Malatya’ya yolunuz düşerse böyle bir yerde yemek yeme fırsatını kaçırmamanızı tavsiye ederim. Ayrıca fiyat olarak da sıradan yerlerde satılan kebaplarla aynı fiyat hatta bazılarından daha uygun.

İrem 13 Kasım 2018 09:31
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Biz burda görüp gittik. Tadı inanılmaz güzeldi. Bu taraflardaysanız mutlaka uğrayın. Fiyat/performans olarak gayet tatmin edici. Afiyet olsun.

Çağkan 26 Ekim 2018 16:54
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Hayatımda yediğim en lezzetli kebabı burada yedim. Tasta getirdikleri ayranla, köz biberiyle, zırh kebabı ile her şey gerçekten lezzet ötesinde.