Açıkçası Nicole’ün şefi ve kanımca Fransa’da yaşasa Michelin’den iki yıldız alıp üçe oynayabilecek kapasitesi olan Kaan Sakarya’nın mutfaktan ayrılmasından sonra Nicole’ün aynı kaliteyi koruyup koruyamayacağı konusunda endişeliydim. Haksızmışım. Aylin Hanım’ın aşırı titizliği ve mükemmeliyetçiliği genç mutfak ekibinin çalışkanlığı ve iyi niyetiyle birleşmiş. Ülkemizin ‘fine dining’de en iyi lokantası. Eskisiyle kıyaslarsak hem devamlılık hem de yenilikler görüyoruz. İlla ki menüde deniz ürünü olsun diye kalite bakımından tatmin etmeyen ürünlere yer vermek yerine güçlü silahları olan tabaklara bağlı kalırlarsa, daha da başarılı olacaklarını düşünüyorum. İstanbul’da güzel bir manzara eşliğinde, özel bir yemek isteyenlerin dikkate almasını tavsiye ederim.

Vedat Milor

5

Tavsiyeler:

Tadım menüsü olduğu için seçim yapma olanağı mevcut değil.

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Nicole, Tomtom Mahallesi, Tomtom Kaptan Sk. No:18, 34433 Beyoğlu/İstanbul

Telefon:
İnceleme Ekle

2İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Hasan Uygurer 1 Aralık 2018 01:30
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Nicole hakkında kısa bir yazı yazmak oldukça zor. İstanbul’un en iyi fine dining Restaurantlarından biri, hatta belki de en iyisi, olmanın yanı sıra ben, dünya çapında da oldukça başarılı isimlerden olduğunu düşünüyorum. Bunun en büyük nedeni Aylin Hanım’ın mutfağını terk etmeyen cheflerden biri olması sanırım. Her zaman işinin başında olan ve ekibini yönlendiren bir chef Aylin Hanım. Yemeklerin yapılışında kullanılacak tekniklerin, malzemenin planlanması ve masaya gelecek lezzetin olabildiğince rafine bir şekilde hazırlanıp servis edilebilmesi sürecinin her daim içinde. Nicole’ün menüsü gerçekten kusursuza yakın bir menü ve her şey olağanüstü. Ben Nicole’de bugüne kadar memnun kalmadığım bir tabakla karşılaştığımı hatırlamıyorum. Bunun en önemli nedeni sanırım Aylin Yazıcıoğlu’nun kendi tabiri ile bir chef değil bir aşçı olması. Başka ünlü chefler gastronominin PR boyutuyla ilgilenmeyi tercih edip, mutfaklarını terkederek lezzetten çok popülariteyi merkezlerine alırken, Aylin Hanım o genç aşçı ruhunu koruyarak sosyal medya popülaritesi elde etmekten çok, lezzeti ön plana çıkarmanın derdinde. Bu anlayışla çalışarak ve abartılı yemek kombinasyonlarından kaçınarak yemeği olabildiğince doğal haliyle, genelde kendi Jus’u hariç çok fazla soslara, baharatlara boğmadan sunmakta.Bu sayede, Nicole’de, aslında tüm Restaurantlarda olması gereken lezzet-görsellik dengesi çok iyi kurulmuş her tabakta. Maalesef günümüzde çoğu restaurant görsellik uğruna lezzetten feragat ediyormuş gibime geliyor benim. Pek çok pahalı isim yapmış Restaurant tablo gibi tabaklarla karşımıza çıkmakta günümüzde; ancak lezzet oldukça yavan, insanlar görsel bir şölenle-bir şovla aldatılarak lezzet arkaplanda bırakılıyormuş gibi sanki. Nicole’den bu kadar övgüyle bahsedip, bu mükemmel yemeklerin arkasındaki en önemli isim olan Head Chef Aykut Doğanok’tan bahsetmemek olmaz bence. Dediğiniz gibi Kaan Sakarya bence de çok başarılı bir chef; ancak Aykut Doğanok’un da ondan aşağı kalır yanı yok bana kalırsa. Kendisi oldukça yetenekli ve genç bir chef. Ekibiyle birlikte ortaya çıkarttığı tabaklar Fransa’da herhangi bir Michelin yıldızlı Restaurant’ın menüsünde sunulsa sırıtmaz, hatta ayakta alkışlanır bence hem lezzeti hem de görselliği ile. Tabi kendisinin en büyük şansı da Aylin Yazıcıoğlu gibi bir öğretmene ve ekip arkadaşına sahip olması. Yemekleri tek tek irdelemek zor Nicole’den bahsederken çünkü dediğiniz gibi devamlılığın yanında sürekli bir değişim bir yenilik var. Yemeklerin yanında tatlılar da ayrıca bahsedilmeyi hakediyor bence. Çok da başarılı bir pasta şefi var Nicole’ün. Biraz da siz güçlü silahları olan tabaklara bağlı kalmalarını önerdiğiniz için milföyünden bahsetmeden yazıyı bitirmek istemedim. Bütün tatlıları güzel olsa da milföy ayrıca bir parantez açmayı hakediyor bence. Bu kadar lezzetli bir tatlı aynı zamanda da nasıl bu kadar hafif olabiliyor anlamak gerçekten de zor. Bence Nicole’ün en güçlü tabaklarından biri.

Merin Sever 29 Ekim 2018 00:36
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Mikla ile birlikte İstanbul’daki en iyi restoran olduğunu düşünüyorum, hatta ondan daha yaratıcı olmasıyla biraz daha öne geçmiş bile olabilir. Deneyselliği esgeçmeden lezzete verilen ağırlık, sunum, servis, değişken menüler, menülere eşlik eden şarapların seçimi konusunda isabetli oluş, ambiyans gibi tüm faktörler son derece tatmin edici. Fiyatı ilk bakışta yüksek gibi gözüküyor olsa da, course sayısının çokluğu ve malzeme kalitesi göz önüne alındığında aslında birçok yerden daha mantıklı bir eder ödenmiş oluyor. Menü sürekli değiştiği için belki yenenleri sıralamak çok anlamlı olmayabilir, ancak burada tattığım ceviz kremasında pişmiş rezene, soğanlı tartölet ve porçini mantarlı dondurma gibi lezzetler olağanüstüydü. Kesinlikle farklı mevsimlerde, farklı menülerde tekrar tekrar gitme isteği uyandıran bir restoran. Servis konusunda da muhteşem olduklarını belirtmek gerek.