Güzel bir manzarada, iyi bir servisle ancak ülkemizde bulabileceğiniz nefis bir serpme kahvaltı. “Pahalı” diyenler olacaktır ama miktar ve kaliteye göre normal. Malzemeler genelde Gaziantep’ten geliyor. Kiremitte Gaziantep peynirinden tutun da patatesli yumurtaya kadar dolu dolu bir kahvaltı. Sıcak lavaş içinde ağzınıza layık bir ciğer şiş. Bodrum mandalinasından nefis bir reçel. Manda kaymağı. Elbette ki Gaziantep’in her evde pişen yuvalama çorbası. Kıyma, pirinç ve irmikle hazırlanan minik köfteli bu çorbayı ben çok seviyorum. Buranın Antep dolması, ekşili yaprak sarma, pastırmalı humus ve perde pilavı da gayet iyi. Detaylara da özen göstermişler. Çaylar sınırsız ve bir tepsi çayla nöbette olan garsonunuz sizle yakından ilgileniyor. Küçük puf ekmek sepeti siz bitirmeden tazeleniyor. Tabii taze yeşillik tabağı da var ve bol malzeme içeriyor. Kahvaltınız bakır kaplar, sahanlar, toprak güveçlerle, ayranınız çelik bir madeni kâse ve küçük bir kepçeyle servis ediliyor. Daha ne olsun? Yalnız hafta sonlarını tercih etmeyin. Çok kalabalıkmışlar ve rezervasyon almıyorlar.

Vedat Milor

4

Tavsiyeler:

– Kahvaltı

User Review
0 (0 votes)

Adres ve İletişim

Adres:

Nezih, Rumeli Hisarı, Yahya Kemal Cd. No:24, 34470 Sarıyer/İstanbul

Telefon:
İnceleme Ekle

2İncelemeler

Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Mahmut boyraz 24 Ağustos 2019 22:45
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Lezzet olarak genelde orta düzeydi. Sucuğunu beğendim. Menüyü degistirmis ve azaltmislar. Kahvaltıyı rahat bir sekilde bitiremiyorsunuz. Yeni musteri almak icin masadan kaldırmaya çalışıyorlar.

Eda Tezcan 6 Şubat 2019 23:38
Lezzet
Servis
Hijyen
Fiyat

Kahvaltısını çok başarılı buluyorum, yöresinden gelen kaliteli ürünler bulunuyor, porsiyonlar gayet büyük ve doyurucu. Bittikçe sıcak sıcak yenisi gelen lavaşlar ve hep tazelenen çay uzun bir kahvaltı keyfi sunuyor. En büyük eleştirim menemene olacak, domates-biber-soğan karışımı yumurtaya oranla daha fazla miktarda bu da menemeni neredeyse “salçalı yemek” boyutuna taşıyabiliyor. Kişisel tercihim olarak soğansız ve daha az karıştırılmış (yumurtasını daha çok hissetiren) bir menemen isterdim.